Pragniecie wkroczyć do świata inteligentnych telewizorów? Z tymi modelami możecie być spokojni o swoj portfel!
Hej, ty! Tak, mówię do ciebie! Szukasz telewizora z porządnym zestawem opcji sieciowych, który nie zrujnuje domowego budżetu? Jeśli tak, to zerknij na przygotowane przez nas zestawienie, gdyż znajdziesz w nim świetne modele, oferujące porządnej jakości obraz, rozbudowane opcje sieciowe oraz wysoką jak na swą cenę funkcjonalność.
Dwa numery temu przetestowaliśmy przedstawicieli prawdziwej telewizyjnej elity – tym razem skupiamy się na sprzęcie klasy średniej, ale przygotujcie się na to, że walka o palmę pierwszeństwa będzie tu równie zażarta!
SONY BRAVIA KDL-42W655A
2 600 PLN, www.sony.pl
{Specyfikacja}
EKRAN: 42 cale LED LCD
TUNER: DVB-T (MPEG4), DVB-C, DVB-S, analogowy
WEB TV: Sony Entertainment, ipla, YouTube, Dailymotion, TVN Player, Facebook, Twitter i inne
3D: Brak
AUDIO: 2x 5 W
ŁĄCZNOŚĆ: 2x HDMI, USB, Wi-Fi, Ethernet, Scart, optical digital audio
{Wymiary}
Wysokość: 568 mm
Szerokość: 954 mm
Grubość: 158 mm
Waga: 9,9 kg
{Suche fakty}
DESIGN
To jeden z najsmuklejszych telewizorów w tym teście.
TUNER
Na pokładzie znajdziemy DVB-T (MPEG4), DVB-C, DVB-S, analogowy.
WEB TV
Przyzwoita oferta platform i serwisów online.
AUDIO
Para 5-watowych głośników trzyma fason, gubiąc się jednak nieco przy wysokiej głośności.
Smart TV od Sony mówi stanowcze „nie” technologii 3D.
Za kwotę około 2 600 PLN otrzymujemy elegancki, 42-calowy telewizor, który przez wyprowadzenie zasilania na zewnątrz obudowy, dodatkowo zyskał na swej imponującej smukłości.
Jeśli chodzi o łączność, to szału nie ma – znajdziemy tu tylko dwa porty HDMI i jeden USB, ale sytuację ratują po części wbudowany moduł Wi-Fi i wsparcie dla standardu Miracast.
Generowany obraz Full HD pełen jest koloru i wyrazistości, co w głównej mierze jest zasługą zaskakująco dobrego podświetlenia matrycy. Podobnie jak kilka innych z recenzowanych tu modeli telewizorów ze średniej półki cenowej, Sony ma zauważalne problemy w przypadku wyświetlania obrazów z dużą dynamiką. W przypadku tego sprzętu winą za niezbyt zadowalającą płynność obrazu można obaczyć procesor X-Reality PRO, korzystający z niezbyt zaawansowanej technologii Motionflow XR 200 Hz. Jeśli jednakże chcesz używać tego odbiornika do zwyczajnych zastosowań, to bez problemu stanie on na wysokości zadania.
W655A jest wyjątkowo przyjazny dla użytkownika. Sony postanowiło dopieścić telewizyjny interfejs – efekt jest taki, że poruszanie się po menusach i ustawieniach wypada bardzo intuicyjnie, a przeglądanie zawartości oferowanej za pośrednictwem świetnej platformy Sony Entertainment Network przebiega w bardzo wygodny sposób. Oprócz SEN, mamy tutaj również dostęp do takich serwisów jak YouTube, TVN Player, ipla, czy aplikacji Skype. Nie zabrakło także pełnoprawnej przeglądarki internetowej, ale w odróżnieniu od świetnego interfejsu użytkownika w odbiorniku, jej obsługa nie należy do najprostszych czynności.
Nie sposób nie zwrócić także uwagi na brak obsługi obrazu 3D. Sony uznało ją w tym przypadku za zbędny bajer, ale pamiętajmy, że pomimo niemożności wyświetlania trójwymiarowych filmów, W655A posiada sporo innych zalet i cechuje się najniższą w tym teście ceną.
