Połącz się z nami

Newsy

Mikro dysk SSD od Viking Modular Solutions

Viking Modular Solutions wprowadza do swojej oferty dyski twarde SSD Slim SATA. Są one nie tylko miniaturowe.

SSD Viking Modular Solutions sprawdzą się w zastosowaniach wymagających jak najmniejszych rozmiarów komponentów i minimalnego poboru prądu. Dyski Viking oferowane będą w wersjach o pojemności 25 GB, 60 GB oraz 120 GB. Nowe Vikingi są zdecydowanie mniejsze niż najpopularniejszy dla {link_wew 7101}SSD{/link_wew} format 2,5 cala. Ich wymiary to 54 mm x 39 mm x 4 mm. Dyski wyposażono w port SATA 3 Gb/s. Dodatkowe funkcje jakie znajdziemy w dyskach to S.M.A.R.T., szyfrowanie AES 128 bit, wsparcie dla funkcji TRIM.

Parametry pracy SSD Viking Modular Solutions to ponad 260 MB/s transferu i ponad 30 000 operacji na sekundę (IOPS). Zależnie od potrzeb, i prawdopodobnie zasobności portfela, będzie możliwość wyboru spośród modeli wykorzystujących kości SLC NAND (wersje 25 GB i 60 GB) lub MLC/eMLC NAND (wersje 25 GB, 60 GB i 120 GB).

Dyski Vikingpobierają zaledwie 0,8 W mocy w spoczynku i 1,3 W podczas pracy. Produkty są zgodne z dyrektywą RoHS oraz standardem JEDEC MO-297. Ze względu na małe rozmiary idealnie nadają się do zastosowań w telekomunikacji, serwerach, przemyśle wojskowym, a także kosmicznym. Na razie cena oraz dokładna data wprowadzenia dysków do sprzedaży nie jest znana. Producent udzieli pięcioletniej gwarancji na swoje produkty.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Maleńki pendrive MODECOM MEMODRIVE MINI

Newsy

Livescribe i nigdy nie zapomnisz żadnego słowa

Newsy

Płyty Blu-ray o pojemności dysków

Newsy

Patriot z szybkimi pendrive`ami

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!