Połącz się z nami

Technologie

IFA 2019: odświeżony Samsung Galaxy Fold

Wzmocniona struktura i ulepszony zawias.

Opublikowane

dnia

Pierwsze testy Samsunga Galaxy Fold pokazały, że urządzenie nie było gotowe do wypuszczenia na rynek. Samsung przełknął gorzką pigułkę i wrócił do prac nad składanym smartfonem – ich efekty zostały zaprezentowane na targach IFA 2019.

Wystarczyło zmienić trzy elementy, aby zdecydowanie poprawić wytrzymałość telefonu. Po pierwsze, Samsung dodał specjalne nakładki na górną i dolną krawędź zawiasu, które chronią mechanizm przed kontaktem z niebezpiecznymi dla niego czynnikami środowiskowymi – pyłami, okruchami i innymi cząsteczkami mogącymi zepsuć jego działanie. Po drugie, warstwa ochronna ekranu została wydłużona tak, że teraz dotyka brzegów smartfona, dzięki czemu nie wygląda jak założona w fabryce folia, którą można zedrzeć. Do tego konstrukcję Galaxy Fold dodatkowo wzmocni i usztywni metalowa warstwa pod wyświetlaczem. Dzięki temu elementowi szczelina pomiędzy obiema częściami ekranu w złożonym telefonie jest znacznie węższa.

Samsung Galaxy Fold w wersji 5G trafi do użytkowników w Korei Południowej już dzisiaj, a do klientów z Francji, Niemiec, Singapuru i Wielkiej Brytanii – 18 września. Niektóre rynki, w tym amerykański, otrzymają jedynie telefon w wersji 4G. Nie wiadomo jeszcze, kiedy składany smartfon pojawi się w Polsce i w której wersji.

Na targach Samsung zaprezentował ponadto nowy procesor Samsung Exynos 980, ośmiordzeniowy czip z modemem 5G, osobną siecią neuronową dla sztucznej inteligencji oraz wsparciem dla nawet pięciokrotnych aparatów fotograficznych o rozdzielczości do 108 Mpix. Najprawdopodobniej trafi on do nowych flagowców koreańskiej firmy. Na razie Samsung korzysta z modemu Qualcomm X50 5G, który trafił do odświeżonej wersji modelu A90 – to jeden z pierwszych „średniaków” z obsługą nowego standardu. Telefon trafi do Europy już jesienią tego roku. Poza tym poznaliśmy datę premiery Galaxy Active Watch (13 września) i 55-calowego telewizora QLED 8K (również we wrześniu). Szykuje się interesujący miesiąc!

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne