Połącz się z nami

Technologie

Studio Telltale Games wciąż będzie produkowało gry

Umożliwi im to nowy inwestor.

Opublikowane

dnia

Zakończenie działalności Telltale Games – dewelopera odpowiedzialnego za popularne gry The Walking Dead czy Game of Thrones – odbiło się szerokim echem nie tylko wśród fanów studia. Na szczęście nie wszystko jest stracone, a niektóre z wyczekiwanych tytułów ujrzą światło dzienne za sprawą nowego właściciela Telltale.

W środę firma LCG Entertainment ogłosiła, że nabyła wszelkie prawa do marki Telltale wraz z licencjami technologicznymi i wybraną własnością intelektualną. Planuje ona wznowić dawne tytuły studia pod marką Telltale Games oraz kontynuować prace nad sequelami niektórych z nich. Wśród zakupionych licencji znalazły się gry The Wolf Among Us i Batman: The Telltale Series. Nie wiadomo, czy inne popularne tytuły również otrzymają swoją kontynuację – po upadku studia licencje na wiele z nich automatycznie straciły ważność, a ich właściciele mogą nie wyrazić zgody na dalsze prace. Najbardziej rozpoznawalna gra od Telltale, The Walking Dead, trafiła pod skrzydła studia Skybound Games, które zatrudniło część pracowników oryginalnego Telltale.

LCG Entertainment zapowiada, że wśród deweloperów zatrudnionych do pracy nad kontynuacjami gier znajdą się przede wszystkim kluczowi pracownicy Telltale. To dobra wiadomość: zamknięcie studia we wrześniu ubiegłego roku wiązało się z natychmiastowym zwolnieniem 225 spośród 250 zatrudnionych tam osób. Większość z nich nie dostała ani odprawy, ani możliwości kontynuowania ubezpieczenia zdrowotnego, a część miała problemy ze znalezieniem kolejnej pracy. „Drugie życie” Telltale to dla nich szansa na powrót do zawodu – miejmy nadzieję, że tym razem na lepszych warunkach.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne