Połącz się z nami

Newsy

Project Alloy to VR all-in-one od Intela

Kamery RealSense śledzą ruch naszych dłoni i pozwalają wchodzić w interakcję z wirtualnym otoczeniem.

Opublikowane

dnia

Intel właśnie pochwalił się swoim nowym zestawem VR, który pozwoli firmie zaistnieć na rynku wirtualnej rzeczywistości. Ponieważ jednak Intel zajmuje się głównie sprzedażą procesorów, to uznano, że warto by było dorzucić kilka z nich do każdego headsetu. Dzięki temu posunięciu powstał kompletny zestaw VR nie wymagający podłączenia do komputera.

Project Alloy to pierwszy zestaw all-in-one VR firmy Intel, który poszedł o jeden krok dalej niż Samsung Gear. W gruncie rzeczy jest to kompletny pecet, którego możemy sobie założyć na głowie. Urządzenie to jest w stanie odnaleźć się w dowolnej przestrzeni, dzięki czemu możemy się z nim swobodnie poruszać po mieszkaniu czy w biurze. Z przodu producent umieścił kilka kamer RealSense. Z tyłu zaś znajdziemy solidną baterię, która ma zasilić nasze urządzenie. Wyposażony w czujniki ruchu 6-DOF Project Alloy może śledzić nasze położenie w przestrzeni, czego HTC Vive nie potrafi bez kilku dodatkowych czujników zamontowanych w pokoju. Co ciekawe, zamiast kontrolera Intel postawił na kamery RealSense, które śledzą ruch naszych dłoni i pozwalają wchodzić w interakcję z wirtualnym otoczeniem.

Aby tego wszystkiego dokonać, Intel współpracuje blisko z Microsoftem, z którym dzieli platformę Windows Holographic. To właśnie na jej podstawie gigant z Redmond zbudował swój zestaw HoloLens. Dobrą wiadomością dla wszystkich potencjalnie zainteresowanych gadżetem Microsoftu i Intela jest fakt, iż od 2017 roku Windows Holographic będzie wspierany przez system Windows 10, co powinno pomóc w spopularyzowaniu obu zestawów.

Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze w jakiej formie Project Alloy zostanie wprowadzony na rynek i kiedy to będzie miało miejsce. Z całą pewnością jest to kolejny krok w stronę rozwoju technologii VR, która w tej chwili jest ograniczona do działania w ściśle określonej przestrzeni, ze sporą liczbą kabli i potrzebą posiadania potężnego komputera.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne