Połącz się z nami

Newsy

Spotify odświeża wygląd aplikacji

Nowości najpierw trafią do aplikacji iOS.

Spotify nie przestaje udoskonalać swojej aplikacji. Ledwie kilka tygodni temu serwis streamingowy odświeżył wygląd zakładki z podcastami, a już przygotowuje się do kolejnych zmian. Na pierwszy ogień pójdzie wersja na iOS.

Aktualizacja skupia się na uproszczeniu interfejsu użytkownika. Wszystkie akcje dotyczące danego utworu – polubienie go, dodanie do playlisty czy pobranie do słuchania offline – zostały umieszczone na specjalnym pasku umieszczonym w centralnej części ekranu. Dzięki temu będą one łatwiej dostępne podczas obsługi apki jedną dłonią. Przycisk odtwarzania został natomiast zastąpiony zieloną strzałką z symbolem losowego wybierania utworów, który ułatwi wybór tego sposobu słuchania.

Zmiany dotyczą także wyświetlania piosenek – w niemal każdym trybie będzie im towarzyszyła okładka płyty, z której pochodzą (jedynym wyjątkiem będzie widok albumu), a umieszczone koło niej serduszko wskaże utwory, które polubiliśmy. Według Spotify ma to ułatwić dostęp do ulubionych utworów.

Nowy interfejs trafi na razie jedynie do wersji na iOS – w ciągu kilku najbliższych dni powinni go zobaczyć wszyscy użytkownicy, zarówno ci korzystający z darmowej wersji Spotify, jak i abonenci Premium. Serwis streamingowy obiecuje, że już wkrótce zmiany pojawią się także w aplikacji na Androida, ale nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: HTC Desire 20 pro

Testy

RECENZJA: Captain Tsubasa: Rise of New Champions

Gaming

Niebezpieczne SMS-y podszywające się pod operatorów

Newsy

Samsung: od 54 do 2,3 milimetra, czyli dlaczego mniej znaczy więcej

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!