Połącz się z nami

Newsy

Facebook z rekordową karą

5 miliardów dolarów – tyle będzie musiał zapłacić Facebook za sposób w jaki obsługiwał dane swoich użytkowników – ogłosiła Federalna Komisja Handlu (FTC).

Przypomnijmy, że nieprawidłowości wyszły na jaw przy okazji skandalu związanego z Cambridge Analytica. Kara jest wynikiem ugody między FTC a Facebookiem i jest 20-krotnie większa niż najwyższa do tej pory w historii za naruszenie prywatności.

Oprócz dużych pieniędzy, Facebook będzie musiał także wprowadzić szeroko zakrojone zmiany w praktykach dotyczących ochrony danych użytkowników i pozwolić na większą kontrolę ze strony organów zewnętrznych. Firmę czeka także rekonstrukcja i powołanie niezależnego komitetu ds. ochrony prywatności.

Jak to przeżyje Mark Zuckerberg? Raczej spokojnie. Facebook informował, że spodziewa się grzywny, gdy podawał wyniki za pierwszy kwartał 2019 roku. Owe 5 miliardów dolarów zostało wtedy zarezerwowanych na ten cel.

Od dziewięciu lat redaktor naczelny Magazynu T3. Ekspert w dziedzinie nowych technologii. Częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Prowadzący konferencji technologicznych. Autor wydawnictw książkowych o grach oraz organizator koncertów. Pasjonat muzyki, kina i literatury.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Facebook dodaje narzędzie do kasowania starej zawartości

Newsy

Facebook CatchUp – aplikacja do połączeń głosowych

Newsy

Facebook Messenger dodaje nowe funkcje

Newsy

Facebook Gaming – dedykowana aplikacja dla graczy

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!