Połącz się z nami

Newsy

IFA 2018: Acer Triton 900 to laptop 2-w-1 dla graczy

Nietypowe zawiasy to dopiero początek.

Opublikowane

dnia

Ekran dotykowy w gamerskim laptopie? To wbrew pozorom możliwe i całkiem logiczne. Acer zaprezentował właśnie nowego laptopa z serii Predator, który wyposażony jest w ekran dotykowy 4K z obsługą antylagowej technologii G-Sync.

Ekran osadzony jest na nietypowo wyglądających zawiasach. Dzięki nim można przybliżyć wyświetlacz do oczu użytkownika, jednocześnie umożliwiając mu swobodne korzystanie z klawiatury oraz całkowite przejście w tryb tabletu. Na szczęście dotykowa matryca nie zawiedzie graczy – jest ona przystosowana do wyświetlania zawartości 4K UHD, a zastosowanie technologii Nvidia G-Sync zapewni dynamiczne odświeżanie obrazu. Do dyspozycji użytkownika oddana zostanie także klawiatura z mechanicznymi przełącznikami, wiatraki chłodzące Aeroblade najnowszej generacji oraz karta graficzna z serii RTX 20. Więcej informacji na temat Tritona 900 na razie pozostaje tajemnicą, ale nietrudno się domyśleć, że za tyle udogodnień przyjdzie nam sporo zapłacić.

Oprócz laptopa 2-w-1 Acer zaprezentował także inne gadżety dla graczy. Jednym z nich jest specjalna kopuła Predator Thronos, która wygląda jak kokpit wielkiego robota i służy do wprowadzenia maksymalnego realizmu do każdej gry. Gracz może swobodnie dostosować kształt i odchylenie siedziska do swoich preferencji. Krzesło współpracuje z trzema monitorami gamingowymi naraz i posiada wbudowany system audio oraz wibracje. Ponadto Acer pokazał także kilka gotowych komputerów, specjalne monitory 144Hz i szereg mniejszych dodatków, które ucieszą niejednego entuzjastę gier wideo.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne