Połącz się z nami

Newsy

AI od NVIDII zamienia wideo w interaktywną mapę w grze

Innowacyjna technologia automatycznego renderowania lokacji.

Opublikowane

dnia

Podczas ostatniej konferencji NVIDIA zaprezentowała ciekawe demo, w którym goście mogli zasiąść za kierownicą auta i zwiedzić niewielkie wirtualne miasto. Prezentowało ono jednak nie możliwości karty graficznej, ale technologię automatycznego renderowania wirtualnych lokacji w oparciu o nagrania wideo.

Aby wygenerować przekonującą mapę, sztuczna inteligencja musiała przejść długotrwały proces uczenia maszynowego. Pierwszym etapem było wytrenowanie jej do rozpoznawania poszczególnych klas obiektów: samochodów, drzew, budynków i innych widocznych w grze elementów. Jako dane źródłowe do tego zadania posłużyły filmy wykorzystywane do programowania i testowania pojazdów autonomicznych. Następnie AI nauczyła się tworzyć nowe obiekty w oparciu o posiadane informacje. Ostatnim krokiem było stworzenie cyfrowego szkieletu mapy w popularnym silniku Unreal Engine 4, który sztuczna inteligencja samodzielnie wypełniła prawidłowymi obiektami. O spójność wyświetlanej grafiki zadbał specjalny algorytm porównujący każdą wygenerowaną klatkę z kilkoma poprzednimi. W efekcie otrzymano przekonującą, interaktywną mapę, po której można było swobodnie poruszać się wirtualnym samochodem.

Technologia automatycznego generowania lokacji znajduje się we wczesnych stadiach rozwoju i raczej nie zobaczymy jej w praktyce jeszcze przez długi czas. Oprócz gier i programów VR może ona w przyszłości zostać wykorzystana przy tworzeniu wirtualnych placów treningowych dla pojazdów autonomicznych i robotów. Co ciekawe, do działania demo potrzebowało tylko jednej, konsumenckiej karty graficznej – owszem, był to potężny Titan V, ale daje to nadzieję, że być może któregoś dnia zobaczymy technologię na naszych komputerach.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Android Q zmienia nazwę na Android 10

Oficjalna premiera już za kilka tygodni.

Opublikowane

dnia

Prawie od samego początku tradycją Androida było określanie kolejnych wersji systemu operacyjnego nazwami zainspirowanymi różnymi rodzajami słodkości. Przed premierą Androida Q producent postanowił jednak na dobre zerwać z tym zwyczajem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

YouTube został wykorzystany jako narzędzie do walki z protestami w Hong Kongu

Google usunęło 210 kont oskarżanych o sianie dezinformacji na rzecz Chin.

Opublikowane

dnia

Protesty w Hong Kongu sięgają także do sfery internetowej. Google poinformowało o usunięciu 210 kont na YouTube, które miały udostępniać i rozpowszechniać materiały szkalujące manifestujących mieszkańców Hong Kongu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne