Połącz się z nami

Newsy

Google określa maksymalną ilość wcięć na Androidzie

Maksymalnie dwa w jednym telefonie.

Kto by pomyślał, że wprowadzone w iPhonie X wcięcie u góry ekranu odbije się tak szerokim echem w świecie smartfonów? Można je lubić albo nie, ale jego popularności nie da się przeoczyć. Nowa wersja Androida będzie oficjalnie współpracowała z wcięciami, ale tylko z ich ograniczoną liczbą.

Android P to pierwsza wersja systemu operacyjnego od Google, w której uwzględnione zostanie oficjalne wsparcie dla wcięć – deweloperzy aplikacji będą mogli zignorować ten element konstrukcyjny i „wyrównać” ekran za pomocą czarnych pasków lub wbudować je w okno wyświetlania apki jako zamierzony element jej interfejsu. Google zdecydowało się jednak na wprowadzenie limitu wycinków, z którymi współpracować będzie system operacyjny. Aplikacje będzie można zaprojektować z uwzględnieniem maksymalnie dwóch wcięć – jednego umieszczonego w górnej części urządzenia i drugiego zlokalizowanego na dole. Android P będzie za to współpracował z wycinkami o różnej szerokości. Dzięki temu zabiegowi aplikacje mają wyświetlać się poprawnie niezależnie od designerskich zapędów różnych marek.

Google myśli o przyszłości – na razie na rynku nie pojawiły się nawet smartfony z dwoma wcięciami, a co dopiero z trzema lub czterema. Żaden producent nie zdecydował się również na wciśnięcie więcej niż jednego wycinka na jedną krawędź ekranu. Google zapowiada, że wszyscy wiodący partnerzy zostali poinformowani o nowym limicie. Ciekawe, czy ta nowa regulacja przez przypadek nie wywoła w internecie mody na telefony wyposażone w mnóstwo wcięć – niekoniecznie w formie prawdziwych urządzeń, ale na przykład fotomanipulacji lub modeli 3D.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Xiaomi pracuje nad bezprzewodowym ładowaniem 80 W

Newsy

TEST: Sony Xperia 1 II

Testy

Aplikacje G-Suite zmieniają się w Google Workspace

Newsy

Google kończy wsparcie dla Daydream VR

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!