Połącz się z nami

Newsy

Android P: Beta 2 już dostępna

Nowe narzędzia deweloperskie i… emotki.

Opublikowane

dnia

Nazwa nowej wersji Androida wciąż pozostaje tajemnicą, ale znamy więcej szczegółów dotyczących samego systemu. Na telefony deweloperów właśnie trafiła druga beta Androida P. Zmiany dotyczą przede wszystkim narzędzi do projektowania aplikacji i nowych emotek.

Beta 2 dostępna jest do pobrania od wczoraj. Zawiera ona ostateczną wersję interfejsu programowania aplikacji oraz oficjalny zestaw deweloperski, za pomocą którego programiści będą mogli dostosować swoje aplikacje do potrzeb Androida P (na przykład do różnych rozmiarów i kształtów wcięcia u góry ekranu). Nowy system operacyjny nareszcie daje deweloperom dostęp do funkcji Adaptive Battery, która odpowiada za optymalizację zużycia baterii przez aplikacje. Ważną zmianą dla programistów jest również App Actions, czyli zautomatyzowane podpowiedzi zawierające bezpośredni skrót do aplikacji i system podglądów apek o nazwie Slices.

Oczywiście to nie jedyna zmiana, jaką znajdziemy w drugiej becie Androida P. Do dyspozycji użytkowników oddano bowiem aż 157 nowych emotek. Przedstawiają one rozmaite obiekty i zjawiska, w tym superbohaterów, ludziki z różnymi fryzurami, jedzenie i zwierzaki. Ciekawym zabiegiem jest również dodanie emotek rodziny i pary, które są neutralne pod względem płci. Niektóre obrazki zostały odświeżone – wegan ucieszy fakt, że z rysunkowej sałatki zniknęło gotowane jajko, a „mięsożerców” to, że emotkowy bekon jest teraz lepiej wysmażony. Czekamy jeszcze na emotki bezglutenowe i wolne od laktozy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne