Połącz się z nami

Newsy

Quick Charge 5.0 naładuje naszego smartfona w kilkanaście minut

Mocy przybywaj!

Firma Qualcomm pochwaliła się nową iteracją technologii szybkiego ładowania. Quick Charge 5 ma być najwydajniejszym systemem ładowania baterii w naszym smartfonie, jaki kiedykolwiek powstał. Jeśli wierzyć zapewnieniom producenta Quick Charge 5 będzie w stanie naładować połowę baterii w zaledwie 5 minut – cała ma być pełna w około 15 minut.

Qualcomm słynie przede wszystkim z produkcji procesorów do naszych smartfonów, ale konsekwentnie od wielu lat firma rozwija również swoją technologię szybkiego ładowania baterii. Jest to w tej chwili jedyne koło ratunkowe w świecie, w którym nie mamy alternatywy dla szybko tracących swój ładunek ogniw litowo-jonowych. Między innymi właśnie dlatego producenci w ostatnich latach skupili swoją uwagę właśnie na szybkim ładowaniu, dając w zestawie ze smartfonem ładowarki o większej mocy i wyposażając owe smartfony w rzeczoną technologię.

Technologia Quick Charge jest z nami już od 2013 roku i właśnie doczekała się swojej kolejnej iteracji. Nowy standard będzie w stanie ładować nasze urządzenia z mocą aż 100W (dla porównania iPhone 11 Pro ma w pudełku ładowarkę o mocy 18W). Qualcomm zapewnie, że baterię o pojemności 4500 mAh naładujemy w ten sposób do połowy w zaledwie 5 minut, a technologia te wejdzie do użytku już w trzecim kwartale 2020 roku. Ma ona ponadto być bezpieczniejsza, zapewnić niższą temperaturę ładowania i być wydajniejsza do 70% w stosunku do swojego poprzednika. Quick Charge 5 będzie wspierany przez procesory Snapdragon 865, 865 Plus i wyższe (jak nadejdą).

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Android Auto nareszcie dostępny w Polsce

Newsy

Modułowy komputer Razer Tomahawk dostępny w przedsprzedaży

Newsy

Świąteczny przewodnik prezentowy 2020

Publikacje

HTC XR suite – produktywność przyszłości

Publikacje

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!