Segment smartfonów ze średniej półki świetnie rozpoczął ten rok. Nowe urządzenia prężą dzielnie muskuły, ale jak przystało na nie-flagowe rozwiązania, zawsze musi być jakieś „ale”.
realme 12 Pro+ wprowadza dość subtelne zmiany w designie w stosunku do ubiegłorocznego modelu. Wyspa aparatu jest nadal okrągła i bardziej przypomina luksusowy zegarek. Sam moduł aparatu dość mocno odstaje. Pozostała część tyłu obudowy pozostała bez zmian – wegańska skóra, bardzo miękka w dotyku, z paskiem przypominającym zamek błyskawiczny pośrodku. Wykończenie ułatwia chwyt, a zakrzywione krawędzie zapewniają wygodę. Doskonały poziom rzemiosła.
Telefon jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – beżowym i niebieskim, wariancie 8 GB RAM + 256 GB pamięci na dane lub 12 GB + 512 GB. Na podstawie obserwowanych prędkości można wnioskować, że jest to UFS 3.x.
Na froncie dominuje zakrzywiony wyświetlacz o cienkich ramkach. Dodany certyfikat IP65 to miły bonus, którego nie miał zeszłoroczny realme 11 Pro+. Lepiej umiejscowiony mógłby być czytnik linii papilarnych. Jest szybki i responsywny, ale leży zbyt blisko dolnej krawędzi ekranu i trudno jest dosięgnąć go kciukiem przy standardowym chwycie.
realme 12 Pro+ dziedziczy ten sam, zakrzywiony panel OLED 120 Hz, o przekątnej 6,7 cala i rozdzielczości 1080p. Wyświetlacz ma 10-bitową głębię kolorów, obsługę HDR10+ i przyciemnienie PWM 2 160 Hz dla użytkowników o wrażliwych oczach. Maksymalna jasność 497 nitów w trybie manualnym i 802 nitów w trybie automatycznym jest wystarczająco dobra, by zapewnić dobrą czytelność w słońcu.
Urządzenie, podobnie jak poprzednik, zasilane jest standardową baterią o pojemności 5 000 mAh, ale nowy Snapdragon 7s Gen 2 oferuje lepszą ogólną wydajność. realme 12 Pro+ ma marginalnie dłuższą żywotność baterii. Smartfon cofa się natomiast o krok, jeśli chodzi o prędkość ładowania. realme 11 Pro+ obsługuje ładowanie o mocy 100 W, podczas gdy nowszy model zadowala się 67 W.
Smartfon w dużej mierze skupia się na aparacie, będąc jedynym w tym przedziale cenowym z teleobiektywem 3x, nie mówiąc już o teleobiektywie peryskopowym. Jasne, czujnik nie jest duży, ale jest to ogromne ulepszenie w porównaniu z jakimkolwiek innym realme z przeszłości. Zmiana ta wymusiła na producencie kompromis i zamiast głównego aparatu 200 Mp 12 Pro+ zadowala się mniejszym czujnikiem 50 Mp. Aparat ultraszeroki i do selfie są takie same jak w zeszłym roku. Tym razem nie ma aparatu makro, ale nikomu nie powinno go brakować.
Zdjęcia przy świetle dziennym wykonane głównym aparatem są dość ostre i szczegółowe, z dużym kontrastem i konserwatywnymi kolorami. Teleobiektyw z 3-krotnym zoomem zachwyca jakością. Uzyskasz szorstki wygląd, ale jednocześnie będziesz cieszyć się ostrymi, wyraźnymi i szczegółowymi obrazami. Ultraszerokokątny aparat 8 Mp gwarantuje odwzorowanie nadal dość podobne do tego z głównego aparatu. Selfie w dużej mierze nie robią wrażenia – mają stonowane kolory, niezbyt ostre krawędzie, ale za to mają dużą ilość szczegółów.
12 Pro+ wyróżnia się z tłumu kompetentną konfiguracją aparatu, głównie dzięki 3-krotnemu teleobiektywowi peryskopowemu i żywotności baterii. Warto wziąć pod uwagę smukłą, wygodną konstrukcję z certyfikatem IP65. Dostępne są jaśniejsze wyświetlacze i mocniejsze chipsety, ale realme jest bardziej wszechstronnym towarzyszem fotografa.
Specyfikacja
- CENA Od 1 999 PLN
- PROCESOR Qualcomm Snapdragon 7s gen 2
- PRZEKĄTNA EKRANU 6,7”
- ZAGĘSZCZENIE PIKSELI 394 ppi
- WYMIARY 161,47 x 74,02 x 8,75 mm
- WAGA 196 g
Werdykt
NASZYM ZDANIEM
realme Pro 12+ przede wszystkim będzie dobrym wyborem dla miłośników jego designu i wszechstronnego aparatu.
Plusy
Wyróżniająca się konstrukcja i stopień ochrony IP65. Wiodąca w swojej klasie żywotność baterii. Wszechstronny aparatu, świetny teleobiektyw 3x.
Minusy
Konfiguracja aparatów nie dla wszystkich. Konkurencja ma lepsze wyświetlacze. Zeszłoroczny model miał szybsze ładowanie.