Połącz się z nami

Newsy

Głowy Facebooka, Google, Apple i Amazona na dywaniku

Wydarzenie bez precedensu.

Będziemy dzisiaj świadkami niezwykłego przesłuchania, którego bohaterami będą CEO największych firm technologicznych na świecie. Amerykański Kongres będzie oskarżały ich firmy o ich monopolistyczne praktyki.

Na przesłuchanie zostali wezwani Tim Cook (Apple), Sudar Pichai (Google), Jeff Bezos (Amazon) i Mark Zuckerberg (Facebook). Ich firmy są oskarżane o monopolistyczne praktyki, które zdaniem rządzących nie tylko działają na niekorzyść konsumentów, ale również wyniszczają wszelką konkurencję. Problem ten może nie jest czymś nowym, ale panująca pandemia pokazała jak wielka jest jego skala. Kryzys w jakim funkcjonujemy bynajmniej nie spowolnił gigantów technologii. Wszystkie te firmy odnotowały ogromny wzrost przychodów i radzą sobie lepiej niż kiedykolwiek. Tego samego nie można powiedzieć o mniejszych firmach, które mają problem z prowadzeniem biznesu i funkcjonowaniu w świecie zdominowanych przez Apple, Google czy Amazona. Firmy te stały się po prostu zbyt duże na to, aby upaść i to właśnie niepokoi rząd USA.

Oczywiście żadna z firm nie widzi specjalnie problemu i nie identyfikuje się z pojęciem „monopolista”. Co więcej, biorąc pod uwagę ich pozycje mało jest prawdopodobne, aby cokolwiek się miało zmienić zarówno w ich praktykach, jak i polityce. Nie przeszkadza to jednak w zadawaniu niewygodnych i potrzebnych pytań ludziom, którzy są odpowiedzialni za większość usług lub sprzętu, z którego korzystamy każdego dnia.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: DJI Mavic Air 2

Testy

Oficjalna premiera Sony Xperia 5 II

Newsy

iRobot prezentuje Roombę i3+

Newsy

Wrzesień 2020, 9/2020

Magazyn

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!