Lubimy Smukły design, solidną jakość obrazu oraz przyzwoitą ofertę usług VOD.
Ale Kiepska rozdzielczość dynamiczna. Chciałoby się nieco głębszej czerni. Brak 3D.
Zdaniem T3: Stylowy telewizor oferujący dostęp do oszałamiającej ilości zawartości sieciowej. Czy w obliczu jego ceny będziecie w stanie zapomnieć o 3D? Założymy się, że tak…
{W ZBLIŻENIU}
Sony Media Remote
Interfejs w telewizorze Sony jest tak łatwy w nawigowaniu, że każdy da sobie z nim radę. Ta równie prosta, darmowa aplikacja, pozwoli ci kontrolować go z poziomu smartfona z iOS/Androidem.
PHILIPS 42PFL5008
2 700 PLN, www.phillips.pl
{Specyfikacja}
EKRAN: 42 cale LED LCD
TUNER: DVB-T (MPEG4), DVB-C, DVB-S, analogowy
WEB TV: Philips Smart TV, Youtube, ipla
3D: Pasywne, 2 pary okularów w zestawie
AUDIO: 2x 5 W
ŁĄCZNOŚĆ: 3x HDMI, 2x USB, Wi-Fi, Ethernet, Scart, component, optical digital audio
{Wymiary}
Wysokość: 577 mm
Szerokość: 958 mm
Grubość: 34 mm
Waga: 13,6 kg
{Suche fakty}
DESIGN
Minimalistyczna metalowa obudowa z cienką ramką posiadającą podświetlenie Ambilight.
TUNER
Cały zestaw obecny i gotowy do działania.
WEB TV
Dzięki Philips Smart TV osiągniemy w tej kwestii rozsądne minimum.
AUDIO
Zamocowany z tyłu subwoofer dodaje wyrazu.
Łatwy w obsłudze i miły dla oka, ale brakuje mu zabójczej cechy.
W zestawieniu z chociażby takim Samsungiem, telewizor Philipsa to prawdziwy mister elegancji. 42-calowy ekran otoczony jest stylową cienką ramką, a obudowa korzysta z technologii Ambilight, dzięki której za odbiornikiem pojawia się poświata dostosowująca swój kolor do aktualnie wyświetlanych treści.
Jeszcze nie tak dawno, Philips tworzył telewizory, posiadające przerażająco złożoną architekturę. Te czasy na szczęście są już przeszłością – 42PFL5008 wyposażony został w nieskomplikowany, ale bardzo wydajny procesor obrazu, generujący wspaniałe rezultaty. I chociaż przy sygnale video o nieco większej dynamice potrafi on złapać małą zadyszkę, to i tak sprawuje się bardzo przyzwoicie, generując świetne kolory i imponującą czerń.
Sprzęt ten oferuje użytkownikowi pasywną technologię 3D. Sam efekt jest wyrazisty i daje sporo zabawy, jednakże wydaje nam się, że stereoskopowe obrazy zostały poddane dodatkowo, nieco sztucznemu wygładzeniu, mającemu na celu eliminację „postrzępionych” krawędzi, jakie wiążą się z technologią pasywnego trójwymiaru.
Pod względem wsparcia dla różnego rodzaju odtwarzanych plików, Philips wypada całkiem nieźle, a multimediami możemy go karmić przez USB lub z pomocą wbudowanego Wi-Fi. Obsługuje on także sporo usług związanych z zawartością sieciową – domyślnie możemy korzystać z serwisów YouTube, ipla oraz Dailymotion, ale jeśli użyjemy dedykowanej aplikacji Philips Smart TV, poszerzymy ich liczbę o TVN Player i VOD Onet.
Na plus tego modelu koniecznie trzeba zaliczyć też jego mocne brzmienie. Dwa 5-watowe głośniki wspomagane przez subwoofer generują donośny dźwięk, co w przypadku skromniejszego budżetu pomoże na dłużej odłożyć zakup oddzielnego zestawu kina domowego. Podsumowując – Philips stworzył tu bardzo udany sprzęt, oferujący niezłą funkcjonalność i solidną jakość.
Lubimy Wspaniały design, świetny dźwięk oraz efektowne podświetlenie Ambilight.
Ale Gubi się nieco przy dynamicznych obrazach. Dla niektórych osób interfejs może wydawać się aż nazbyt uproszczony.
Zdaniem T3: Dopracowany telewizor dla wielbicieli filmów i stylowego designu. Przeciętny w oczach fanów sportu i szybkich gier.
{W ZBLIŻENIU}
Philips Remote Control
Dostępny w zestawie pilot jest funkcjonalny, ale brakuje mu wyrazistości i zupełnie nie pasuje do stylowo wyglądającego telewizora.
SAMSUNG UE40F6800
2 800 PLN, www.samsung.pl
{Specyfikacja}
EKRAN: 40 cali LED LCD
TUNER: DVB-T (MPEG4), DVB-C, DVB-S, analogowy
WEB TV: Samsung Smart TV, YouTube, ipla, Tuba.fm, Twitter, Facebook i inne
3D: Aktywne, 2 pary okularów w zestawie
AUDIO: 2x 10 W
ŁĄCZNOŚĆ: 4x HDMI, Wi-Fi, 3x USB, Ethernet, Scart, component, optical digital audio
{Wymiary}
Wysokość: 544 mm
Szerokość: 950 mm
Grubość: 47 mm
Waga: 9,1 kg
{Suche fakty}
DESIGN
Przezroczysta ramka i szeroki rozstaw podstawy nadają mu masywnego wyglądu.
TUNER
Solidnie i bez niespodzianek.
WEB TV
Smart TV Samsunga zawsze oferował bogatą zawartość sieciową. Podobnie jest i w tym modelu.
AUDIO
Para donośnie brzmiących 10-watowych głośników.
Ponadprzeciętnie inteligentny telewizor z wysublimowanym designem.
Chcesz kupić odbiornik z jak najlepszą jakością obrazu, zamykając się przy tym w budżecie nieprzekraczającym 3 000 PLN? W takim razie Samsung jest sprzętem dla ciebie. Nie tylko oferuje on świetną jakość kolorów, ale może pochwalić się także bardzo dobrą czernią i odcieniami szarości oraz ponadprzeciętną rozdzielczością dynamiczną, osiąganą nawet przy wyłączonym trybie Motion Plus.
3D z aktywną przysłoną jest niezwykle wydajne i przy rozdzielczości Full HD generuje tutaj minimalny crosstalk. Jakby tego było mało, w pudełku znajdziemy dwie pary trójwymiarowych patrzałek.
Pod względem ilości dostępnych multimedialnych usług sieciowych, UE40F6800 dumnie rywalizuje o palmę pierwszeństwa z konkurentami od Sony i LG, gdyż pozwala korzystać z takich serwisów jak YouTube, ipla, Iplex.pl, Filmbox Live, TVN Player, VOD.TVP.PL, a nawet Eurosport Player. Tak duża zawartość sieciowa pociągnęła za sobą przemodelowanie interfejsu urządzenia – czytelne ikonki są niezłym pomysłem, ale ich sprawna obsługa przychodzi dopiero po jakimś czasie.
Samsung błyszczy także w temacie odtwarzania multimediów. Niezależnie od tego, czy korzystasz z USB lub Wi-Fi – sprzęt ten odczyta wszystkie popularne formaty plików, jednocześnie będąc pierwszym telewizorem zdolnym odtwarzać dźwięk w standardach DXD oraz Ape.
Ilość opcji podłączeniowych powinna zadowolić każdego, gdyż poza czterema złączami HDMI, producent upchnął tu także trzy porty USB. Jeśli dodamy do tego jeszcze porządne 10-watowe głośniki, to otrzymamy sprzęt, który za niewielkie pieniądze jest w stanie oferować naprawdę wiele. Jedynym poważnym mankamentem UE40F6800 jest jego kontrowersyjny design. Dość ekstrawaganckie połączenie cienkiej przezroczystej ramki oraz dziwacznie rozkraczonych nóżek podstawy może nie trafić w estetyczne gusta wielu konsumentów, ale za taką kasę nie można mieć przecież wszystkiego.
Lubimy Jakość i szczegółowość dynamicznego obrazu, niezłą czerń oraz robiącą wrażenie obsługę multimediów.
Ale „Wyrafinowany” wygląd.
Zdaniem T3: Solidnie wyposażony i wydajny trójwymiarowy Smart TV. Panowie odpowiedzialni za jego design byli chyba na ciężkim kacu.
{W ZBLIŻENIU}
Samsung IR Remote
Standardowy pilot Samsunga sprawdza się przy zmienianiu kanałów, ale nie pozwala niestety na zbyt komfortowe przeszukiwanie sieciowych zasobów.
LG 42LA640S
2 700 PLN, www.lg.com/pl
{Specyfikacja}
EKRAN: 42 cale LED LCD
TUNER: DVB-T (MPEG4), DVB-C, DVB-S2, analogowy
WEB TV: LG Smart TV, Facebook, Ipla, Youtube, Dailymotion, Twitter i inne
3D: Pasywne (plus tryb gry DualPlay), 4 pary okularów w zestawie.
AUDIO: 2x 10 W
ŁĄCZNOŚĆ: 3x HMDI, 3x USB, Wi-Fi, Ethernet, Scart, component, optical digital audio
{Wymiary}
Wysokość: 627 mm
Szerokość: 1 063 mm
Grubość: 33 mm
Waga: 14,3 kg
{Suche fakty}
DESIGN
Wąska ramka i podstawka w kształcie wstążki dają świetny efekt.
TUNER
W odróżnieniu od reszty ten model okraszono standardem DVB-S2.
WEB TV
Solidna lista usług VOD z opcją wyszukiwania głosowego.
AUDIO
Subwoofer dodaje powabu i tak już niezłemu brzmieniu.
Solidna zawartość sieciowa, 3D i DualPlay dla graczy. LG naprawdę ma się czym pochwalić…
Decydując się na zakup tego 42-calowca otrzymasz naprawdę sporo. Poza 3D, wbudowanym Wi-Fi i usługami sieciowymi znajdziesz tu kontroler Magic Remote, którego „magia” umożliwi ci obsługę TV za pomocą gestów i głosu. Sam odbiornik prezentuje się zaskakująco dobrze, jednoelementowa metalowa ramka ekranu dodaje mu blasku, podobnie zresztą jak oryginalny kształt podstawy. Gdzie więc szukać minusów? No cóż, niestety występują one w najbardziej newralgicznej kwestii – jakości obrazu.
LA640S zdecydowanie nie jest dobrym wyborem dla wielbicieli sportu lub maniaków filmów akcji. Nawet przy najwyższych ustawieniach trybu TruMotion, nie uzyskają tu oni zadowalających efektów. Jeśli jednak należysz do osób, które nie mają zbyt dużych wymagań, to jakość obrazu nie powinna być dla ciebie jakimś większym problemem. Uczciwie trzeba w tym miejscu przyznać, że poziomy czerni są więcej niż satysfakcjonujące, a detale wypadają naprawdę nieźle.
Jako centrum sieciowej rozrywki, LG oferuje godną pochwały liczbę usług, pozwalając na korzystanie z portali społecznościowych oraz serwisów takich jak YouTube, ipla, Euronews, Filmbox czy Eurosport Player. Producent nie zaniedbał też sfery multimediów odtwarzanych za pośrednictwem Wi-Fi lub portu USB – telewizor ten obsługuje wszystkie popularne kodeki i formaty plików.
Smuci to, że obecne tu pasywne 3D przekonuje swą jakością tylko w przypadku, gdy siedzi się na wprost ekranu. Na pocieszenie dostajemy opcję konwersji obrazu z 2D do 3D oraz tryb DualPlay. Ten ostatni przyda się „kanapowym” graczom, gdyż każdemu z nich będzie pokazywać inną zawartość ekranu.
Trzeba powiedzieć wprost – LA640S nie jest liderem w kwestii oferowanych wrażeń wizualnych, jednakże za relatywnie niewielką kwotę oferuje godną pochwały funkcjonalność i na tym polu wypada bardzo przekonująco.
Lubimy Artystyczny design, rozbudowane funkcje Smart TV oraz świetne wsparcie dla multimediów.
Ale Wygląda słabiutko, jeśli nie siedzi się na wprost ekranu. Kiepska dynamika obrazu.
Zdaniem T3: LG w odróżnieniu od Philipsa stworzyło sprzęt, który nad jakość obrazu stawia oferowaną przez siebie funkcjonalność.
{W ZBLIŻENIU}
LG Magic Remote
Korzystaj z interfejsu za pośrednictwem kółka scrollującego lub przytrzymaj przycisk i obsługuj swój telewizor za pomocą gestów i głosu.
PANASONIC VIERA TX-L42ET60
2 800 PLN, www.panasonic.pl
{Specyfikacja}
EKRAN: 42 cale LED LCD
TUNER: DVB-T (MPEG4), DVB-C, analogowy
WEB TV: Panasonic Smart Viera TV w tym ipla, Youtube, Dailymotion, TVN Player, Facebook, Twitter i inne
3D: Pasywne, 2 pary okularów w zestawie
AUDIO: 2x 4 W + subwoofer 10 W
ŁĄCZNOŚĆ: 3x HDMI, 2x USB, Wi-Fi, Ethernet, Scart, component , composite, optical digital audio, SD
{Wymiary}
Wysokość: 564 mm
Szerokość: 956 mm
Grubość: 35 mm
Waga: 12,5 kg
{Suche fakty}
DESIGN
Wykończenia ze szczotkowanego aluminium oraz superwąska ramka.
TUNER
Znajdziemy tu wszytko oprócz standardu DVB-S.
WEB TV
Znajdziesz tu bogatą ofertę usług VOD.
AUDIO
Ten sprzęt zdecydowanie potrzebuje towarzystwa oddzielnego systemu audio.
Solidność, wszechstronność oraz prostota obsługi dostępne za niewielkie pieniądze.
Choć widoczny na zdjęciu telewizor jest jednym z przystępniejszych cenowo modeli z 3D, to może się on pochwalić bajecznie intuicyjnym interfejsem My Home Screen, który dostępny jest w o wiele droższych odbiornikach Panasonica.
W kwestii oferowanych usług sieciowych również mamy powody do radości – Youtube, ipla, TVN Player, Facebook, Twitter oraz aplikacje z platformy Smart Viera TV z pewnością nie pozwolą na nudę. Równie dobrze ma się sprawa w kwestii multimediów, gdyż Viera łyka „bez popity” każdy z popularnych formatów plików. Co więcej, dzięki bazującej na DLNA technologii Swipe & Share w nadzwyczajnie łatwy sposób można także „wyciągać” filmy ze smartfonów, by następnie wyświetlić je na przejrzystym, 42-calowym ekranie. Na plus trzeba zaliczyć porządną jakość przesyłanego strumieniowo obrazu, za którą odpowiedzialna jest autorska technologia Panasonica o nazwie Web Content Optimiser. Ogólne wrażenia wizualne stoją tutaj na wysokim poziomie, nie tylko z uwagi na naturalne odwzorowanie kolorów, ale także z racji wyjątkowo głębokiej czerni.
Model ten wyposażony został w procesor obsługujący technologię IFC. Podnosi ona jakość przetwarzanego obrazu, ale trzeba mieć się na baczności, by nie przedobrzyć z jej ustawieniami. Efektem zbyt wysokiego parametru tej funkcji mogą być lekkie niedostatki przy dynamicznych obrazach.
Podobnie jak w przypadku Samsunga, najlepszy efekt trójwymiaru uzyska się siedząc na wprost ekranu. Jeśli chodzi o dźwięk, to 4-watowe głośniki nie oszałamiają swym brzmieniem, ale z pomocą przychodzi im solidny subwoofer.
W stosunku do testowych konkurentów Panasonic nie może pochwalić się co prawda jakimiś zabójczymi cechami, ale wybija się ponad przeciętność w najbardziej istotnych dla telewizora kwestiach – oferuje bowiem świetny obraz, elegancki i przyjazny dla użytkownika interfejs oraz poczucie, że obcujemy w jego przypadku z dopracowanym produktem premium.
Lubimy Piękny obraz, nawet w przypadku streamowania z użyciem słabego sygnału. Genialnie zaprojektowany interfejs.
Ale Niezbyt przekonujący dźwięk.
Zdaniem T3: Porządny telewizor ze średniej półki cenowej. Nie posiada może zbyt wielu dodatków, ale oferuje rewelacyjny obraz i godną podziwu wydajność.
{W ZBLIŻENIU}
Panasonic Viera Remote
Obsługa interfejsu jest banalna nawet z użyciem zwyczajnego pilota, ale jeśli wolisz kontrolować TV smartfonem, aplikacja również stanie na wysokości zadania.
SONY BRAVIAKDL-42W655A | PHILIPS42PFL5008 | SamsungUE40F6800 | LG42LA640S | PANASONIC VIERA TX-L42ET60 | |
Cena | 2 600 PLN | 2 700 PLN | 2 800 PLN | 2 700 PLN | 2 800 PLN |
URL | www.sony.pl | www.phillips.pl | www.samsung.pl | www.lg.com/pl | www.panasonic.pl |
Ekran | 42 cale LED LCD | 42 cale LED LCD | 40 cali LED LCD | 42 cale LED LCD | 42 cale LED LCD |
tuner | DVB-T (MPEG4), DVB-C, DVB-S, analogowy | DVB-T (MPEG4), DVB-C, DVB-S, analogowy | DVB-T (MPEG4), DVB-C, DVB-S, analogowy | DVB-T (MPEG4), DVB-C, DVB-S2, analogowy | DVB-T (MPEG4), DVB-C, analogowy |
web tv | Sony Entertainment, ipla, YouTube, Dailymotion,TVN Player, Facebook, Twitter i inne | Philips Smart TV,Youtube, ipla | Samsung Smart TV,YouTube, ipla, Tuba.fm, Twitter, Facebook i inne | LG Smart TV, Facebook,ipla, Youtube, Dailymotion, Twitter i inne | Panasonic Smart Viera TVw tym ipla, Youtube, Dailymotion, TVN Player, Facebook, Twitter i inne |
3d | Brak | Pasywne, 2 paryokularów w zestawie | Aktywne, 2 paryokularów w zestawie | Pasywne (plus tryb DualPlay),4 pary okularów w zestawie | Pasywne, 2 paryokularów w zestawie |
audio | 2x 5 W | 2x 5 W | 2x 10 W | 2x 10 W | 2x 4 W + subwoofer 10 W |
ŁĄCZNOŚĆ | 2x HDMI, USB, Wi-Fi, Ethernet, Scart, opticaldigital audio | 3x HDMI, 2x USB, Wi-Fi, Ethernet, Scart, component, optical digital audio | 4x HDMI, Wi-Fi, 3x USB, Ethernet, Scart, component, optical digital audio | 3x HMDI, 3x USB, Wi-Fi, Ethernet, Scart, component, optical digital audio | 3x HDMI, 2x USB, Wi-Fi, Ethernet, Scart, component , composite , optical digital audio, SD |
LUBIMY | Smukły design, solidną jakość obrazu oraz przyzwoity wybór usług VOD. | Wspaniały design, świetny dźwięk oraz efektowne podświetlenie Ambilight. | Jakość i szczegółowość dynamicznego obrazu, niezłą czerń oraz robiącą wrażenie obsługę multimediów. | Artystyczny design, rozbudo-wane funkcje Smart TV oraz świetne wsparcie dla multimediów. | Piękny obraz, nawet w przy-padku streamowania z uży-ciem słabego sygnału. Genial-nie zaprojektowany interfejs. |
AlE | Kiepska rozdzielczość dynamiczna. Chciałobysię nieco głębszej czerni.Brak 3D. | Gubi się nieco przy dynamicz-nych obrazach. Dla niektórychosób interfejs może wydawaćsię aż nazbyt uproszczony. | „Wyrafinowany” wyglądi niezbyt przyjaznyw obsłudze interfejs. | 3D wygląda słabiutko, jeśli nie siedzi się na wprost ekranu. Kiepska dynamika obrazu. | Niezbyt przekonujący dźwięk. Efekty 3D są najlepsze, jeśli siedzi sięna wprost odbiornika. |
Zdaniem T3 | Telewizor oferujący dostęp do sporej ilości zawartości sieciowej. Czy w obliczu jego ceny będziecie w stanie zapomnieć o 3D? | Dopracowany telewizor dla wielbicieli filmów i stylowego designu. Przeciętny w oczach fanów sportu i szybkich gier. | Solidnie wyposażony i wydaj-ny trójwymiarowy Smart TV. Panowie odpowiedzialni za jego design byli chyba na ciężkim kacu. | LG w odróżnieniu od Philipsa stworzyło sprzęt, którynad jakość obrazu stawia oferowaną przez siebie funkcjonalność. | Porządny telewizor ze śred-niej półki cenowej. Nie posia-da zbyt wielu dodatków, ale oferuje rewelacyjny obrazi godną podziwu wydajność. |
Dlaczego Panasonic Viera TX-L42ET60 zasługuje na waszą miłość i pieniądze…
1. Klasycznie stonowany design, z eleganckim wykończeniem ze szczotkowanego aluminium.
2. Nowy interfejs My Home Screen umożliwia personalizację zawartości, ułatwiając tym samym wyszukiwanie określonych treści.
3. Pasywne 3D generuje bardzo udane efekty, a dodatkowe pary okularów są śmiesznie tanie.
4. Platforma Smart VIERA oferuje bogatą ofertę usług VOD.
5. Nie ma żadnych problemów z odtwarzaniem popularnych formatów multimediów, zarówno strumieniowo, jak przez USB.
6. Technologia Web Optimiser poprawia ogólną jakość streamowanych treści.
7. Wygodne udostępnianie treści przez DLNA z użyciem technologii Swipe & Share.
8. Najlepsza w teście jakość obrazu. Dzięki 178-stopniowym kątom widzenia będą mogli nacieszyć się nią wszyscy domownicy.
{w zbliżeniu}
Mniejsze telewizory, większe oszczędności…
Panasonic TX L19XM6
19-calowy odbiornik z jasną matrycą i portem USB. To dobry wybór, oczywiście jeśli nie będzie przeszka-dzać ci jego znaczna grubość.
900 PLN www.panasonic.pl
Samsung UE22F5400
Ma dwurdzeniowy procesor, a jego 22-calowy ekran pozwala na komfortowe korzystanie z dobrodziejstw platformy Smart Hub.
1 100 PLN www.samsung.pl
LG 32LA620S
Za niewielką cenę dostajemy tutaj dużą, 32-calową matrycę, wbudowany moduł Wi-Fi, 3D oraz wsparcie dla technologii Miracast.
1 700 PLN www.lg.com/pl
Sharp LC22LE250V
Posiada ekran o przekątnej 22 cali. Oglądane treści będziesz mógł nagrać na podłączony do portu USB zewnętrzny dysk twardy.
900 PLN www.sharp.pl
{Opinia}
Podejmij mądrą decyzję…
Przy wyborze telewizora ze średniej półki, najważniejszym kryterium jest jakość obrazu, a wszystkie inne aspekty pełnią jedynie rolę atrakcyjnych dodatków. W oparciu o takie właśnie przesłanki, zwycięzcą naszego testu został Panasonic Viera TX-L42ET60, który choć nie posiada może najseksowniejszego wyglądu, to oferuje wszystko, czego należy wymagać od nowoczesnego sprzętu telewizyjnego.
Przemyślanym wyborem może okazać się także Philips 42PFL5008. Pomimo faktu, że kuleje on nieco w kwestii dostępnych aplikacji, to kusi prostotą swej obsługi i solidnym obrazem 3D. Jeśli nie chcesz wydać zbyt dużo grosza, Sony również zapewni ci niezły sprzęt. Co prawda nie posiada 3D, ale w ramach rekompensaty otrzymujemy tu świetną platformę SEN.
LG 42LA640S daje swojemu nabywcy bogatą zawartość sieciową, solidne 3D i tryb DualPlay dla graczy, zapominając jednak o najważniejszej rzeczy, czyli o dobrej jakości obrazu. Samsung UE40F6800 kusi z kolei w kwestii oferowanych możliwości, jednakże jego kontrowersyjny design może nie wszystkim przypaść do gustu.