Połącz się z nami

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

Podczas konferencji prasowej Elon Musk przybliżył udziałowcom Tesli działanie systemu autonomicznej jazdy. Jego sercem jest komputer pokładowy i towarzyszący mu czip z siecią neuronową, zbudowany od podstaw przez producenta aut. Przetwarza on dane z 8 kamer, 12 czujników ultradźwiękowych i radarów – Elon Musk twierdzi, że popularna w samochodach autonomicznych technologia LiDAR to zbędny wydatek. Opisany powyżej system jest montowany w każdym obecnie produkowanym aucie i do działania potrzebuje jedynie nowego oprogramowania. W samochodzie znajdą się dwa komputery pokładowe; na wypadek gdyby jeden z nich przestał działać, drugi przejmie jego funkcję.

Plany Tesli nie kończą się na udostępnieniu systemu w pełni autonomicznej jazdy, ale obejmują także sposoby jego wykorzystania. W prezentacji znalazła się także wizja systemu Robotaxi – systemu carsharingowego dla właścicieli Tesli. Każdy posiadacz elektrycznego samochodu z autonomicznym komputerem pokładowym mógłby dodać go do floty taksówek przywoływanych za pomocą aplikacji. Oczywiście użytkownik otrzyma możliwość kontrolowania, kto i kiedy skorzysta z jego auta – można udostępnić je na przykład tylko członkom rodziny i znajomym w określonych godzinach. Elon Musk zdradził również plany zakupu poleasingowych egzemplarzy Modelu 3 i przekształcenie ich we flotę autonomicznych taksówek.

Pierwsze wprowadzenie usługi planowane jest na 2020 rok, ale założyciel Tesli przyznał, że największą przeszkodą w jego realizacji są aspekty prawne, które mogą opóźnić start Robotaxi. Aktualizacja samochodów do wersji autonomicznej powinna natomiast zostać wprowadzona jeszcze w tym roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

DJI RoboMaster S1 – bojowy robot edukacyjny

Uczy użytkowników podstaw programowania.

Opublikowane

dnia

Firma DJI jest znana przede wszystkim ze swoich dronów (a ostatnio także kamer sportowych), ale to nie jedyny obszar rynku technologicznego, na którym oznacza ona swoją obecność. Do sprzedaży trafił właśnie stworzony przez nią robot bojowy do nauki i zabawy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google pokazuje zapowiedź Pixela 4

Podwójny aparat na charakterystycznym, kwadratowym polu.

Opublikowane

dnia

Stare porzekadło mówi „jeśli nie możesz ich pokonać, przyłącz się do nich”. W odpowiedzi na pojawiające się wycieki i spekulacje Google postanowiło oficjalnie potwierdzić prace nad Pixelem 4 i opublikować jego pierwsze oficjalne zdjęcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne