Połącz się z nami

Newsy

Apple Pay nareszcie dostępne w Polsce

Zapłać za zakupy iPhonem lub Apple Watchem.

Opublikowane

dnia

Apple Pay – jedna z najpopularniejszych usług mobilnej płatności na świecie – przez cztery lata swojego istnienia omijała nasz kraj. Sytuacja ta zmieni się dzisiaj: użytkownicy wielu polskch banków będą mogli zacząć płacić za zakupy iPhonem.

Informacje o możliwym wprowadzeniu Apple Pay w Polsce pojawiały się już kilka miesięcy temu, jednak usługa jest aktywna dopiero od dziś. Aby z niej skorzystać należy mieć urządzenie Apple i konto w jednym z banków, który wprowadził Apple Pay. Należą do nich Alior Bank, BGŻ BNP Paribas, Bank Zachodni WBK, Getin Noble Bank, mBank, Nest Bank, Pekao S.A., PKO BP (chociaż w przypadku tego banku mogą wystąpić drobne opóźnienia), Raiffeisen Polbank i T-Mobile Usługi Bankowe. Aktywowanie usługi wymaga podania numeru karty w aplikacji Wallet lub w ustawieniach sprzętu – na tym etapie bank powinien wysłać użytkownikowi kod weryfikacyjny. Po połączeniu urządzenia z kontem będziemy mieli dostęp do płatności za pomocą Apple Pay – aby dokonać płatności wystarczy zbliżyć je do terminala płatniczego i potwierdzić swoją tożsamość za pomocą odcisku palca lub weryfikacji FaceID. Polska edycja Apple Pay będzie pozwalała na wykonanie transakcji o nieograniczonej wartości.

Które urządzenia współpracują z Apple Pay? Są to przede wszystkim nowsze iPhone’y (od 6 i 6S wzwyż) i wszystkie zegarki Apple Watch. Z usługi można korzystać także w ramach płatności online, do wykonania której potrzebne są tablety iPad przynajmniej piątej generacji lub komputer Mac z TouchID. W przeciwieństwie do wielu innych usług NFC, Apple Pay nie przechowuje numeru karty w urządzeniu, dzięki czemu możemy być spokojniejsi o nasze finanse nawet jeśli zgubimy telefon. A co z użytkownikami innych banków? Niektóre z nich – na przykład ING – nie wykluczają wprowadzenia technologii w przyszłości, zaś inne póki co milczą. Poczekamy, zobaczymy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

HBO najprawdopodobniej wyprodukuje kolejny prequel „Gry o tron”

Tym razem znów oparty na książkowym pierwowzorze.

Opublikowane

dnia

Kontrowersje związane z zakończeniem ostatniego sezonu Gry o tron nie powstrzymują HBO przed dalszym eksplorowaniem Westeros i okolic. Po ogłoszonym już prequelu rozgrywającym się wiele tysięcy lat przed wydarzeniami z głównej serii przyszedł czas na serial oparty na książce Ogień i krew.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

„Pani Fletcher” – Kathryn Hahn w głównej roli w miniserialu na podstawie powieści Toma Perrotty

Matka i syn zaczynają cieszyć się nową wolnością.

Opublikowane

dnia

przez

Pani Fletcher to miniserial HBO na postawie powieści Toma Perrotty, który jest także twórcą serialu. Produkcja przedstawia dwie równoległe historie o dojrzewaniu dwojga bohaterów – matki, której jedyne dziecko wyprowadza się z domu i jej syna, studenta pierwszego roku. Premiera Pani Fletcher odbędzie się 28 października w HBO i HBO GO.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne