Połącz się z nami

Newsy

Samochody Tesla z trybem imprezowym

Gwarantują dwudniową zabawę po zaparkowaniu.

Opublikowane

dnia

Imprezy w świetle samochodowych reflektorów bywają fajne, ale przeważnie są dość krótkie – w końcu lepiej nie dopuścić do rozładowania akumulatora. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku aut elektrycznych, które wyposażone są w większe zapasy energii. Te marki Tesla już niedługo otrzymają specjalny tryb imprezowy.

W jednej z przyszłych aktualizacji oprogramowania auta Tesla Model 3, Model S i Model X otrzymają dedykowany tryb imprezowo-kempingowy. Umożliwi on korzystanie z wielu funkcji auta po jego zaparkowaniu. Po jego uruchomieniu użytkownik będzie mógł słuchać muzyki, korzystać z portów do ładowania urządzeń elektronicznych i oświetlenia wewnętrznego oraz sterować klimatyzacją przez aż 48 godzin. O nowej funkcji poinformował na Twitterze Elon Musk, jednak większość szczegółów wciąż pozostaje nieznana. Nie wiadomo na przykład, czy tryb będzie mógł w pełni rozładować baterię, czy też automatycznie wyłączy się w pewnym momencie, oszczędzając cześć akumulatora na powrót do domu.

Pierwsze próby Tesli w zakresie trybu imprezowego zostały podjęte rok temu. Wtedy to producent wprowadził możliwość korzystania z klimatyzacji w zaparkowanym aucie przy wyłączonym silniku. Tryb działał jednak tylko wtedy, gdy użytkownik znajdował się w samochodzie, a opuszczenie go choćby na chwilę powodowało reset systemu. Nowa funkcja trafi do aut Tesli w przyszłości, ale szczęśliwi posiadacze samochodów tej marki raczej nie powinni nastawiać się na jej szybkie wprowadzenie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne