Podobnie jak rozpieszczony bachor, iPad panoszył się na rynku tabletów już od chwili kiedy przyszedł na świat w 2010 roku. W tym czasie pojawiło się kilka ciekawych alternatyw, jednak wyniki sprzedaży mówią same za siebie. Samsungu Galaxy Tab 10.1, który został oskarżony przez Apple o kopiowanie designu iPada, boryka się teraz z zakazem sprzedaży w niektórych krajach. Przyszedł już chyba zatem czas na mały rewanż. Na rynku pojawiło się kilka świetnych nowych tabletów, które mają ochotę na koronę iPada. Pełen wachlarz rozmiarów i rozwiązań designerskich, które niekiedy wcale nie przypominają produktu Apple. Czy wzmocniony systemem iOS 5 lider może czuć się zagrożony? No i jakiego wyboru dokonać między tabletem a laptopem?
Acer Iconia Tab A100
Około 1 500 PLN
Acer Iconia Tab A100 to drugi najtańszy tablet na teście i zdecydowanie najbardziej oryginalny ze wszystkich prezentowanych modeli. Posiada 7-calowy wyświetlacz, który pomimo swoich rozmiarów świetnie nadaje się do oglądania filmów podczas drogi do pracy. Rozdzielczość 1024×600 to już niespełna HD. Obraz jest bogaty w szczegóły, a poziom jasności zadowalający. Ekran wyróżnia się genialnym kątem widzenia, co oznacza, że może go oglądać na raz kilka osób.
Buszowanie w Internecie jest przyjemnym doświadczeniem dzięki niezwykle responsywnemu ekranowi dotykowemu. Strony ładują się szybko, a połączenie Wi-Fi jest trwałe.
W środku znajdziemy procesor 1 GHz Nvidia dualcore, który czuwa nad dobrym tempem Acera, a sam chip Nvidia Tegra 2 sprawia, że nawet najnowsze gry nie oprą się jego urokowi. Filmy w jakości HD odtwarzane są bez jakichkolwiek opóźnień. Całkiem dobrze radzą sobie również wbudowane głośniki, choć te mogłyby być trochę głośniejsze. Znajdziemy tu również standardowy aparat 5 Mpix, który nie wybiega raczej przed szereg. Zdjęcia nim wykonane są dobre, ale ziarniste.
Jego grubość to 13 mm przy wadze 410 g. Jest na tyle mały, że z powodzeniem można go wrzucić do każdej torby. Ścięte rogi obudowy może i nie będą odpowiadać każdemu, ale jest to przynajmniej oderwanie od klasycznej już stylistyki tabletu.
Zapytacie gdzie jest haczyk? Otóż, ogromnym minusem tego modelu jest bateria. Po uruchomieniu filmu wytrzymał zaledwie 4 godziny, co jest absolutnie najgorszym wynikiem na teście.
Do tego nędzne 8 GB pamięci wewnętrznej, które wypełni się pierunem o ile wgramy na Iconie kilka filmów i albumów muzycznych. Istnieje co prawda możliwość rozszerzenia pojemności przez microSD, ale niesmak pozostaje.
Wymiary
Wysokość: 195 mm
Szerokość: 117 mm
Grubość: 13 mm
Waga: 410 g
Specyfikacja
System operacyjny: Android 3.2
Procesor: 1 GHz Nvidia Tegra 2
Pamięć: 8 GB + microSD
Wyświetlacz: 7 cali, 1024×600
Łączność: Wi-Fi N, GPS, micro USB, mini-HDMI
Tylni aparat: 5 Mpix / 1080p
Przednia kamera: 2 Mpix / VGA
Rzekoma żywotność baterii: 5 godzin
Realna żywotność baterii: 225 minut
Suche fakty
1/ Dostajesz kręćka?
Z boku znajdziemy przycisk, który zablokuje w danym położeniu ekran naszego wyświetlacza. Rozwiązanie to świetnie spisuje się podczas dojazdów do pracy.
2/ System operacyjny
Na pokładzie znajduje się Android 3.2 Honeycomb, który został zoptymalizowany do 7-calowego wyświetlacza.
3/ Design
A100 posiada charakterystycznie ścięte i zaokrąglone rogi, które wyróżniają go odrobinę z tłumu.
W skrócie
Lubimy: Rozsądna cena i kompaktowe gabaryty. Posiada sporo mocy i nie straszne mu najnowsze gry.
Ale: Słaba bateria oznacza konieczność noszenia ze sobą ładowarki. Pamięć wewnętrzna to tylko 8 GB.
Zdaniem T3: Całkiem sporo mocy upchane w niezwykle kompaktowym tablecie. Produkt ten posiada wiele zalet i niestety dwie bardzo duże wady.
OCENA: 3/5
Sony Tablet S
Około 1 900 PLN
Sony co prawda wpadło na imprezę tabletową odrobinę spóźnione, ale za to zrobiło swoim wejściem duże wrażenie wśród zgromadzonych. Jeszcze przed premierą ludzie z Sony zdecydowali, że kopiowanie iPada nie jest najlepszym pomysłem. Dlatego właśnie zastosowali oryginalny design, który przypomina niejako zagiętą kartkę papieru. Tablet może i nabrał większych rozmiarów, ale dużo pewniej leży w dłoni, a jego waga to zaledwie 600 g.
Obraz na wyświetlaczu o przekątnej 9,4 cala i rozdzielczości 1280×800 jest wyraźny i pełen szczegółów. Czytanie na nim ebooków i oglądanie filmów to czysta przyjemność.
Sterowanie nie nastręcza żadnych problemów dzięki responsywnemu ekranowi dotykowemu. Bateria poddała się po trochę ponad 4 godzinach grania i oglądania filmów. Niestety nie jest to wynik, który może zrobić wrażenie na iPadzie 2 czy ViewPadzie 7X. Przy rozsądnym korzystaniu z przeglądarki będziemy jednak w stanie trochę dłużej z nim po obcować przed ładowaniem.
Dzięki procesorowi Nvidia Tegra 2 filmy w HD odtwarzane są bez żadnych zająknięć. Jedynie wbudowane głośniki odrobinę szwankują przy większej ilości decybeli. Świetnie prezentuje się tu również gra Samurai II: Vengeance THD.
Dla tych, którzy tęsknią za minionymi hitami Sony przygotowało 25 gier z konsoli PSOne. Po uruchomieniu czeka na nas już nieśmiertelny Crash Bandicoot. Niech nie będzie to jednak dla was element przetargowy. Gry wyglądają staro, a ich sterowanie może doprowadzić do szewskiej pasji. Zdecydowanie przydałbym się kontroler Bluetooth.
W środku znajdziemy 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć przez kartę microSD i aparat 5 Mpix zdolny krecić filmy w jakości Full HD. Tablet S przełamuje standardy designu i podkrada koronę króla Androida Samsungowi.
Wymiary
Wysokość: 241 mm
Szerokość: 174 mm
Grubość: 10 mm
Waga: 600 g
Specyfikacja
System operacyjny: Android 3.2
Procesor: 1 GHz Nvidia Tegra 2
Pamięć: 16 GB + SD
Wyświetlacz: 9,4 cala, 1280×800
Łączność: Wi-Fi N, micro USB
Tylni aparat: 5 Mpix / 1080p
Przednia kamera: 0,3 Mpix / VGA
Rzekoma żywotność baterii: 8 godzin
Realna żywotność baterii: 250 minut
Suche fakty
1/ Wypoziomowany
Specyficzny design tabletu od Sony wyróżnia się dobrym rozłożeniem masy i komfortem obsługi podczas trzymania go jedną dłonią.
2/ Kamera
Z przodu znajdziemy standardową kamerę VGA do wykonywania rozmów przez Skype, itp.
3/ Ukryte porty
Slot na kartę SD i port micro USB do wymiany plików z komputerem i telewizorem, ukryto pod zgrabną zaślepką.
W skrócie
Lubimy: Unikalny design ułatwia pisanie na klawiaturze. Ostry i pełen kolorów wyświetlacz genialnie nadaje się do filmów i gier.
Ale: Emulator gier PSOne jest trochę wymuszony i niedopracowany. Bateria nie jest tragiczna, ale mogłaby wytrzymywać odrobinę
dłużej. Spore gabaryty.
Zdaniem T3: Świetny tablet do zabawy z godnym pozazdroszczenia wyświetlaczem i świeżym designem. Jedyną jego wadą jest relatywnie słaba bateria.
OCENA: 4/5
Asus EEE Slider
Około 2 000 PLN
On ma wysuwaną klawiaturę QWERTY! Wygląda na to, iż Asus ponownie pragnie rozbić mur dzielący laptopy i tablety. To co w świecie Androida zapoczątkował model Transformer, teraz kontynuuje Slider.
Klawisze nie należą do największych. Zwłaszcza ?Shift? ginie w tłumie literek. Między innymi dlatego jest to absolutnie najcięższy tablet na naszym teście. Jego waga sięga niemal kilograma.
Slider niestety nie pochwali się mobilnością, którą wymienił na dodatkową funkcjonalność. Wbudowana aplikacja Polaris Office pozwala tworzyć dokumenty tekstowe Word i arkusze kalkulacyjne Excel z dziecinną niemal łatwością. Reszta elementów pakietu Office oczekuje na nas w Android Market.
Jeśli cała ta paplanina o pracy i funkcjonalności trochę was znudziła, to może warto sprawdzić czym może nas zachwycić kiedy już wyjdziemy z biura. Ekran jest jasny, wyostrzony, ma przekątną 10,1 cala i rozdzielczość 1280×800, co predestynuje go do odtwarzania filmów w jakości HD. Pomocny może w tym również być szeroki kąt widzenia. Miłym aspektem jest również fakt, iż dzięki fizycznej klawiaturze zostawimy mniej odcisków palców na wyświetlaczu. Tak gry jak i filmy HD płyną po ekranie dzięki sprawnemu procesorowi 1 GHz dualcore Nvidia Tegra 2.
Nie znajdziemy tu co prawda wsparcia dla Flasha, ale po pobraniu z Marketu Adobe Flash Playera streamowanie nie będzie dla nas przeszkodą.
Pamięć wewnętrzna 32 GB jest w tej cenie najlepszą propozycją na teście. Solina rama stanowi natomiast podstawę dla kilku użytecznych portów. Dostaniemy pełnowymiarowy port USB i HDMI. Zdjęciami wykonanymi umieszczonym z tyłu aparatem jednak nie zabłyśniemy.
Asus EEE Slider wydaje się być małym pucołowatym dzieciakiem, który ma gdzieś co ludzie o nim myślą. Jeśli zatem nie przeszkadza wam jego monstrualna waga i lubicie dużo pisać to jest to coś dla was.
Wymiary
Wysokość: 273 mm
Szerokość: 181 mm
Grubość: 20 mm
Waga: 980 g
Specyfikacja
System operacyjny: Android 3.2
Procesor: 1 GHz Nvidia Tegra 2
Pamięć: 32 GB
Wyświetlacz: 10,1 cala, 1280×800
Łączność: Wi-Fi N, USB, HDMI
Tylni aparat: 5 Mpix / 1080p
Przednia kamera: 1,2 Mpix / VGA
Rzekoma żywotność baterii: 8 godzin
Realna żywotność baterii: 260 minut
Suche fakty
1/ Pisz i nachylaj
Ekran można z łatwością wysunąć i ustawić w takim położeniu, które nam najbardziej będzie odpowiadać przy pisaniu i oglądaniu filmów.
2/ Nakręć to
Aparat z tyłu to klasyczne 5 Mpix z możliwością kręcenia filmów w jakości 1080p. Nie jest to jednak jego najsilniejsza strona.
3/ Waga ciężka
Jeśli podkusi was trzymać Slidera w jednej ręce dłużej niż 10 minut to możecie uznać, że właśnie zaliczyliście wyjście na siłownię. Można się zmęczyć.
W skrócie
Lubimy: Slider to świetny partner do pracy i zabawy dzięki swojej wysuwanej klawiaturze, parametrach i solidnemu wyświetlaczowi.
Ale: Dodatkowe gramy są mimo wszystko uciążliwe. Do tego żywotność baterii raczej nikogo nie zachwyci. Czy to naprawdę jest tablet?
Zdaniem T3: Waga ciężka pod każdym względem. Jest to świetnie wykonany tablet z systemem Android z fantastyczną jak na te gabaryty wysuwaną klawiaturą.
OCENA: 4/5
Toshiba AT100
Około 1 900 PLN
Model AT100 oferuje wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala. Ponieważ użyto przy jego budowie bardzo szerokiej ramy to też trzymanie go w jednej dłoni nie wchodzi w rachubę. Inaczej jednak niż w przypadku Asusa nie znajdziemy tu ukrytej klawiatury QWERTY, która tłumaczyłaby takie rozwiązanie.
Podobnie jak reszta stawki, tak i Toshiba zastosowała procesor dualcore. W środku spoczywa zatem 1 GHz Nvidia Tegra 2. Filmy w jakości HD odtwarzane są bez zająknięcia, aczkolwiek zdarzają się małe rozmycia podczas scen akcji. Całym tym cyrkiem zarządza Android 3.1, który jest o jedną cyfrę po przecinku za konkurencją.
Rozdzielczość ekranu to 1280×800. Nie jest to jednak jakość obrazu jaką oferuje chociażby Sony i stanowi spore rozczarowanie. Zdjęcia wyglądają mdło i sztucznie przez notoryczny brak koloru. Streamowanie filmów przebiega całkiem sprawnie, chociaż jakość video raczej nie zmiecie was z powierzchni ziemi.
Po uruchomieniu urządzenia zauważycie, iż fabrycznie niewiele aplikacji zostało tu zainstalowanych. Naszym zdaniem jest to dobre posunięcie, gdyż nie musimy potem marnować czasu na zbędne wyrzucanie głupot, których nie potrzebujemy. Jedną z obecnych aplikacji jest Media Player, czyli bezbolesne narzędzie do streamowania, oglądania filmów i słuchania muzyki. Z kolei aplikacja ThinkFree Write umożliwia tworzenie dokumentów Word, które mogą się skądinąd przydać na tak dużym ekranie. Oczywiście pozostałe aplikacje czekają na nas w Android Market.
Za pomocą aparatu zrobimy przeciętne 5 Mpix zdjęcia i nakręcimy równie przeciętne video 1080p. Wbudowane 16 GB pomięci to rozsądne optimum, które pomieści kilka dobrych filmów i mnóstwo innych plików, które możemy przenosić w obie strony przy pomocy nośnika danych USB i aplikacji File Manager. Do tego pełnowymiarowe HDMI i bateria, która wystarczy na 4,5 godziny maltretowania.
Wymiary
Wysokość: 273 mm
Szerokość: 177 mm
Grubość: 16 mm
Waga: 770 g
Specyfikacja
System operacyjny: Android 3.1
Procesor: 1 GHz Nvidia Tegra 2
Pamięć: 16 GB + SD
Wyświetlacz: 10,1 cala, 1280×800
Łączność: Wi-Fi N, USB, micro USB, HDMI
Tylni aparat: 5 Mpix / 1080p
Przednia kamera: 2 Mpix / VGA
Rzekoma żywotność baterii: 7 godzin
Realna żywotność baterii: 270 minut
Suche fakty
1/ Nagrywaj
Umieszczona z przodu kamera 2 Mpix i klasyczny aparat 5 Mpix z tyłu generują bardzo dobre zdjęcia i filmy, których jakość potrafi naprawdę zaskoczyć.
2/ Twardziel
Po obcowaniu z lekkim Sony i cienkim Samsungiem Galaxy Tab 10.1 byliśmy lekko zaskoczeni grubością ramy AT100.
3/ Podłączenia
Znajdziemy tu standardowy port USB i HDMI. Ponadto na boku znajduje się poręczna blokada rotacji ekranu.
W skrócie
Lubimy: Sporo podłączeń i niezwykle wydajny procesor Nvidia
Ale: Jakość wyświetlacza nie zachwyca, podobnie jak ceglasty design. AT100 jest po prostu nijaki.
Zdaniem T3: Parametry może i są przyzwoite, ale Toshiba AT100 jest za ciężka i brakuje jej jakieś funkcji, która wyróżniałaby ją z tłumu całej rzeszy tabletów z Androidem.
OCENA: 3/5
Viewsonic Viewpad 7X
Około 1 400 PLN
Podobnie jak Acer Iconia, model ten należy do najmniejszych na teście. Nie można jednak powiedzieć, że brakuje mu mocy.
W środku znajduje się ten sam procesor 1 GHz Nvidia Tegra 2 dualcore, który gości również w innych tu prezentowanych modelach. Niestety nominalnie otrzymamy jedynie 8 GB pamięci wewnętrznej. Możemy ją rozszerzyć poprzez kartę microSD. Pocieszające jest jednak to, że przy wadze 390 g ViewPada można z powodzeniem trzymać w jednej dłoni, co znacznie poprawia komfort użytkowania.
7-calowy wyświetlacz jest niezwykle dynamiczny, a kąty widzenia na tyle szerokie, że nawet ludzie stojący obok nacieszą się w drodze do pracy naszym filmem. Traci on kontrast jedynie po tym jak przechylimy ekran do dołu. Zdjęcia i nakręcone filmy wyglądają świetnie dzięki rozdzielczości 1024×600. Nie jest to może pełne HD, ale przy 7 calach i tak wygląda rewelacyjnie.
Gry i filmy nie tylko wyglądają dobrze, ale i tak brzmią, dzięki imponującym jak na warunki tabletowe głośnikom.
Bateria wytrzymała 4,5 godzinny maraton filmowy na pełnej jasności ekranu zanim oddała ostatnie tchnienie. Wynik imponujący o tyle, iż lepszy od Acera Iconia Tab o pełne 35 minut.
Po pierwszym uruchomieniu naszym oczom ukaże się 7 pulpitów wypełnionych widgetami i aplikacjami takimi jak na przykład Flickr i obligatoryjna prognoza pogody. Dużym zaskoczeniem jest to, iż nie wolno nam personalizować wyglądu trzech głównych ekranów, więc tak na dobrą sprawę zostają nam cztery. Spodobał nam się jednak interfejs ViewSonica z kolistym widokiem pulpitów 3D, który pozwala łatwo i przyjemnie przeskakiwać pomiędzy kolejnymi ekranami.
Aparat 5 Mpix jest dość przyzwoity, choć jak w przypadku reszty tak i tutaj zachwytów nie będzie.
ViewPad może i nie ma w sobie tego magicznego czynnika, który przyciąga wzrok współpodróżnych, ale za taką cenę gwarantuje, że nie znajdziecie nic lepszego.
Wymiary
Wysokość: 195 mm
Szerokość: 121 mm
Grubość: 15 mm
Waga: 390 g
Specyfikacja
System operacyjny: Android 3.2
Procesor: 1 GHz Nvidia Tegra 2
Pamięć: 8 GB + microSD
Wyświetlacz: 7 cali, 1024×600
Łączność: Wi-Fi N, micro USB, mini-HDMI
Tylni aparat: 5 Mpix / 720p
Przednia kamera: 2 Mpix / VGA
Rzekoma żywotność baterii: Brak danych
Realna żywotność baterii: 260 minut
Suche fakty
1/ Design
Miłe czerwone wykończenie w postaci paska dokoła obudowy ViewPada dodaje mu odrobiny stylu.
2/ Dotykowe szkiełko
Ekran dotykowy jest wyjątkowo responsywny przy każdym muśnięciu. Tak podczas przeglądania strony MagazynT3.pl, jak i strzelania ptactwem do zielonych świń.
3/ Rewitalizacja
Interfejs Androida Honeycomb przeszedł małą operację plastyczną wykonaną przez ViewSonica. Do klasycznej nawigacji dodano pulpitowe ?koło śmierci?.
W skrócie
Lubimy: Kompaktowy i tani tablet z mnóstwem niespożytej energii. Tak gry jak i filmy prezentują się na nim wręcz rewelacyjnie.
Ale: Świecąca obudowa to prawdziwy magnes dla mało estetycznych odcisków palców.
Zdaniem T3: ViewPad 7X może się pochwalić solidną żywotnością baterii jak na urządzenie tych gabarytów. Biorąc pod uwagę cenę jest to najlepszy Android na teście.
OCENA: 4/5
Apple iPad 2 16 GB Wi-Fi
Około 2 100 PLN
Od czasu kiedy pierwszy iPad trafił na sklepowe półki żaden z jego konkurentów nie był w stanie mu zagrozić chociażby na chwilę. Jeśli oczywiście nie liczyć godnego następcy w postaci iPada 2. Całkiem niedawno jednak, aktualizacja oprogramowania do wersji iOS 5 znowu podniosła i tak już wysoko zawieszoną poprzeczkę.
Sprzętowo nie zaszły żadne zmiany i trudno jest tak naprawdę uniknąć kolejnych powtórzeń w opisie tego urządzenia. Waży ono dokładnie tyle samo co Sony Tablet S i równie dobrze leży w dłoni. Z dziecinną łatwością będziemy surfować po stronach internetowych, pobierać aplikacje, odwiedzać iBooks, streamować video i pisać maile. App Store może i nie posiada już największej liczby aplikacji, ale na pewno długo jeszcze pozostanie liderem jakości.
Genialny wręcz ekran o przekątnej 9,7 cala i bateria, która wytrzyma nawet 6 godzin wytężonej pracy. W normalnym trybie czas ten rośnie, więc i tu Apple zachowuje laur zwycięstwa.
Jedyną innowacją w stosunku do ostatniej oceny tego tabletu jest system iOS 5, który wprowadza 200 realnych poprawek w stosunku do poprzedniej wersji. U góry jeden ruch palca przybliża nam nowe centrum powiadomień, które organizuje nasze maile, wiadomości i przypomnienia. Znienawidzone przez operatorów iMessage stanowi tani i efektywny system wymiany krótkich wiadomości pomiędzy użytkownikami. Do tego w pełni zintegrowany Twitter.
Od teraz wszystkie kolejne aktualizacje będą się dokonywały bezprzewodowo za pośrednictwem Wi-Fi. Nie znajdziemy tu co prawda Siri, ale może to i dobrze, bo głupim pytaniom nie było by końca.
Aparat iPada 2 to niestety nadal spora skaza na diamencie. Brakuje również slotu na karty SD, a wersja z 64 GB to kolejne 800 złotych. Jeśli dodamy 3G to cena znowu idzie w górę o 600 złotych.
Nikogo pewnie nie zdziwi, iż iPad 2 nadal pozostaje najlepszym tabletem na rynku. Po dodaniu iOS 5, konkurencja będzie się musiała jeszcze bardziej napocić.
Wymiary
Wysokość: 241 mm
Szerokość: 185 mm
Grubość: 9 mm
Waga: 600 g
Specyfikacja
System operacyjny: iOS 5
Procesor: 1 GHz A5
Pamięć: 32 GB
Wyświetlacz: 9,7 cala, 1024×768
Łączność: Wi-Fi N, port dokujący Apple
Tylni aparat: Brak danych / 720p
Przednia kamera: Brak danych / VGA
Rzekoma żywotność baterii: 10 godzin
Realna żywotność baterii: 370 minut
Suche fakty
1/ Modelowy design
Spełnienie marzeń każdego minimalisty. Dostępny w czerni i bieli z zaledwie jednym przyciskiem przyozdabiającym przód.
2/ Okno na świat
Wyświetlacz jest może i mniejszy niż ten w Asusie Slider czy Toshibie AT100, ale i tak wygrywa to starcie.
3/ Podłączenia
Nie znajdziecie tu żadnego USB czy HDMI. Jest jedynie złącze desygnowane dla peryferii od Apple, przez które można się podłączyć do stacji dokującej, komputera i prądu.
W skrócie
Lubimy: Nadal świeży design. Genialna bateria. iOS 5, które rozwiązuje problem błąkających się powiadomień i umożliwia przesyłanie tanich wiadomości tekstowych.
Ale: Aparat jest nadal do niczego.
Zdaniem T3: Najbardziej pożądany tablet na rynku został właśnie ulepszony dzięki odświeżonemu systemowi operacyjnemu, który znowu zwiększył dystans pomiędzy liderem a pościgiem.
OCENA: 5/5
Opinia
Marcin Kubicki, redaktor naczelny Magazynu T3
Nie jest pewnie dla nikogo zaskoczeniem, iż iPad 2 pozostał liderem stawki. Po zaktualizowaniu systemu do wersji iOS 5 stał się on jeszcze lepszym urządzeniem.
Zaskoczeniem okazał się natomiast ViewPad, który szturmem wbił się na rynek tabletów. Jest on nie tylko bardzo mobilny, ale i niezwykle mocny sprzętowo, co daje mu ostatecznie przewagę nad resztą Androidziaków. Zaraz za nim plasuje się Tablet S ze swoim designem i emulatorem gier z PlayStation, co nie powinno mimo wszystko stać się dla was czynnikiem decydującym o jego zakupie.
Jest tu również starający sie zatrzeć linię pomiędzy laptopem a tabletem Asus EEE Slider z fizyczną klawiaturą QWERTY. Powiedzcie jednak szczerze, czy naprawdę jest ona wam do czegoś potrzebna w tego typu urządzeniu?
Największym zawodem były jednak Acer AT100 i Toshiba Iconia Tab A100. Kwestii bezosobowości i żenującej żywotności baterii nie można po prostu zaakceptować przy takim nasyceniu rynku.
O tablecie Apple można zatem powiedzieć to co kiedyś o piłkarskiej drużynie narodowej Niemiec: Wszyscy grają a na końcu wygrywa iPad 2?