Połącz się z nami

Newsy

Produkcja Tesli Model 3 rzędu 5 000 aut tygodniowo

Cel został osiągnięty w ostatniej chwili.

Opublikowane

dnia

W kwietniu wartości te wydały się nierealne, ale Tesli udało się dokonać niemożliwego. Firma Elona Muska osiągnęła zaplanowaną produkcję 5 000 aut tygodniowo w drugim kwartale 2018 roku. Taka wartość pozwala na czerpanie zysków z produkcji samochodu.

Mimo problemów ze złą automatyzacją linii produkcyjnej, tygodniowych przestojów i działalności sabotażysty Tesli udało się osiągnąć rekordowy jak do tej pory próg produkcji Modelu 3, czyli pięć tysięcy aut tygodniowo. Jeszcze kilka miesięcy temu firma produkowała niewiele ponad 2 000 samochodów w ciągu 7 dni. Po wprowadzeniu szeregu udoskonaleń i przeniesieniu części linii montażowej do specjalnych namiotów produkcja znacznie przyspieszyła. Dzięki temu Tesli udało się spełnić obietnice o zwiększeniu liczby wypuszczanych na rynek aut do końca drugiego kwartału 2018 roku. Z realizacją celu firma spóźniła się jedynie o kilka godzin. Ostatnie auto wyprodukowane w czerwcu przeszło przez kontrolę jakości pierwszego lipca o 5 rano czasu lokalnego.

To bardzo ważny moment dla Tesli, w perspektywie pozwalający czerpać zyski z produkcji Modelu 3. Przed osiągnięciem tego pułapu złożenie każdego samochodu wiązało się ze stratą. Teraz konieczne jest jednak znalezienie sposobu na utrzymanie tego tempa produkcji – aby osiągnąć zapowiedziany wynik firma włożyła wiele wysiłku i nie wiadomo, czy uda jej się pracować tak intensywnie przez dłuższy czas. Elon Musk na razie cieszy się z osiągniętego sukcesu. Niedługo po przekazaniu informacji o spełnieniu obietnicy napisał on na Twitterze, że w ciągu poprzedniego tygodnia firma wyprodukowała łącznie 7 000 samochodów marki Tesla. Oprócz 5 000 sztuk Modelu 3 fabrykę opuściły także auta Model X i Model S.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne