Połącz się z nami

Newsy

Valve Index – nowy headset VR

Trafi do użytkowników już w czerwcu.

Opublikowane

dnia

Fizyczna wersja Steam Link została wycofana ze sprzedaży, ale Valve nie rezygnuje z projektowania fizycznych produktów. Ich najnowszy projekt to zestaw do rzeczywistości wirtualnej Index VR, już wkrótce dostępny dla użytkowników.

Valve zdradziło niewiele szczegółów na temat swojego headsetu – oficjalna premiera produktu jest zaplanowana na 1 maja. Najwięcej informacji na jego temat znalazło się na będącej w budowie stronie produktu w sklepie Steam, która zdradza, że sprzęt otrzyma zintegrowane słuchawki (umieszczone zresztą na ruchomych elementach, które można ustawiać tak, aby jak najdokładniej przylegały do uszu), dwie nakładki na twarz o różnej szerokości oraz możliwość połączenia przez DisplayPort 1.2 i USB 3.0. Dokładna specyfikacja Index VR jest nieznana, ale zgodnie z pogłoskami headset ma posiadać szerokie pole widzenia 135 stopni.

Do działania będzie on wymagał odpowiednio mocnego peceta (minimalnie z czterordzeniowym procesorem i kartą graficzną porównywalną do GTX 1070), a także kontrolerów Valve Knuckles i tajemniczej stacji bazowej – nie wiadomo zatem, czy będzie można korzystać z niego do gry w symulatory z użyciem kierownicy czy drążków sterowniczych. Więcej informacji na temat nowego headsetu Valve poznamy za miesiąc, w tym jego cenę. Strona produktu zdradziła jeszcze jedną ważną informację, czyli datę wejścia produktu do sprzedaży – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, urządzenie będzie można kupić już 15 czerwca.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Tesla broni się przed oskarżeniami o błędy konstrukcyjne

Mają być one skoordynowanym atakiem na wartość przedsiębiorstwa.

Opublikowane

dnia

Firma Elona Muska po raz kolejny stanęła przed poważnym problemem. Tym razem chodzi o skargi klientów, którzy zwrócili uwagę na pewne niepokojące zachowanie auta. Według Tesli nie ma powodów do obaw, ponieważ oskarżenia są sfabrykowane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Qualcomm prezentuje nowe procesory ze średniej półki

Szybkie 4G i sztuczna inteligencja dla każdego.

Opublikowane

dnia

Chociaż standard 5G rozpowszechnia się coraz szybciej (lecz nie u nas), Qualcomm nie zapomina o wciąż popularnym 4G LTE. Podczas konferencji w Delhi producent zaprezentował trzy nowe procesory Snapdragon przeznaczone do urządzeń ze średniej i niższej półki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Huawei zastąpi Mapy Google nawigacją TomTom

Skuteczny sposób na obejście amerykańskiego embargo.

Opublikowane

dnia

Ograniczony dostęp do amerykańskich technologii i usług stał się bolączką wielu chińskich producentów. Gdy nie mogą oni skorzystać z produktów Google, zwracają się ku alternatywom, na przykład tym pochodzącym z Europy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Test rakietowego systemu ratunkowego Crew Dragon zakończony sukcesem

Pierwsze loty załogowe jeszcze w tym roku.

Opublikowane

dnia

SpaceX wchodzi w ostateczną fazę prac nad kapsułą Crew Dragon. Przeprowadzony w niedzielę test rakietowego systemu ratunkowego dowiódł, że procedury bezpieczeństwa pojazdu są dopracowane, co oznacza jego gotowość na załogowe loty.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Alphabet osiągnął wartość biliona dolarów

To czwarta amerykańska firma, której się to udało.

Opublikowane

dnia

Czwartkowe zamknięcie rynków okazało się przełomowe dla Alphabetu, spółki-matki Google. Okazało się, że zamknęła ona dzień z wynikiem przekraczającym bilion dolarów. Przedtem sztuka ta udała się tylko kompaniom petrochemicznym i trzem innym gigantom technologicznym.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne