Połącz się z nami

Newsy

E Ink JustWrite – cyfrowy notatnik bez lagu

Umożliwia pisanie po ekranie tak, jakby był to papier.

Opublikowane

dnia

Notatniki e-papierowe od czasu do czasu pojawiają się na rynku, ale pod względem komfortu pisania daleko im do klasycznych notesów. E Ink, producent ekranów e-papierowych, właśnie zaprezentował interaktywną powłokę JustWrite, która ma doskonale naśladować papier.

W przeciwieństwie do dostępnych na rynku tabletów e-papierowych, ekran wykorzystujący technologię JustWrite nie wymaga właściwie żadnych dodatkowych technologii – potrzebuje jedynie odrobiny mocy do odświeżenia strony po zakończonym notowaniu. Większość elektroniki odpowiedzialnej za pracę urządzenia kryje się w jego rysiku. Pisanie po ekranie odbywa się bez towarzyszącemu większości tabletów opóźnienia, a stylus potrafi naśladować różne akcesoria plastyczne – pędzle, stemple lub flamastry. Powłoki JustWrite są elastyczne i mogą być osadzane na właściwie każdej powierzchni, nawet niejednolitej i pokrytej otworami. Maksymalna długość ekranu to 90 cm, dlatego w przyszłości będzie można wykorzystać je na przykład jako elektroniczne tablice szkolne.

E Ink współpracuje z wieloma producentami czytników e-booków, a ich najważniejszym klientem jest Kindle. To właśnie ta firma odpowiedzialna jest za technologię kolorowych wyświetlaczy e-papierowych, która w przyszłości zostanie wykorzystana w produktach Amazonu. Być może następnym krokiem w ewolucji Kindle będzie ekran typu JustWrite?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Odtwarzacz multimedialny VLC z poważną luką bezpieczeństwa

Opublikowane

dnia

Odtwarzacz VLC Media Player to jeden z najpopularniejszych programów tego typu od wielu lat. Okazuje się jednak, że miliony jego użytkowników są obecnie narażone na atak z zewnątrz przez lukę, która znajduje się w ostatniej wersji oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Opublikowane

dnia

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników internetu mobilnego, TP-Link rozszerzył swoje portfolio urządzeń LTE i wprowadził na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wiedźmin Netfliksa z teaserem!

Opublikowane

dnia

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne