Połącz się z nami

Newsy

Bug na Facebooku zmienił status prywatnych postów

Posty „tylko dla znajomych” widoczne w profilu publicznym.

Opublikowane

dnia

Stwierdzenie „uważaj, co publikujesz w mediach społecznościowych” nie jest zbyt odkrywcze, ale trudno się nie zgodzić z jego prawdziwością. W trudnej sytuacji stanęło teraz 14 milionów użytkowników Facebooka, których prywatne posty zyskały status publicznych za sprawą błędu zmieniającego ustawienia prywatności.

Facebook poinformował właśnie o kolejnym dużym naruszeniu prywatności użytkowników portalu. Tym razem chodzi o błąd, który zmienił ustawienia prywatności niektórych postów w profilach użytkowników – zamiast tylko dla znajomych były one widoczne dla wszystkich osób zaglądających na profil. Bug był aktywny pomiędzy 18 a 27 maja bieżącego roku. Obecnie wszystkie posty zostały przywrócone do pierwotnego stanu, ale Facebook szacuje, że błąd dotknął około 14 milionów użytkowników portalu. Wszystkie osoby, których posty zostały uwidocznione, zostaną o tym fakcie poinformowane za pomocą komunikatu wyświetlonego na stronie głównej i w powiadomieniach Facebooka. Pierwsi użytkownicy dowiedzą się o tym już dzisiaj.

Na szczęście nie jest to kolejny skandal na miarę Cambridge Analytica, ale i tak może on skończyć się nieprzyjemnie dla wielu osób. Należy pamiętać, że duża grupa pracodawców przegląda media społecznościowe kandydatów do na pracowników, a szczególnie kompromitujący post lub zdjęcie mógłby postawić zatrudnienie danej osoby pod znakiem zapytania. Jedno jest pewne – wybryk ten na pewno nie naruszy wizerunku Facebooka tak silnie jak inne, bardziej niepokojące afery, ale także nie przysporzy portalowi nowych wielbicieli.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne