Połącz się z nami

Newsy

Studio Telltale Games wciąż będzie produkowało gry

Umożliwi im to nowy inwestor.

Zakończenie działalności Telltale Games – dewelopera odpowiedzialnego za popularne gry The Walking Dead czy Game of Thrones – odbiło się szerokim echem nie tylko wśród fanów studia. Na szczęście nie wszystko jest stracone, a niektóre z wyczekiwanych tytułów ujrzą światło dzienne za sprawą nowego właściciela Telltale.

W środę firma LCG Entertainment ogłosiła, że nabyła wszelkie prawa do marki Telltale wraz z licencjami technologicznymi i wybraną własnością intelektualną. Planuje ona wznowić dawne tytuły studia pod marką Telltale Games oraz kontynuować prace nad sequelami niektórych z nich. Wśród zakupionych licencji znalazły się gry The Wolf Among Us i Batman: The Telltale Series. Nie wiadomo, czy inne popularne tytuły również otrzymają swoją kontynuację – po upadku studia licencje na wiele z nich automatycznie straciły ważność, a ich właściciele mogą nie wyrazić zgody na dalsze prace. Najbardziej rozpoznawalna gra od Telltale, The Walking Dead, trafiła pod skrzydła studia Skybound Games, które zatrudniło część pracowników oryginalnego Telltale.

LCG Entertainment zapowiada, że wśród deweloperów zatrudnionych do pracy nad kontynuacjami gier znajdą się przede wszystkim kluczowi pracownicy Telltale. To dobra wiadomość: zamknięcie studia we wrześniu ubiegłego roku wiązało się z natychmiastowym zwolnieniem 225 spośród 250 zatrudnionych tam osób. Większość z nich nie dostała ani odprawy, ani możliwości kontynuowania ubezpieczenia zdrowotnego, a część miała problemy ze znalezieniem kolejnej pracy. „Drugie życie” Telltale to dla nich szansa na powrót do zawodu – miejmy nadzieję, że tym razem na lepszych warunkach.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Square Enix prezentuje intro remake’u Final Fantasy VII

Newsy

Atari buduje hotele dla graczy

Newsy

Premiera Cyberpunka 2077 przeniesiona na wrzesień

Newsy

CES 2020: 55-calowy monitor dla graczy od Acera

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!