Połącz się z nami

Newsy

Valve Index – nowy headset VR

Trafi do użytkowników już w czerwcu.

Opublikowane

dnia

Fizyczna wersja Steam Link została wycofana ze sprzedaży, ale Valve nie rezygnuje z projektowania fizycznych produktów. Ich najnowszy projekt to zestaw do rzeczywistości wirtualnej Index VR, już wkrótce dostępny dla użytkowników.

Valve zdradziło niewiele szczegółów na temat swojego headsetu – oficjalna premiera produktu jest zaplanowana na 1 maja. Najwięcej informacji na jego temat znalazło się na będącej w budowie stronie produktu w sklepie Steam, która zdradza, że sprzęt otrzyma zintegrowane słuchawki (umieszczone zresztą na ruchomych elementach, które można ustawiać tak, aby jak najdokładniej przylegały do uszu), dwie nakładki na twarz o różnej szerokości oraz możliwość połączenia przez DisplayPort 1.2 i USB 3.0. Dokładna specyfikacja Index VR jest nieznana, ale zgodnie z pogłoskami headset ma posiadać szerokie pole widzenia 135 stopni.

Do działania będzie on wymagał odpowiednio mocnego peceta (minimalnie z czterordzeniowym procesorem i kartą graficzną porównywalną do GTX 1070), a także kontrolerów Valve Knuckles i tajemniczej stacji bazowej – nie wiadomo zatem, czy będzie można korzystać z niego do gry w symulatory z użyciem kierownicy czy drążków sterowniczych. Więcej informacji na temat nowego headsetu Valve poznamy za miesiąc, w tym jego cenę. Strona produktu zdradziła jeszcze jedną ważną informację, czyli datę wejścia produktu do sprzedaży – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, urządzenie będzie można kupić już 15 czerwca.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne