Połącz się z nami

Technologie

Samsung rozpoczyna testy głośnika Galaxy Home Mini

Nie wiadomo, kiedy trafi on do sprzedaży – lub jego większa wersja.

Opublikowane

dnia

O pracach nad inteligentnym głośnikiem Samsung Galaxy Home słyszymy już od dwóch lat, a rok temu poznaliśmy jego techniczną specyfikację. Data premiery urządzenia pozostaje do tej pory nieznana, niewykluczone jednak, że przed dużym głośnikiem na rynku pojawi się jego wersja Mini.

Miniaturowa edycja inteligentnego głośnika już wkrótce trafi do posiadaczy smartfonów z serii Galaxy w Korei Południowej, którzy zechcą wziąć udział w jego testach beta. Na razie nie wiemy zbyt wiele o nowym sprzęcie. Pod względem designu ma on przypominać Amazon Echo Dot i Google Home Mini: to miniaturowy, zaokrąglony głośniczek z czterema przyciskami umieszczonymi na górnej ściance. Urządzenie zostanie wyposażone w przetworniki od AKG, moduł Wi-Fi i diodę podczerwoną do łączenia się z telewizorem. Wiadomo, że otrzyma on integrację z Samsung SmartThings i Bixbym. Pozwala to sądzić, że Galaxy Home Mini będzie przede wszystkim urządzeniem przeznaczonym do sterowania inteligentnym domem.

Oficjalna prezentacja Galaxy Home miała miejsce w sierpniu 2018 roku, ale do tej pory sprzęt nie pojawił się na rynku. Producent obiecywał, że jego premiera zaplanowana jest na trzeci kwartał 2019 roku, który prawie się skończył; nawet podczas sierpniowej konferencji Unpacked Samsung milczał na temat inteligentnego głośnika. Zapisy do testu beta Galaxy Home Mini zakończą się 1 września, więc być może już w przyszłym tygodniu dowiemy się czegoś więcej o losie obydwu urządzeń.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne