Połącz się z nami

Technologie

Rozszerzona rzeczywistość na Igrzyskach Olimpijskich 2020 r.

Dodatkowe informacje wyświetlane w czasie rzeczywistym ułatwią śledzenie zmagań.

Opublikowane

dnia

Jedna z najbardziej prestiżowych imprez sportowych zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią odsłaniane są towarzyszące jej technologie. Intel i Alibaba zaproponowali właśnie nową technologię śledzenia sportowców w 3D, która urozmaici transmisje na żywo.

Technologia 3DAT (skrót od 3D Athlete Tracking) oparta jest na wykorzystaniu kamer i sparowanej z nimi sztucznej inteligencji. Sportowcy będą filmowani z czterech odpowiednio wybranych kierunków; algorytmy „wytną” ich modele z nakręconego materiału i przeanalizują je pod kątem prędkości, odległości i wielu innych czynników. Dane te zostaną następnie przetłumaczone na efekty wizualne: kolorowe nakładki objaśniające to, co akurat dzieje się na ekranie, na przykład wskazujące tempo biegu lub dystans i kierunek rzutu. Dzięki temu osoby oglądające transmisję przez internet i w telewizji będą mogły na bieżąco śledzić postęp zmagań, nawet jeśli nie do końca znają zasady danej konkurencji. Nakładki graficzne zostaną wyświetlone podczas powtórek.

Poza dodatkami graficznymi Intel dostarczy wiele innych technologii na Igrzyska Olimpijskie 2020, w tym lokalną sieć 5G i modele VR stadionów, na których obsługa techniczna imprezy będzie mogła wskazywać widzom, w które miejsca powinni się oni udać, a atleci wykorzystać do zaznajomienia się z miejscem rywalizacji. Ponadto procesory Core i5 będą sercem technologii rozpoznawania twarzy NeoFace. Posłuży ona do identyfikacji ponad 300 000 kluczowych osób biorących udział w Igrzyskach – sportowców, trenerów, wolontariuszy i dziennikarzy. Zastosowanie taj technologii skróci czas oczekiwania na sprawdzenie tożsamości, co usprawni techniczną obsługę imprezy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne