SOCJAL
Do góry


Bug na Facebooku zmienił status prywatnych postów

Posty „tylko dla znajomych” widoczne w profilu publicznym.

Stwierdzenie „uważaj, co publikujesz w mediach społecznościowych” nie jest zbyt odkrywcze, ale trudno się nie zgodzić z jego prawdziwością. W trudnej sytuacji stanęło teraz 14 milionów użytkowników Facebooka, których prywatne posty zyskały status publicznych za sprawą błędu zmieniającego ustawienia prywatności.

Facebook poinformował właśnie o kolejnym dużym naruszeniu prywatności użytkowników portalu. Tym razem chodzi o błąd, który zmienił ustawienia prywatności niektórych postów w profilach użytkowników – zamiast tylko dla znajomych były one widoczne dla wszystkich osób zaglądających na profil. Bug był aktywny pomiędzy 18 a 27 maja bieżącego roku. Obecnie wszystkie posty zostały przywrócone do pierwotnego stanu, ale Facebook szacuje, że błąd dotknął około 14 milionów użytkowników portalu. Wszystkie osoby, których posty zostały uwidocznione, zostaną o tym fakcie poinformowane za pomocą komunikatu wyświetlonego na stronie głównej i w powiadomieniach Facebooka. Pierwsi użytkownicy dowiedzą się o tym już dzisiaj.

Na szczęście nie jest to kolejny skandal na miarę Cambridge Analytica, ale i tak może on skończyć się nieprzyjemnie dla wielu osób. Należy pamiętać, że duża grupa pracodawców przegląda media społecznościowe kandydatów do na pracowników, a szczególnie kompromitujący post lub zdjęcie mógłby postawić zatrudnienie danej osoby pod znakiem zapytania. Jedno jest pewne – wybryk ten na pewno nie naruszy wizerunku Facebooka tak silnie jak inne, bardziej niepokojące afery, ale także nie przysporzy portalowi nowych wielbicieli.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy