Połącz się z nami

Newsy

Najszybsza motorówka na świecie od Jaguara

Poprzedni rekord prędkości ustanowiony został w 2008 roku.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów luksusowych samochodów powoli przestawia się na tworzenie pojazdów zasilanych energią elektryczną. Najnowszy superszybki model elektrycznego Jaguara nie nadaje się jednak na drogi lądowe. Zaprezentowana właśnie łódź motorowa Jaguar Vector Racing V20E potrafi osiągać imponujące prędkości rzędu 140 km/h!

Jaguar Vector Racing V20E to w pełni elektryczna motorówka. Powstała ona we współpracy z zespołem Williams F1 Advanced Engineering, jednym z największych konstruktorów Formuły 1 na świecie. Ten niewielki, jednoosobowy pojazd o aerodynamicznej sylwetce posiada szczególny napęd elektryczny – podobny do tego znanego z samochodów Jaguar Formula E, ale specjalnie przystosowany do podróży po wodzie. Jaguar nie zdradza więcej szczegółów na temat silnika, akumulatora i układu sterowania, chętnie dzieli się natomiast informacjami na temat osiągów łodzi. Te zaś są imponujące – w piątkowym teście na jeziorze Coniston w Wielkiej Brytanii motorówka rozwinęła zawrotną prędkość 143 km/h, tym samym bijąc wynoszący 123 km/h rekord dla łodzi z napędem elektrycznym. Został on ustanowiony aż dziesięć lat temu.

To pierwsza łódź wyścigowa z napędem elektrycznym, ale Jaguar zapowiada, że nie ostatnia. Producenci Vector Racing V20E pracują nad kolejnymi modelami z serii. Celem jest pobicie kolejnego rekordu prędkości. Szykuje się zatem seria ekscytujących premier, nie tylko tych wodnych – już wkrótce światło dzienne ujrzy wyczekiwany Jaguar I-Pace, elektryczne superauto wyścigowe. Model ten weźmie udział w wyścigach już na jesieni.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne