Połącz się z nami

Technologie

Steam rozpoczyna testy funkcji Remote Play Together

Zagramy na odległość w tytuły z lokalnym multiplayerem.

Opublikowane

dnia

Wspólna gra ze znajomymi na przysłowiowej jednej kanapie to dla wielu z nas jedno z najmilszych wspomnień dzieciństwa. Tytuły z lokalnym trybem dla wielu graczy wciąż są popularne, a nowa usługa dostępna na Steamie pozwoli zagrać w nie z każdego miejsca na świecie.

Remote Play Together właśnie trafiło do wersji beta najnowszej wersji klienta Steam. Pozwala ono grać w tytuły z lokalnym multiplayerem nawet wtedy, gdy gracze korzystają z różnych komputerów – razem będą mogły zagrać urządzenia z Windowsem, Linuksem i macOS. Aby dołączyć do gry, wystarczy uruchomić tytuł z lokalnym trybem dla wielu graczy, wybrać tryb dla wielu graczy i zaprosić do niego znajomych. Wystarczy, żeby tylko jedna osoba miała kopię gry, a inni użytkownicy będą mogli dołączyć do niego bez konieczności zakupu tytułu dla siebie. Gracze będą mogli porozumiewać się ze sobą poprzez czat głosowy.

Na razie usługa znajduje się w wersji beta, co oznacza, że może ona być obarczona kilkoma błędami – Valve zwraca uwagę na latencję, która może powodować rwanie się obrazu i utrudniać grę w tytuły, które polegają na współzawodnictwie. Jeśli faza testowa spodoba się użytkownikom, Remote Play Together trafi do oficjalnej wersji Steama. Ponadto w przyszłości być może dodana zostanie także obsługa iOS i Androida.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub chce stworzyć arktyczne archiwum oprogramowania

Ukryte głęboko we wnętrzu góry na wypadek katastrofy.

Opublikowane

dnia

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak bardzo zależni jesteśmy od internetu i zawartej w nim bazy wiedzy i narzędzi. W przypadku wyniszczającego ludzkość kataklizmu niedobitki naszego gatunku (o ile takie przeżyją) zostaną od niego na dobre odcięte. Tej sytuacji chce zapobiec GitHub, który umieści kopię swojej biblioteki kodu wewnątrz specjalnie przygotowanych krypt.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Forda Mustanga Mach-E

Elektryczny crossover o maksymalnie 600 km zasięgu.

Opublikowane

dnia

Mustang z silnikiem elektrycznym – to brzmi jak szaleństwo. Mimo tego Ford zdecydował się na stworzenie Mustanga Mach-E, elektrycznego SUV-a o eleganckich liniach, nietypowym systemie infotainment i potężnym akumulatorze.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Projekt xCloud z oficjalną premierą nawet w przyszłym roku

Rywal Google Stadia już wkrótce trafi na konsolę Microsoftu.

Opublikowane

dnia

Projekt xCloud – system strumieniowania gier w chmurze na konsole Xbox One – znajduje się w fazie testów już od miesięcy, ale póki co pozostaje w fazie bety. Podczas konferencji X019 Microsoft uchylił rąbka tajemnicy i zapowiedział, że usługa może ruszyć już w 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera nowej Motoroli Razr

Składany wyświetlacz i klasyczny design z klapką.

Opublikowane

dnia

Motorola Razr to jeden z najbardziej rozpoznawalnych telefonów komórkowych w historii. O jego odświeżonej wersji wiemy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz Motorola (a właściwie Lenovo) pokazała nowego Razr oficjalnie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne