Połącz się z nami

Newsy

Samochody Tesla z trybem imprezowym

Gwarantują dwudniową zabawę po zaparkowaniu.

Opublikowane

dnia

Imprezy w świetle samochodowych reflektorów bywają fajne, ale przeważnie są dość krótkie – w końcu lepiej nie dopuścić do rozładowania akumulatora. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku aut elektrycznych, które wyposażone są w większe zapasy energii. Te marki Tesla już niedługo otrzymają specjalny tryb imprezowy.

W jednej z przyszłych aktualizacji oprogramowania auta Tesla Model 3, Model S i Model X otrzymają dedykowany tryb imprezowo-kempingowy. Umożliwi on korzystanie z wielu funkcji auta po jego zaparkowaniu. Po jego uruchomieniu użytkownik będzie mógł słuchać muzyki, korzystać z portów do ładowania urządzeń elektronicznych i oświetlenia wewnętrznego oraz sterować klimatyzacją przez aż 48 godzin. O nowej funkcji poinformował na Twitterze Elon Musk, jednak większość szczegółów wciąż pozostaje nieznana. Nie wiadomo na przykład, czy tryb będzie mógł w pełni rozładować baterię, czy też automatycznie wyłączy się w pewnym momencie, oszczędzając cześć akumulatora na powrót do domu.

Pierwsze próby Tesli w zakresie trybu imprezowego zostały podjęte rok temu. Wtedy to producent wprowadził możliwość korzystania z klimatyzacji w zaparkowanym aucie przy wyłączonym silniku. Tryb działał jednak tylko wtedy, gdy użytkownik znajdował się w samochodzie, a opuszczenie go choćby na chwilę powodowało reset systemu. Nowa funkcja trafi do aut Tesli w przyszłości, ale szczęśliwi posiadacze samochodów tej marki raczej nie powinni nastawiać się na jej szybkie wprowadzenie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne