Połącz się z nami

Technologie

Xiaomi Mi Mix Alpha z nietypowym wyświetlaczem

Ekran owija się dookoła smartfona.

Opublikowane

dnia

Producenci prześcigają się w odchudzaniu ramek, ale są także rozwiązania, które pozwalają w ogóle z nich zrezygnować. Oto Xiaomi Mi Mix Alpha, urządzenie z wyświetlaczem zawijającym się dookoła obudowy.

Mi Mix Alpha może pochwalić się imponującym stosunkiem powierzchni ekranu do obudowy – wynosi on 180,6%. Wyświetlacz zawija się wzdłuż krawędzi i tylnej obudowy smartfona, pozostawiając jedynie wąski, pionowy pasek na aparaty fotograficzne. Gdy obrócimy telefon w ręce, tylna część ekranu przejmie funkcję przedniej, umożliwiając nam na przykład zrobienie selfie. Smartfon otrzymał całkiem mocną specyfikację: procesor Snapdragon 855+, 12 GB RAM, 512 GB pamięci wewnętrznej, baterię o pojemności 4 050 mAh i moduł 5G. Działa on na Androidzie 9 Pie z nakładką MIUI 11.

Imponujący jest również jego aparat, potrójny układ złożony ze 108-megapikselowego aparatu głównego (to ten stworzony we współpracy z Samsungiem), teleobiektywem 12 Mpix 2x i 20-megapikselowym obiektywem o superszerokim kącie widzenia. Zrobimy nim zdjęcia w rozdzielczości 12032 x 9024, a nawet ośmiokrotne przybliżenie nie spowoduje utraty szczegółów. Mi Mix Alpha to urządzenie koncepcyjne, ale limitowana partia zostanie wyprodukowana i będzie dostępna na chińskim rynku w cenie 20 000 CNY (ok. 11 200 PLN).

Na otarcie łez otrzymaliśmy natomiast Xiaomi Mi 9 Pro 5G z systemem chłodzenia cieczą i bezprzewodowym ładowaniem 30 W. Jest on wyceniony na minimum 3 700 CNY (ok. 2 070 PLN), ale nie wiadomo, czy oficjalnie pojawi się on w Polsce.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Otwarta beta GOG GALAXY 2.0 już dostępna

Sprawdź, jakie możliwości daje ci GOG GALAXY 2.0!

Opublikowane

dnia

GOG GALAXY 2.0, aplikacja, dzięki której połączysz wszystkie swoje gry i znajomych w jednym miejscu, jest już dostępna w otwartej becie. Wejdź na www.gogalaxy.com i dołącz do innych graczy. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Chiny zakazują zagranicznego sprzętu i oprogramowania w urzędach

Odpowiedź na amerykańskie obostrzenia.

Opublikowane

dnia

Nie wydaje się, żeby konflikt handlowy na linii Chiny-Stany Zjednoczone był bliski końcowi – sytuacja wciąż się zaostrza. Wiele bitew toczonych jest na rynku technologicznym: ostatnia z nich dotyczy oprogramowania i sprzętu wykorzystywanego przez instytucje rządowe i administracyjne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google dodaje nowe funkcje do Pixeli

Rozmycie tła po zrobieniu zdjęcia i filtrowanie połączeń.

Opublikowane

dnia

Pixel 4 na starcie nie był najoryginalniejszym spośród tegorocznych flagowców, ale Google obiecało, że przyszłe aktualizacje pozwolą użytkownikom skorzystać z pełni możliwości smartfona. Firma właśnie udostępniła pierwszy z wielu dużych „pakietów nowości”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

NASA bada wybuchy na asteroidzie

Ciało niebieskie od czasu do czasu wyrzuca skały.

Opublikowane

dnia

Asteroida Bennu stała się sławna, gdy NASA wybrało ją jako cel misji – agencja kosmiczna miała lepiej poznać asteroidę, która znajduje się na orbicie potencjalnie kolidującej z Ziemią. Na razie zaobserwowano jednak inne, niespotykane dotąd zjawisko…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Snapchat testuje wklejanie twarzy użytkowników do filmów

Coś jak deepfake, ale na wesoło.

Opublikowane

dnia

Aplikacje społecznościowe muszą wciąż dodawać nowe funkcje, by zatrzymać uwagę użytkowników. Snapchat tym razem stawia na uczenie maszynowe – specjalne algorytmy umieszczą nasze twarze w krótkich klipach wideo.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne