Połącz się z nami

Technologie

Xiaomi patentuje smartfona z panelem fotowoltaicznym

Sposób na wydłużenie żywotności urządzenia… przy odpowiedniej pogodzie.

Opublikowane

dnia

Szybkie rozładowywanie się jest plagą nowoczesnych smartfonów, więc producenci szukają różnych sposobów na wydłużenie czasu pracy na baterii. Ciekawy pomysł zawarło w swoim nowym zgłoszeniu patentowym Xiaomi, które pokryło tył smartfona panelami fotowoltaicznymi.

Patent został zgłoszony 27 lipca 2018. Przedstawia on telefon, którego tylna ścianka w dużym stopniu pokryta jest malutkimi panelami słonecznymi. Wystawienie jej na działanie promieni słonecznych ma pomóc w wydłużeniu czasu pomiędzy ładowaniami sprzętu. Ponad panelem znajduje się podwójny aparat z lampą błyskową. Co ciekawe, przód smartfona jest zupełnie pozbawiony ozdobników, co wskazuje na obecność zintegrowanego czytnika linii papilarnych i przedniej kamerki na specjalnym mechanizmie lub nawet ukrytej pod ekranem.

Koncepcja stosowania paneli słonecznych jako dodatkowych elementów ładujących telefon komórkowy nie jest nowa – w życie próbowali ją wprowadzić Samsung i LG. Ten pierwszy stworzył dwa modele ładowane fotowoltaicznie w 2009 roku, a LG powróciło do tematu rok później z jednym urządzeniem. W tym przypadku godzina ładowania przekładała się na jakieś 10 minut rozmów.

Xiaomi pod pewnym względem także jest pionierem w tej dziedzinie, ponieważ po raz pierwszy chce zastosować fotowoltaikę w smartfonie, urządzeniu przeznaczonym nie tylko do rozmów, ale także przeglądania internetu i multimediów. Skutecznie działanie systemu będzie wymagało zdecydowanie większej mocy paneli, których wydajność zależy przecież od pogody – nawet lekkie zachmurzenie powoduje rozproszenie promieni słonecznych i znaczące straty w ładowaniu. Czas pokaże, czy producent zdecyduje się na wprowadzenie tego rozwiązania w życie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Twitter testuje śledzenie tematów

Informacje wyselekcjonowane za pomocą algorytmów uczenia maszynowego.

Opublikowane

dnia

Społeczność Twittera rządzi się swoimi prawami i jak wszystkie platformy społecznościowe cechuje się dużym wewnętrznym zróżnicowaniem – nie wszyscy korzystają z hasztagów, a w dyskusjach znajdziemy mnóstwo personalnych wtrętów i odbiegnięć od tematu. Czasami utrudnia to poszukiwanie interesujących nas informacji i opinii. Już wkrótce problem ten zostanie rozwiązany poprzez nowe narzędzie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Gry na SNES-a mogą pojawić się na Switchu Online

Nintendo patentuje kompatybilny kontroler.

Opublikowane

dnia

Dla graczy gry retro są okazją do przypomnienia sobie czasów dzieciństwa (lub dowiedzenia się, jak to drzewiej bywało), a dla wydawców – kurą znoszącą złote jajka. Nintendo jest tego świadome, dlatego już wkrótce możemy się spodziewać pojawienia się tytułów ze SNES-a w usłudze Switch Online.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne