Połącz się z nami

Technologie

Samsung prezentuje Galaxy Watch Active 2

Smartwatch z interaktywnym pierścieniem na kopercie.

Opublikowane

dnia

Od premiery pierwszego Galaxy Watch Active minęło jedynie kilka miesięcy, ale Samsung najwyraźniej uznał, że czas już na jego następcę. Oto Galaxy Watch Active 2, który przywraca funkcję znaną z poprzednich smartwatchy producenta, ale w nowej odsłonie.

Zegarek otrzymał tzw. cyfrowy pierścień będący odpowiednikiem mechanicznego pierścienia z Galaxy Watch i innych, starszych urządzeń Samsunga. W praktyce jest to po prostu pasek wrażliwego na dotyk ekranu; aby przełączyć się pomiędzy menu smartwatcha, wystarczy przeciągnąć po nim palcem lekkim, kolistym ruchem. Podczas „obracania” pierścienia zegarek będzie emitował drobne wibracje, potwierdzające zarejestrowanie komendy. Rozwiązanie to ma ułatwić nawigację po systemie operacyjnym TizenOS z nakładką OneUI.

Galaxy Watch Active 2 będzie dostępny w dwóch wersjach: z kopertą o średnicy 40 lub 44 mm. Otrzymamy także wybór: aluminiowa lub stalowa koperta; tej pierwszej towarzyszyć będzie pasek z gumy, a drugiej – skórzany pasek i moduł LTE. Zegarek otrzyma wsparcie dla Bluetooth 5.0, płatności NFC i modułu GPS; znajdziemy w nim także znaną z Apple Watch funkcję EKG, chociaż jej start będzie opóźniony w stosunku do premiery. Nowością będzie również My Style, czyli funkcja tworzenia spersonalizowanych tarcz – jeśli zrobimy zdjęcie naszego stroju za pomocą połączonego z zegarkiem smartfona, ekran smartwatcha dopasuje swoją kolorystykę i wzór do noszonych ubrań.

Do sklepów Galaxy Watch Active 2 trafi pod koniec września. Najtańsza wersja Bluetooth 40 mm kosztować będzie 280 USD (ok. 1 080 PLN), a 44 mm – 300 USD (ok. 1 160 PLN). Nie wiadomo jeszcze, kiedy zegarek znajdzie się w oficjalnej dystrybucji w Polsce, ani w jakich cenach.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Twitter testuje śledzenie tematów

Informacje wyselekcjonowane za pomocą algorytmów uczenia maszynowego.

Opublikowane

dnia

Społeczność Twittera rządzi się swoimi prawami i jak wszystkie platformy społecznościowe cechuje się dużym wewnętrznym zróżnicowaniem – nie wszyscy korzystają z hasztagów, a w dyskusjach znajdziemy mnóstwo personalnych wtrętów i odbiegnięć od tematu. Czasami utrudnia to poszukiwanie interesujących nas informacji i opinii. Już wkrótce problem ten zostanie rozwiązany poprzez nowe narzędzie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Gry na SNES-a mogą pojawić się na Switchu Online

Nintendo patentuje kompatybilny kontroler.

Opublikowane

dnia

Dla graczy gry retro są okazją do przypomnienia sobie czasów dzieciństwa (lub dowiedzenia się, jak to drzewiej bywało), a dla wydawców – kurą znoszącą złote jajka. Nintendo jest tego świadome, dlatego już wkrótce możemy się spodziewać pojawienia się tytułów ze SNES-a w usłudze Switch Online.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne