Połącz się z nami

Testy

TEST: Arlo Pro 3

Czym zaskoczy nas najnowsza generacja profesjonalnych kamerek bezpieczeństwa od Arlo?

Kiedyś systemy monitoringowe montowane były jedynie w biurowcach i budynkach użyteczności publicznej. Coraz częściej rolę biur przejmują lokale mieszkalne, które również warto zabezpieczyć na wypadek przykrych niespodzianek, na przykład za pomocą inteligentnych i funkcjonalnych kamerek. Arlo Pro 3 zaprojektowany został jednak nie tylko z myślą o przedsiębiorcach – skorzystają z niego także użytkownicy domowi.

Podstawowy system bezpieczeństwa składa się z kompaktowych, bezprzewodowych kamerek i stacji bazowej SmartHub, pełniącej rolę łącznika z routerem, miejsca podłączenia zewnętrznego dysku i centrum zarządzania kamerkami. Co ciekawe, posiadacze poprzedniej generacji Arlo Pro wcale nie muszą kupować zestawu z hubem, kamerki są bowiem wstecznie kompatybilne ze starszymi bazami.

Proces konfiguracji systemu to kwestia ściągnięcia apki mobilnej i podążania za wyświetlanymi instrukcjami – najpierw podłączamy SmartHuba do sieci, a następnie parujemy z nim kamerki. Możliwości rozmieszczenia ich w domu są właściwie nieograniczone: kamerki mogą pracować wewnątrz pomieszczeń lub na zewnątrz (plastikowa obudowa jest odporna na deszcz i mróz), a kąt nachylenia zmienimy za pomocą magnetycznego mocowania.

Gdy już umieścimy je w żądanych miejscach, warto skonfigurować je w apce, na przykład ustawiając strefy wykrywania ruchu lub inteligentne powiadomienia. Te ostatnie dostępne są jedynie dla użytkowników abonamentowych: w zestawie z urządzeniem otrzymamy trzy miesiące subskrypcji gratis, a jej odnowienie kosztuje od 40 PLN miesięcznie. Arlo Pro 3 jest również kompatybilne z Alexą, Asystentem Google i HomeKitem, co umożliwia głosowe sterowanie pracą systemu.

Kamerki przesyłają rejestrowane wideo do huba, który zapisuje je na zewnętrznym dysku lub w chmurze (o ile posiadamy abonament), a także do sparowanego smartfona, gdzie dostajemy możliwość podglądu na żywo. Jakość wideo okazała się po prostu rewelacyjna – w 2K HDR naprawdę można dostrzec każdy szczegół, a zastosowana soczewka 160° zapewnia szerokie pole widzenia ze stosunkowo niewielkim zniekształceniem.

Obraz był ostry i kolorowy również w słabym oświetleniu i w nocy. Owszem, w trybie nocnym dostrzegalna była pewna ziarnistość, ale jakość obrazu wciąż przewyższa większość czarno-białych konkurentów. Kamerki wyposażone są w reflektor, dwukierunkową transmisję audio i wbudowaną syrenę, co umożliwia przepłoszenie intruza. Ich jedno ładowanie starcza na minimum 3 miesiące, a uzupełnianie akumulatora odbywa się za pomocą wygodnego, magnetycznego przewodu.

Trudno wskazać system monitoringowy, który mógłby rywalizować z Arlo Pro 3 pod względem funkcjonalności – to zdecydowanie najlepszy tego typu system obecnie na rynku i to bijący na głowę konkurencję. Nie można się zatem dziwić, że jedynym minusem dla wielu użytkowników okaże się cena – dla kogo nie jest ona barierą, na pewno nie będzie rozczarowany zakupem.

Specyfikacja

  • Cena 2 900 PLN (3 szt. + hub)
  • Ekran 6,39 cala AMOLED 2340×1080 px
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 855
  • RAM 6 GB
  • Pamięć wewnętrzna 64/128 GB
  • Bateria 3 800 mAh

Werdykt

90

NASZYM ZDANIEM...

Najlepszy na rynku, wszechstronny, inteligentny i niezawodny system bezpieczeństwa do domu i do firmy.

Plusy

Doskonała jakość nagrań w dzień i w nocy. Dwukierunkowa komunikacja z kamerkami. Łatwa konfiguracja i obsługa. Wytrzymała, praktyczna konstrukcja kamer.

Minusy

Cena. Część funkcji wymaga wykupienia abonamentu.

Od dziewięciu lat redaktor naczelny Magazynu T3. Ekspert w dziedzinie nowych technologii. Częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Prowadzący konferencji technologicznych. Autor wydawnictw książkowych o grach oraz organizator koncertów. Pasjonat muzyki, kina i literatury.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: DJI Mavic Air 2

Testy

TEST: WD_Black P50 Game Drive SSD

Testy

TEST: tedee

Testy

TEST: WD My Passport SSD

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!