Połącz się z nami

Newsy

Sega Genesis Mini już we wrześniu

40 gier i dwa kontrolery w zestawie.

Już wkrótce Sega zafunduje nam kolejny powrót do nostalgicznego świata klasycznych gier. We wrześniu ukaże się długo zapowiadana, jubileuszowa edycja konsoli Sega Genesis, w Japonii znanej także jako Mega Drive.

Konsola wyglądać będzie jak pomniejszona wersja dobrze nam znanego Genesisa. Zgodnie z panującym wśród reedycji zwyczajem, nie będzie ona wykorzystywała oryginalnych kartridży, zamiast tego posiadając wbudowany bank gier. W przypadku Genesis Mini będzie to aż 40 tytułów, a to, w które z nich zagramy, zależeć będzie od regionu urządzenia. Nie znamy jeszcze pełnej listy, ale Sega zdradziła, że wersja przeznaczona na rynki zachodnie będzie zawierała następujące tytuły: Sonic the Hedgehog, Ecco the Dolphin, Castlevania: Bloodlines, Dr. Robotnik’s Mean Bean Machine, Gunstar Heroes, Space Harrier 2, ToeJam & Earl, Comix Zone, Shining Force i Altered Beast. We wszystkie z nich zagramy w rozdzielczości 720p.

Amerykańsko-europejski Genesis Mini będzie kosztował 80 EUR (ok. 340 PLN), a w zestawie z nim otrzymamy dwa kontrolery USB z krzyżakiem i trzema przyciskami. Japońska edycja, Mega Drive Mini, dostępna będzie w wersji z pojedynczym kontrolerem z sześcioma przyciskami za 6 980 JPY (ok. 240 PLN). Genesis Mini trafi do sprzedaży 19 września, ale już niedługo rozpocznie się jej przedsprzedaż na oficjalnej stronie Segi.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Najciekawsze gry, na które czekamy w 2020 roku

Gaming

Sega Game Gear Micro – miniaturowa konsolka

Gaming

Znamy pierwsze gry na Xboxa Series X

Gaming

Sony Interactive Entertainment wprowadza w życie inicjatywę Play At Home

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!