Połącz się z nami

Newsy

Qualcomm prezentuje Snapdragona 855

Procesor mobilny do telefonów z 5G.

Opublikowane

dnia

Jak co roku Qualcomm zaprezentuje ultraszybki procesor, który trafi do wielu przyszłorocznych flagowców. Tym razem zmiany są znaczące – Snapdragon 855 powstał w zupełnie nowej architekturze dostosowanej do wymogów sieci komórkowej 5G.

Najważniejszą nowością jest wsparcie dla multi-gigabitowych prędkości przesyłania danych, które mają pojawić się wraz z rozpowszechnieniem sieci 5G. Za ich obsługę odpowiedzialny będzie ośmiordzeniowy czip AI Engine złożony z trzech bloków: wysokowydajnego, średniego i energooszczędnego, gdzie rdzenie będą inteligentnie przypisywane do poszczególnych zadań. Dzięki temu rozwiązaniu Snapdragon 855 ma być trzykrotnie szybszy od poprzednika. Na wydajność podzespołu wpłynie także jego konstrukcja – to pierwszy mobilny procesor Qualcomm wykonany w zmniejszającej zużycie mocy litografii 7 nm. Ponadto czip otrzyma układ graficzny Adreno 640, zestaw mikrokontrolerów fotograficznych i ustawienia dla graczy Snapdragon Elite Gaming. Za obsługę połączeń 5G odpowiedzialny będzie modem X50 LTE, ale 855 będzie kompatybilny również z 4G.

Oficjalna premiera procesora odbędzie się za kilka dni, a pierwsze telefony wyposażone w Snapdragona 855 pojawią się już w przyszłym roku. Oprócz nowego czipu Qualcomm zaprezentował również 3D Sonic Sensor – autorską technologię czytników linii papilarnych zintegrowanych z ekranami. Do rozpoznawania odcisku palca wykorzystuje ona fale ultradźwiękowe, które tworzą jego trójwymiarowy obraz. Dzięki temu system będzie działał również wtedy, gdy mamy mokre lub brudne dłonie. 3D Sonic Sensor ma być również wielokrotnie szybszy od konwencjonalnych zintegrowanych czytników.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne