Połącz się z nami

Technologie

Twitter testuje ukrywanie odpowiedzi

Ma to ułatwić przerywanie toksycznych dyskusji.

Opublikowane

dnia

W zamyśle Twitter miał być platformą do zwięzłego, kulturalnego wyrażania swoich poglądów, ale ostatnimi czasy zaczął być wykorzystywany do znacznie mniej szlachetnych celów – organizowania politycznych ataków na niektórych użytkowników i internetowego „wykańczania” ich. W zapobieganiu tym toksycznym zachowaniom ma pomóc nowa funkcja.

Ukrywanie odpowiedzi zostało najpierw wprowadzone dla użytkowników w Kanadzie, ale teraz trafiło także do osób ze Stanów Zjednoczonych i Japonii. Jego zasada działania jest prosta: konto, które zamieściło oryginalnego tweeta, będzie mogło schować „zapalne” odpowiedzi przed wzrokiem wszystkich użytkowników, tym samym zduszając toksyczną dyskusję w zarodku. Nie zostaną one jednak całkowicie usunięte – inni użytkownicy będą mogli przeczytać je po wciśnięciu ikony otwierającej wszystkie ukryte tweety jednocześnie.

Funkcja ta, jak zresztą każde narzędzie oddane w ręce internautów, może posłużyć do dobrych i złych celów. Z jednej strony użytkownicy będą mogli wykorzystać je w walce z trollami i do obrony przed tzw. „cancel culture” – fenomenem, w którym internetowy tłum ma na celu zniszczenie kariery danej osoby w odpowiedzi na (prawdziwe lub nie) zarzuty. Z drugiej może być ono użyte do bezwzględnego uciszania osób o innych poglądach niż autor oryginalnego tweeta. Na razie ukrywanie odpowiedzi pozostaje w fazie testowej. Jeśli sprawdzi się ono w krajach testowych, być może trafi również do Polski.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub chce stworzyć arktyczne archiwum oprogramowania

Ukryte głęboko we wnętrzu góry na wypadek katastrofy.

Opublikowane

dnia

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak bardzo zależni jesteśmy od internetu i zawartej w nim bazy wiedzy i narzędzi. W przypadku wyniszczającego ludzkość kataklizmu niedobitki naszego gatunku (o ile takie przeżyją) zostaną od niego na dobre odcięte. Tej sytuacji chce zapobiec GitHub, który umieści kopię swojej biblioteki kodu wewnątrz specjalnie przygotowanych krypt.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Forda Mustanga Mach-E

Elektryczny crossover o maksymalnie 600 km zasięgu.

Opublikowane

dnia

Mustang z silnikiem elektrycznym – to brzmi jak szaleństwo. Mimo tego Ford zdecydował się na stworzenie Mustanga Mach-E, elektrycznego SUV-a o eleganckich liniach, nietypowym systemie infotainment i potężnym akumulatorze.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Projekt xCloud z oficjalną premierą nawet w przyszłym roku

Rywal Google Stadia już wkrótce trafi na konsolę Microsoftu.

Opublikowane

dnia

Projekt xCloud – system strumieniowania gier w chmurze na konsole Xbox One – znajduje się w fazie testów już od miesięcy, ale póki co pozostaje w fazie bety. Podczas konferencji X019 Microsoft uchylił rąbka tajemnicy i zapowiedział, że usługa może ruszyć już w 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera nowej Motoroli Razr

Składany wyświetlacz i klasyczny design z klapką.

Opublikowane

dnia

Motorola Razr to jeden z najbardziej rozpoznawalnych telefonów komórkowych w historii. O jego odświeżonej wersji wiemy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz Motorola (a właściwie Lenovo) pokazała nowego Razr oficjalnie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne