Połącz się z nami

Newsy

Apple Pay nareszcie dostępne w Polsce

Zapłać za zakupy iPhonem lub Apple Watchem.

Opublikowane

dnia

Apple Pay – jedna z najpopularniejszych usług mobilnej płatności na świecie – przez cztery lata swojego istnienia omijała nasz kraj. Sytuacja ta zmieni się dzisiaj: użytkownicy wielu polskch banków będą mogli zacząć płacić za zakupy iPhonem.

Informacje o możliwym wprowadzeniu Apple Pay w Polsce pojawiały się już kilka miesięcy temu, jednak usługa jest aktywna dopiero od dziś. Aby z niej skorzystać należy mieć urządzenie Apple i konto w jednym z banków, który wprowadził Apple Pay. Należą do nich Alior Bank, BGŻ BNP Paribas, Bank Zachodni WBK, Getin Noble Bank, mBank, Nest Bank, Pekao S.A., PKO BP (chociaż w przypadku tego banku mogą wystąpić drobne opóźnienia), Raiffeisen Polbank i T-Mobile Usługi Bankowe. Aktywowanie usługi wymaga podania numeru karty w aplikacji Wallet lub w ustawieniach sprzętu – na tym etapie bank powinien wysłać użytkownikowi kod weryfikacyjny. Po połączeniu urządzenia z kontem będziemy mieli dostęp do płatności za pomocą Apple Pay – aby dokonać płatności wystarczy zbliżyć je do terminala płatniczego i potwierdzić swoją tożsamość za pomocą odcisku palca lub weryfikacji FaceID. Polska edycja Apple Pay będzie pozwalała na wykonanie transakcji o nieograniczonej wartości.

Które urządzenia współpracują z Apple Pay? Są to przede wszystkim nowsze iPhone’y (od 6 i 6S wzwyż) i wszystkie zegarki Apple Watch. Z usługi można korzystać także w ramach płatności online, do wykonania której potrzebne są tablety iPad przynajmniej piątej generacji lub komputer Mac z TouchID. W przeciwieństwie do wielu innych usług NFC, Apple Pay nie przechowuje numeru karty w urządzeniu, dzięki czemu możemy być spokojniejsi o nasze finanse nawet jeśli zgubimy telefon. A co z użytkownikami innych banków? Niektóre z nich – na przykład ING – nie wykluczają wprowadzenia technologii w przyszłości, zaś inne póki co milczą. Poczekamy, zobaczymy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne