Połącz się z nami

Newsy

Qualcomm prezentuje Snapdragona 855

Procesor mobilny do telefonów z 5G.

Opublikowane

dnia

Jak co roku Qualcomm zaprezentuje ultraszybki procesor, który trafi do wielu przyszłorocznych flagowców. Tym razem zmiany są znaczące – Snapdragon 855 powstał w zupełnie nowej architekturze dostosowanej do wymogów sieci komórkowej 5G.

Najważniejszą nowością jest wsparcie dla multi-gigabitowych prędkości przesyłania danych, które mają pojawić się wraz z rozpowszechnieniem sieci 5G. Za ich obsługę odpowiedzialny będzie ośmiordzeniowy czip AI Engine złożony z trzech bloków: wysokowydajnego, średniego i energooszczędnego, gdzie rdzenie będą inteligentnie przypisywane do poszczególnych zadań. Dzięki temu rozwiązaniu Snapdragon 855 ma być trzykrotnie szybszy od poprzednika. Na wydajność podzespołu wpłynie także jego konstrukcja – to pierwszy mobilny procesor Qualcomm wykonany w zmniejszającej zużycie mocy litografii 7 nm. Ponadto czip otrzyma układ graficzny Adreno 640, zestaw mikrokontrolerów fotograficznych i ustawienia dla graczy Snapdragon Elite Gaming. Za obsługę połączeń 5G odpowiedzialny będzie modem X50 LTE, ale 855 będzie kompatybilny również z 4G.

Oficjalna premiera procesora odbędzie się za kilka dni, a pierwsze telefony wyposażone w Snapdragona 855 pojawią się już w przyszłym roku. Oprócz nowego czipu Qualcomm zaprezentował również 3D Sonic Sensor – autorską technologię czytników linii papilarnych zintegrowanych z ekranami. Do rozpoznawania odcisku palca wykorzystuje ona fale ultradźwiękowe, które tworzą jego trójwymiarowy obraz. Dzięki temu system będzie działał również wtedy, gdy mamy mokre lub brudne dłonie. 3D Sonic Sensor ma być również wielokrotnie szybszy od konwencjonalnych zintegrowanych czytników.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Tesla broni się przed oskarżeniami o błędy konstrukcyjne

Mają być one skoordynowanym atakiem na wartość przedsiębiorstwa.

Opublikowane

dnia

Firma Elona Muska po raz kolejny stanęła przed poważnym problemem. Tym razem chodzi o skargi klientów, którzy zwrócili uwagę na pewne niepokojące zachowanie auta. Według Tesli nie ma powodów do obaw, ponieważ oskarżenia są sfabrykowane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Qualcomm prezentuje nowe procesory ze średniej półki

Szybkie 4G i sztuczna inteligencja dla każdego.

Opublikowane

dnia

Chociaż standard 5G rozpowszechnia się coraz szybciej (lecz nie u nas), Qualcomm nie zapomina o wciąż popularnym 4G LTE. Podczas konferencji w Delhi producent zaprezentował trzy nowe procesory Snapdragon przeznaczone do urządzeń ze średniej i niższej półki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Huawei zastąpi Mapy Google nawigacją TomTom

Skuteczny sposób na obejście amerykańskiego embargo.

Opublikowane

dnia

Ograniczony dostęp do amerykańskich technologii i usług stał się bolączką wielu chińskich producentów. Gdy nie mogą oni skorzystać z produktów Google, zwracają się ku alternatywom, na przykład tym pochodzącym z Europy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Test rakietowego systemu ratunkowego Crew Dragon zakończony sukcesem

Pierwsze loty załogowe jeszcze w tym roku.

Opublikowane

dnia

SpaceX wchodzi w ostateczną fazę prac nad kapsułą Crew Dragon. Przeprowadzony w niedzielę test rakietowego systemu ratunkowego dowiódł, że procedury bezpieczeństwa pojazdu są dopracowane, co oznacza jego gotowość na załogowe loty.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Alphabet osiągnął wartość biliona dolarów

To czwarta amerykańska firma, której się to udało.

Opublikowane

dnia

Czwartkowe zamknięcie rynków okazało się przełomowe dla Alphabetu, spółki-matki Google. Okazało się, że zamknęła ona dzień z wynikiem przekraczającym bilion dolarów. Przedtem sztuka ta udała się tylko kompaniom petrochemicznym i trzem innym gigantom technologicznym.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne