Połącz się z nami

Newsy

AI od NVIDII zamienia wideo w interaktywną mapę w grze

Innowacyjna technologia automatycznego renderowania lokacji.

Opublikowane

dnia

Podczas ostatniej konferencji NVIDIA zaprezentowała ciekawe demo, w którym goście mogli zasiąść za kierownicą auta i zwiedzić niewielkie wirtualne miasto. Prezentowało ono jednak nie możliwości karty graficznej, ale technologię automatycznego renderowania wirtualnych lokacji w oparciu o nagrania wideo.

Aby wygenerować przekonującą mapę, sztuczna inteligencja musiała przejść długotrwały proces uczenia maszynowego. Pierwszym etapem było wytrenowanie jej do rozpoznawania poszczególnych klas obiektów: samochodów, drzew, budynków i innych widocznych w grze elementów. Jako dane źródłowe do tego zadania posłużyły filmy wykorzystywane do programowania i testowania pojazdów autonomicznych. Następnie AI nauczyła się tworzyć nowe obiekty w oparciu o posiadane informacje. Ostatnim krokiem było stworzenie cyfrowego szkieletu mapy w popularnym silniku Unreal Engine 4, który sztuczna inteligencja samodzielnie wypełniła prawidłowymi obiektami. O spójność wyświetlanej grafiki zadbał specjalny algorytm porównujący każdą wygenerowaną klatkę z kilkoma poprzednimi. W efekcie otrzymano przekonującą, interaktywną mapę, po której można było swobodnie poruszać się wirtualnym samochodem.

Technologia automatycznego generowania lokacji znajduje się we wczesnych stadiach rozwoju i raczej nie zobaczymy jej w praktyce jeszcze przez długi czas. Oprócz gier i programów VR może ona w przyszłości zostać wykorzystana przy tworzeniu wirtualnych placów treningowych dla pojazdów autonomicznych i robotów. Co ciekawe, do działania demo potrzebowało tylko jednej, konsumenckiej karty graficznej – owszem, był to potężny Titan V, ale daje to nadzieję, że być może któregoś dnia zobaczymy technologię na naszych komputerach.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne