SOCJAL
Do góry


Samochody Tesla z trybem imprezowym

Gwarantują dwudniową zabawę po zaparkowaniu.

Imprezy w świetle samochodowych reflektorów bywają fajne, ale przeważnie są dość krótkie – w końcu lepiej nie dopuścić do rozładowania akumulatora. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku aut elektrycznych, które wyposażone są w większe zapasy energii. Te marki Tesla już niedługo otrzymają specjalny tryb imprezowy.

W jednej z przyszłych aktualizacji oprogramowania auta Tesla Model 3, Model S i Model X otrzymają dedykowany tryb imprezowo-kempingowy. Umożliwi on korzystanie z wielu funkcji auta po jego zaparkowaniu. Po jego uruchomieniu użytkownik będzie mógł słuchać muzyki, korzystać z portów do ładowania urządzeń elektronicznych i oświetlenia wewnętrznego oraz sterować klimatyzacją przez aż 48 godzin. O nowej funkcji poinformował na Twitterze Elon Musk, jednak większość szczegółów wciąż pozostaje nieznana. Nie wiadomo na przykład, czy tryb będzie mógł w pełni rozładować baterię, czy też automatycznie wyłączy się w pewnym momencie, oszczędzając cześć akumulatora na powrót do domu.

Pierwsze próby Tesli w zakresie trybu imprezowego zostały podjęte rok temu. Wtedy to producent wprowadził możliwość korzystania z klimatyzacji w zaparkowanym aucie przy wyłączonym silniku. Tryb działał jednak tylko wtedy, gdy użytkownik znajdował się w samochodzie, a opuszczenie go choćby na chwilę powodowało reset systemu. Nowa funkcja trafi do aut Tesli w przyszłości, ale szczęśliwi posiadacze samochodów tej marki raczej nie powinni nastawiać się na jej szybkie wprowadzenie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy