Połącz się z nami

Newsy

Huawei zastąpi Mapy Google nawigacją TomTom

Skuteczny sposób na obejście amerykańskiego embargo.

Ograniczony dostęp do amerykańskich technologii i usług stał się bolączką wielu chińskich producentów. Gdy nie mogą oni skorzystać z produktów Google, zwracają się ku alternatywom, na przykład tym pochodzącym z Europy.

Współpraca Huawei z holenderskim producentem nawigacji TomTom dotyczyła będzie aplikacji, która zastąpi Mapy Google na nowych telefonach marki. Chiński producent otrzymał zakaz korzystania z programu Google, więc nowe mapy staną się integralnym elementem budowanego przez niego systemu operacyjnego. Aplikacja pochodzi spoza Stanów Zjednoczonych, co minimalizuje ryzyko politycznej ingerencji rządu USA w umowę. Decyzja ta jest korzystna także dla TomToma, który od pewnego czasu rozwija swoją ofertę oprogramowania i licencji – przez wiele lat firma zajmowała się przede wszystkim produkcją gadżetów.

Huawei od wielu miesięcy stara się stworzyć własną odpowiedź na oficjalnego, licencjonowanego Androida od Google – co prawda nowy system operacyjny będzie mógł być oparty na otwartej wersji OS-a, jednak brak dostępu do Sklepu Play, systemów bezpieczeństwa i opcji deweloperskich utrudnia jego start. Nic dziwnego, że producent zwraca się z propozycją współpracy do innych doświadczonych firm. Alternatywa dla Sklepu Play, Huawei Mobile Services, została zapowiedziana w zeszłym roku, a zgodnie z przeciekami powinna trafić na nowe telefony w pierwszej połowie 2020 r.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

HarmonyOS od Huawei będzie dostępne na smartfonach

Newsy

Google Magenta prezentuje interaktywne studio muzyczne Lo-Fi

Newsy

Pixel 5 i 4a 5G na przecieku

Newsy

Ogólnoświatowa awaria Gmaila

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!