Połącz się z nami

Technologie

Vision Mercedes Simplex – nietypowy koncept

Oparty na modelu 35 PS z 1901 roku.

Opublikowane

dnia

Auta koncepcyjne kojarzą nam się przeważnie z supernowoczesnymi pojazdami przyszłości, ale w przypadku Vision Mercedes Simplex inspiracja pochodzi sprzed ponad stulecia. Odpowiada on na palące pytanie, jak wyglądałyby pierwsze, klasyczne samochody w nowoczesnym kontekście.

Podstawą do stworzenia konceptu Vision Mercedes Simplex był Mercedes 35 PS. Auto to ujrzało światło dzienne na początku XX wieku i przez wielu historyków motoryzacji uznawane jest za pierwszy nowoczesny samochód – jego poprzednicy przypominali raczej zmechanizowane powozy niż dzisiejsze osobówki. Odświeżony po niemal 120 latach koncept łączy klasyczne wzornictwo z nowoczesnymi, przyjaznymi dla środowiska technologiami.

Podobnie jak oryginał, Vision Mercedes Simplex to auto dwuosobowe, pozbawione bagażnika (zamiast niego jest skórzany schowek) i innych nowoczesnych udogodnień, z dużymi kołami wystającymi ponad nadwozie. Zamiast klasycznego grilla z przodu auta zamontowany jest wyświetlacz 3D, na którym znalazło się pierwsze logo Mercedesa i podstawowe informacje dotyczące statusu pojazdu – auto zostało wyposażone w napęd elektryczny. W samochodzie brak jest również wewnętrznych systemów infotainment, a kierowca dostaje do dyspozycji jedynie podstawowe wskaźniki. Wnętrze wykończone jest drewnem i metalem.

Jak można było się domyślać, nic nie wskazuje na to, że Vision Mercedes Simplex trafi do sprzedaży detalicznej – to jedynie udana demonstracja tego, jak długą drogę przeszła motoryzacja w ciągu ostatniego stulecia. Mimo tego miło pomarzyć o przejażdżce takim klasycznym, ale unowocześnionym autem, najlepiej w kostiumach zaczerpniętych z vintage’owych filmów i książek science fiction…

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne