Połącz się z nami

Technologie

Samsung prezentuje Galaxy Watch Active 2

Smartwatch z interaktywnym pierścieniem na kopercie.

Opublikowane

dnia

Od premiery pierwszego Galaxy Watch Active minęło jedynie kilka miesięcy, ale Samsung najwyraźniej uznał, że czas już na jego następcę. Oto Galaxy Watch Active 2, który przywraca funkcję znaną z poprzednich smartwatchy producenta, ale w nowej odsłonie.

Zegarek otrzymał tzw. cyfrowy pierścień będący odpowiednikiem mechanicznego pierścienia z Galaxy Watch i innych, starszych urządzeń Samsunga. W praktyce jest to po prostu pasek wrażliwego na dotyk ekranu; aby przełączyć się pomiędzy menu smartwatcha, wystarczy przeciągnąć po nim palcem lekkim, kolistym ruchem. Podczas „obracania” pierścienia zegarek będzie emitował drobne wibracje, potwierdzające zarejestrowanie komendy. Rozwiązanie to ma ułatwić nawigację po systemie operacyjnym TizenOS z nakładką OneUI.

Galaxy Watch Active 2 będzie dostępny w dwóch wersjach: z kopertą o średnicy 40 lub 44 mm. Otrzymamy także wybór: aluminiowa lub stalowa koperta; tej pierwszej towarzyszyć będzie pasek z gumy, a drugiej – skórzany pasek i moduł LTE. Zegarek otrzyma wsparcie dla Bluetooth 5.0, płatności NFC i modułu GPS; znajdziemy w nim także znaną z Apple Watch funkcję EKG, chociaż jej start będzie opóźniony w stosunku do premiery. Nowością będzie również My Style, czyli funkcja tworzenia spersonalizowanych tarcz – jeśli zrobimy zdjęcie naszego stroju za pomocą połączonego z zegarkiem smartfona, ekran smartwatcha dopasuje swoją kolorystykę i wzór do noszonych ubrań.

Do sklepów Galaxy Watch Active 2 trafi pod koniec września. Najtańsza wersja Bluetooth 40 mm kosztować będzie 280 USD (ok. 1 080 PLN), a 44 mm – 300 USD (ok. 1 160 PLN). Nie wiadomo jeszcze, kiedy zegarek znajdzie się w oficjalnej dystrybucji w Polsce, ani w jakich cenach.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Pierwszy w pełni kobiecy spacer kosmiczny

Dwie astronautki wymieniły zepsuty zasilacz.

Opublikowane

dnia

Spacer kosmiczny odbyty jedynie w kobiecym składzie był przez wiele lat jedynie marzeniem. Dopiero w piątek dwie amerykańskie astronautki, Christina Koch i Jessica Meir, po raz pierwszy z powodzeniem spędziły ponad siedem godzin na zewnątrz stacji kosmicznej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Motorola Razr ze składanym ekranem już w listopadzie

Oficjalny powrót jednego z najbardziej rozpoznawalnych telefonów.

Opublikowane

dnia

Motorola ogłosiła, że w październiku swoją premierę będzie miał telefon z klapką Razr. Wbrew pozorom nie cofnęliśmy się do 2004 roku – nowy Razr to następca kultowego modelu V3, ale wyposażony w pojedynczy, składany ekran.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne