Połącz się z nami

Testy

TEST: JBL Tuner

Ten sprzęt ma w sobie coś z głośnika Bluetooth i coś z radioodbiornika.

Opublikowane

dnia

Nazwijcie mnie staroświeckim, ale czasami wolę posłuchać radia, niż ułożonej pod swój gust playlisty ze Spotify. Audycje radiowe to w końcu nie tylko muzyka, ale także komentarze spikera, wywiady i wiadomości, wszystko przewijające się w tle, gdy pracuję lub odpoczywam. Czy JBL Tuner okaże się w tych momentach dobrym kompanem? 

W przypadku tego sprzętu design i funkcjonalność idą w parze jak rzadko kiedy: Tuner wygląda jak miniaturowa wersja głośnika z serii Charge lub Flip od JBL, tylko z doczepioną anteną z radioodbiornika… i właśnie tym jest, połączeniem bezprzewodowego głośniczka i radia. Urządzenie jest kompaktowe i solidnie wykonane. Nie otrzymało ono wodo- i pyłoodpornej powłoki, przez co nie polecałbym zabierania go na basen. 

Na górnej ściance Tunera znajdują się przyciski służące do sterowania odtwarzaniem i wyboru źródła muzyki (radio FM, DAB lub DAB+ oraz urządzenie Bluetooth), a pod nimi – niewielki ekran LCD, na którym wyświetlają się informacje dotyczące stacji radiowych i słuchanych utworów. Korzystanie z propozycji JBL do złudzenia przypomina obsługę klasycznego radia nie ma tu żadnej dodatkowej aplikacji ani inteligentnych funkcji (może poza zapamiętywaniem ulubionych stacji), co dla niektórych użytkowników może być minusem, mi zupełnie jednak nie przeszkadzało. 

Antena, w którą wyposażony został Tuner, bardzo dobrze radzi sobie z odbiorem sygnału. W mieście właściwie nie trzeba rozwijać anteny, żeby uzyskać połączenie bez trzaskania i przerywania, ale mogłem też wyjechać z Warszawy i swobodnie słuchać stacji, które mają dość słaby zasięg poza miastem i mocno rwą, gdy korzystamy z radia samochodowego. Łączność bezprzewodowa również okazała się stabilna; w zasięgu do 10 metrów od smartfona nie zanotowałem ani jednego przypadku zerwania połączenia, nawet przez ściany. Szkoda tylko, że Tuner może być sparowany tylko z jednym źródłem Bluetooth jednocześnie, a żeby podłączyć nowe, urządzenie musi zapomnieć to pierwsze. 

O ile pod względem wyglądu Tuner przypomina klasyczne głośniki JBL, o tyle pod względem brzmienia jest od nich wyraźnie różny. Basowa charakterystyka, z której znane są produkty marki, została zastąpiona nieco bardziej wyważonym profilem odtwarzania. Nie oznacza to, że Tunerowi brak basów – te są wyraźne, chociaż nie wybijają się na pierwszy plan, a raczej dopełniają wysokie i średnie tony. Gdy rozkręcimy głośnik na maksa, jakość dźwięku pozostaje bardzo dobra. 

Na jednym ładowaniu JBL Tuner może pracować do ośmiu godzin. W zestawie z nim dostaniemy specjalną ładowarkę, która może działać także jako adapter do sieci. „Radio-głośnik” od JBL to godny polecenia produkt dla miłośników radia, którzy lubią od czasu do czasu posłuchać też własnej muzyki.

Specyfikacja

  • Cena 430 PLN
  • Przetwornik 44,5 mm
  • Pasmo przenoszenia 85 Hz – 20 kHz
  • Łączność Bluetooth 4.2, FM, DAB, DAB+
  • Bateria 2 000 mAh
  • Wymiary 165 x 66 x 66 mm
  • Waga 445 g

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

JBL Tuner to właściwie dwa fajne gadżety w jednym – przenośny radioodbiornik i melodyjny głośnik bezprzewodowy.

Wynik
80

Plusy

Gra głośno i kolorowo. Wytrzymała bateria. Bardzo dobra antena pozwalająca na komfortowe słuchanie radia.

Minusy

Możliwość połączenia tylko z jednym urządzeniem Bluetooth naraz. Brak wodoodporności.

Od dziewięciu lat redaktor naczelny Magazynu T3. Ekspert w dziedzinie nowych technologii. Częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Prowadzący konferencji technologicznych. Autor wydawnictw książkowych o grach oraz organizator koncertów. Pasjonat muzyki, kina i literatury.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Testy

TEST: JBL Partybox 100

Bo na grube imprezy potrzebne jest specjalne udźwiękowienie…

Opublikowane

dnia

przez

Wyobraź sobie, że jesteś organizatorem Imprezy przez duże I. Wśród najważniejszych rzeczy, o które musisz zadbać, na pewno znajdzie się odpowiednie udźwiękowienie. Kieszonkowe głośniki Bluetooth są niezastąpione na domówkach i w plenerze, ale żeby udźwignąć ciężar większego wydarzenia, potrzebne jest potężniejsze nagłośnienie, na przykład w formie Partybox 100 od JBL – najmłodszego członka imprezowej rodziny od JBL.  

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Partybox 100 to świetnie zaprojektowany i doskonale wykonany głośnik, zaprojektowany z myślą o imprezach, które trwają od świtu do świtu.

Wynik
81

Plusy

Potężny, donośny i wyrazisty dźwięk. Duża dowolność w ustawianiu głośnika. Może służyć jako maszyna do karaoke i wzmacniacz gitarowy.

Minusy

Brak możliwości sterowania oświetleniem poprzez aplikację. 

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Oculus Quest

Bezprzewodowe granie w VR? Sprawdźmy, czy Oculus Quest zapoczątkuje rewolucję bez kabli.

Opublikowane

dnia

przez

Magazyn T3

Headsety VR i przewody to nierozłączna para. Kable ciągną się wzdłuż pleców, po podłodze w salonie, od umieszczonych na półkach czujników przestrzennych aż po komputer lub konsolę, wypełniając całą przestrzeń i stwarzając zagrożenie podczas brodzenia w wirtualnej rzeczywistości. Niełatwo jest zapanować nad tą plątaniną, ale teraz można z niej zupełnie zrezygnować. Na rynku ukazał się bowiem Oculus Quest, który obciął wszystkie przewody i zamiast nich zaproponował wygodne, wciągające eksplorowanie VR – takie, o jakim marzyliśmy od wielu lat. 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Oculus Quest ma stać się ambasadorem VR wśród użytkowników, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z wirtualną rzeczywistością.

Wynik
83

Plusy

Lekka, bezprzewodowa konstrukcja. Bardzo dobre wrażenia audiowizualne.

Minusy

Mniej mocy niż komputerowe headsety. Gry dostępne jedynie przez Oculus Store.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Astell&Kern A&norma SR15

Czy odtwarzacz z nowej kolekcji A&K może konkurować z droższymi modelami?

Opublikowane

dnia

A&norma SR15 to kolejny po ciepło przyjętym AK70 MKII odtwarzacz od Astell&Kern z kategorii „budżetowej”. Trochę trudno przypinać tę łatkę sprzętowi za 3,5 tysiąca złotych, ale gdy weźmiemy pod uwagę najwyższą jakość wykonania i bezbłędne brzmienie, cena ta nie będzie wcale wydawała się wygórowana. 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Poważny gracz na rynku odtwarzaczy hi-fi, który kusi sporymi możliwościami i atrakcyjną ceną.

Wynik
90

Plusy

Ekstrawagancka stylistyka. Wysoka jakość brzmienia, również bezprzewodowo. Intuicyjny interfejs.

Minusy

Stosunkowo mało możliwości personalizacji dźwięku.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Yamaha YAS-108

Soundbar z wbudowanym subwooferem? To wcale nie takie złe rozwiązanie…

Opublikowane

dnia

przez

Urok budżetowych soundbarów leży w ich możliwościach – niewielkie obudowy często potrafią wykrzesać z siebie mocny i realistyczny dźwięk. YAS-108 od Yamahy zalicza się do klasy tych najbardziej kompaktowych, które mogą działać bez subwoofera. Czy jego możliwości dźwiękowe dorównują temu, co mogą zaoferować nam większe modele? 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Aż trudno uwierzyć, że w soundbarze za 1 300 złotych znalazło się aż tyle funkcji. To godny polecenia sprzęt dla osób ceniących wysoką jakość w niewygórowanej cenie.

Wynik
87

Plusy

DTS Virtual:X daje wrażenia jak z kina domowego. Dokładne i realistyczne brzmienie. Możliwość sterowania poprzez aplikację. Korzystna cena.

Minusy

Brak wsparcia dla MusicCast. Nieznaczne obcięcie niskich tonów.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Bezprzewodowe kamery domowe

Zajrzyj do wnętrza swojego domu, sprawdź, co dzieje się na zewnątrz, i nagrywaj wszystkie podejrzane sytuacje bez zbędnych kabli.

Opublikowane

dnia

Magazyn T3

Systemy domowego bezpieczeństwa nigdy przedtem nie były tak proste w instalacji i użyciu. Zamiast inwestowania w drogi system CCTV lub podpisywania umów z firmami ochroniarskimi, wystarczy odwiedzić odpowiedni sklep (także internetowy), a wiercenie dziur i przewlekanie przewodów odchodzi do lamusa. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne