SOCJAL
Do góry


TEST: WD My Passport Wireless SSD

Skończyła ci się karta SD w aparacie? Nie szkodzi!

Jeśli wiosną wybierasz się na wycieczkę w plener, zamiast laptopa warto spakować do plecaka dysk twardy WD My Passport Wireless SSD. Nie tylko bez problemów przejmie on jego rolę w archiwizacji zdjęć, ale także naładuje twój telefon.

MPW to zamknięty w sztywnej, wytrzymałej na upadki obudowie, dysk SSD wyposażony w czytnik kart SD. Aby zrobić kopię zapasową danych, wystarczy wsunąć nośnik do odpowiedniego portu i wcisnąć umieszczony na obudowie przycisk – dysk wykona resztę pracy za ciebie. Znajdujące się na MPW pliki można też przesyłać za pomocą kabla USB oraz Wi-Fi.

Połączenie bezprzewodowe nie służy zresztą jedynie do transferu danych, ale również do ich strumieniowania na smartfona lub tablet. Pozwala ono na bezpośrednie nagrywanie zawartości z telefonu na dysk lub edycję plików. Funkcje te są miłym dodatkiem, ale przeznaczonym raczej dla miłośników smartfonowej fotografii – działają one tylko z określonymi aplikacjami na iOS lub Androida.

Na jednym ładowaniu dysk pracuje do 10 godzin. W sytuacjach awaryjnych jego akumulator może pełnić także funkcję powerbanka dla innych urządzeń. Do wyboru mamy dyski o pojemności 500 GB, 1 TB i 2 TB. WD MPW SSD przypadnie do gustu nie tylko profesjonalnym fotografom, ale i amatorom, którzy cenią sobie wygodę i niezawodność.

Cena Od 1 550 PLN

Werdykt
  • Design - 90
  • Jakość wykonania - 89
  • Funkcjonalność - 90
  • Cena - 77
87

Naszym zdaniem...

Plusy Sztywna, wytrzymała konstrukcja. Pojemna bateria.
Minusy Część oprogramowania współpracuje jedynie z zawartością ze smartfona.
Podsumowując Najlepszy przyjaciel plenerowego fotografa.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Testy