Połącz się z nami

Newsy

Hyundai zapowiada autonomiczne samochody w 2022 roku

Koreański gigant i Aptiv łączą siły.

Autonomiczne pojazdy to przyszłość motoryzacji. Tak przynajmniej uważa Hyundai, który właśnie rozpoczął pracę nad własną technologią „samoprowadzących się” aut. W tym celu marka zaangażowała do współpracy Aptiv, uznanego producenta inteligentnych rozwiązań.

Nowy projekt będzie realizowany w formie joint venture, a jego koszt szacowany jest na 4 mld USD. Jego celem będzie stworzenie systemu autonomicznej jazdy pozwalającego na osiągnięcie czwartego (samodzielna jazda w większości sytuacji drogowych) i piątego poziomu autonomii (całkowicie autonomiczne poruszanie się). Oprócz funduszy na finansowanie badań, Hyundai wniesie do przedsięwzięcia swój kapitał intelektualny w postaci technologii rozwoju i inżynierii pojazdów, zaś Aptiv – autorski system autonomicznego prowadzenia samochodów. Ten ostatni był już wielokrotnie testowany w warunkach miejskich we współpracy z aplikacją Lyft.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze testy nowego rozwiązania rozpoczną się już w przyszłym roku. Hyundai ma nadzieję, że platforma autonomicznej jazdy trafi do komercyjnego użytku już w 2022 roku, a stworzona w ramach joint venture technologia będzie wykorzystywana przez „robotaksówki”, floty pojazdów, a nawet innych producentów samochodów. To nie jedyna poważna inwestycja koreańskiej grupy motoryzacyjnej – Hyundai planuje rozwijać także systemy łączności pomiędzy pojazdami i technologie pozwalające na współużytkowanie aut elektrycznych.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Tesla Battery Day i nowa technologia tworzenia akumulatorów

Newsy

TEST: Mazda CX-30

Moto

TEST: Audi RS6 Avant

Moto

TEST: Nissan Micra

Moto

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!