Połącz się z nami

Newsy

E Ink JustWrite – cyfrowy notatnik bez lagu

Umożliwia pisanie po ekranie tak, jakby był to papier.

Opublikowane

dnia

Notatniki e-papierowe od czasu do czasu pojawiają się na rynku, ale pod względem komfortu pisania daleko im do klasycznych notesów. E Ink, producent ekranów e-papierowych, właśnie zaprezentował interaktywną powłokę JustWrite, która ma doskonale naśladować papier.

W przeciwieństwie do dostępnych na rynku tabletów e-papierowych, ekran wykorzystujący technologię JustWrite nie wymaga właściwie żadnych dodatkowych technologii – potrzebuje jedynie odrobiny mocy do odświeżenia strony po zakończonym notowaniu. Większość elektroniki odpowiedzialnej za pracę urządzenia kryje się w jego rysiku. Pisanie po ekranie odbywa się bez towarzyszącemu większości tabletów opóźnienia, a stylus potrafi naśladować różne akcesoria plastyczne – pędzle, stemple lub flamastry. Powłoki JustWrite są elastyczne i mogą być osadzane na właściwie każdej powierzchni, nawet niejednolitej i pokrytej otworami. Maksymalna długość ekranu to 90 cm, dlatego w przyszłości będzie można wykorzystać je na przykład jako elektroniczne tablice szkolne.

E Ink współpracuje z wieloma producentami czytników e-booków, a ich najważniejszym klientem jest Kindle. To właśnie ta firma odpowiedzialna jest za technologię kolorowych wyświetlaczy e-papierowych, która w przyszłości zostanie wykorzystana w produktach Amazonu. Być może następnym krokiem w ewolucji Kindle będzie ekran typu JustWrite?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne