Połącz się z nami

Technologie

Canon prezentuje EOS 90D i EOS M6 Mark II

Nowości z lusterkiem lub bez.

Opublikowane

dnia

Wolisz korzystać z aparatów bezlusterkowych czy lustrzanek? Obydwa typy mają swoje zastosowania, wielokrotnie przedstawiane na łamach Magazynu T3. Dwie nowości od Canona oparte są na tej samej matrycy, ale to zupełnie różne aparaty, klasyczna lustrzanka i nowoczesny bezlusterkowiec.

Sercem lustrzanki EOS 90D i aparatu bezlusterkowego EOS M6 Mark II jest matryca CMOS APS-C 32,5 Mpix, której towarzyszy procesor obrazu Digic 8, autofokus Live View o 5 481 dostępnych punktach fokusowania i elektroniczna migawka o prędkości do 1/16000 s. Obydwa aparaty potrafią kręcić wideo w jakości 4K i 30 kl./s oraz 1080p i 120 kl./s (bez obcinania brzegów), a także posiadają wsparcie dla Wi-Fi oraz Bluetooth.

Na tym podobieństwa się kończą. EOS 90D to następca modelu 80D z 2017 roku. Pod względem wyglądu i ergonomii jest bardzo podobny do poprzednika, ale oprócz wymienionych powyżej udoskonaleń otrzymał on szybszy tryb robienia serii zdjęć – teraz potrafi on uchwycić 10 fotek na sekundę. Zwiększona została również liczba punktów AF podczas korzystania z wizjera optycznego, z 19 do 45. Obsługa autofokusa jest przyporządkowana do specjalnego joysticka. Aparat będzie dostępny w połowie września w bazowej cenie 5 780 PLN za sam korpus; w zestawach z obiektywami cena ta podwyższy się do 6 220 PLN (z Canon EF-S 18-55 mm) i 7 550 PLN (z Canon EF-S 18-135 mm).

EOS M6 Mark II otrzymał możliwość robienia zdjęć w serii 14 kl./s, a w trybie RAW Burst – 30 kl./s. Ekran podglądu obraca się o 180 stopni, dzięki czemu może służyć do robienia selfie. Aparat może być ładowany standardowo za pomocą zewnętrznej ładowarki lub poprzez portu USB-C. Sam korpus M6 Mark II będzie kosztował 4 130 PLN, a zestaw z elektronicznym wizjerem i obiektywem M 15-45 mm – 5 330 PLN.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne