Połącz się z nami

Testy

TEST: Jabra Elite Sport

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki przeznaczone dla sportowców? Jabra Elite Sport udowadnia, że to możliwe.

Opublikowane

dnia

Wiele osób ma duże opory przed założeniem prawdziwie bezprzewodowych słuchawek na trening – w końcu to takie małe, może wypaść z uszu i się zgubić, a podczas biegu i tak wszystko zagłuszą odgłosy otoczenia. Jabra Elite Sport powstały właśnie z myślą o takich niezdecydowanych osobach. Słuchawki te nadają się bowiem nie tylko do umilania codziennych ćwiczeń, ale także do zwiększenia efektywności treningu i poprawy naszych wyników.

Ta ostatnia funkcjonalność wynika z dodatkowych czujników zamontowanych w Jabra Elite Sport. Podczas ćwiczeń sprzęt monitoruje pracę serca i pułap tlenowy, a wyniki w czasie rzeczywistym przesyłane są do aplikacji Jabra Sport Life (dostępnej w wersji na iOS i Androida). Za jej pomocą łatwo kontrolować, na jakim poziomie utrzymuje się nasze tętno, co jest szczególnie istotne podczas ćwiczeń typu cardio lub interwałowych. Aplikacja ma także przydatną funkcję trenera personalnego, który poprzez słuchawki informuje nas, czy utrzymujemy optymalne tempo i jak długo powinniśmy jeszcze ćwiczyć. To fajna opcja dla osób, które nie cierpią biegać na siłowni pod okiem trenera.

Jabra Elite Sport różnią się od innych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek wyjątkowo stabilną konstrukcją. Miękkie, lekko sprężyste haczyki EarWing pomagają „zamontować” je w uszach na dobre, a wyprofilowana silikonowa końcówka dobrze przylega do kanału słuchowego. Dzięki temu Elite Sport niestraszna jest nawet intensywna joga, do naszych uszu nie docierają dźwięki z zewnątrz, a do innych osób – słuchana przez nas muzyka. Jeśli trenujemy na świeżym powietrzu, przydatny może okazać się tryb podsłuchiwania, który przepuszcza więcej odgłosów otoczenia. Uruchamia się go za pomocą przycisku umieszczonego w dolnej części prawej wkładki.

W ogóle obsługa Elite Sport jest bardzo komfortowa – poziomem głośności i utworami sterujemy za pomocą lewej jednostki, funkcje dodatkowe obsługiwane są z poziomu prawej, a całego systemu uczymy się w pięć minut. Słuchawki są ponadto odporne na pył, przypadkowe zamoczenie i zapocenie.

Również pod względem brzmienia nie ma powodów do narzekania. Elite Sport dostarczają do uszu bogaty, mocno basowy dźwięk o przyjemnie ciepłej barwie. Szczególnie dobrze brzmią w nich nowoczesne gatunki muzyczne z wyraźnym beatem – idealna muzyka do ćwiczeń. Wbudowany akumulator starcza na cztery godziny pracy, ale można je doładować za pomocą etui pełniącego rolę stacji dokującej. Miłym drobiazgiem jest fakt, że wkładki automatycznie wyłączają się po włożeniu do etui i włączają po wyjęciu.

Jabra Elite Sport to sprzęt jak najbardziej godny polecenia. Owszem, cena na początku może odstraszać, ale warto pamiętać, że za 1 100 złotych otrzymamy nie tylko świetnie grające słuchawki, ale także wszechstronny gadżet fitness.

Specyfikacja

  • Cena 1 100 PLN
  • Pasmo przenoszenia 20 Hz – 10 kHz
  • Czujniki praca serca, poziom tlenu we krwi
  • Łączność Bluetooth
  • Zasięg do 10 m
  • Wymiary 30 x 27 x 22,5 m (jedna słuchawka) 72 x 51 x 26,5 mm (etui)
  • Waga 6,5 g (jedna słuchawka) 67 g (etui)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Rzadko kiedy zdarza się, żeby jedno urządzenie tak dobrze łączyło cechy sprzętu audio i sportowego gadżetu.

Wynik
89

Plusy

Wodoodporna konstrukcja. Mnóstwo funkcji fitnessowych w aplikacji Jabra Sport Life. Bogaty i czysty dźwięk. Prosta obsługa.

Minusy

Bateria wystarcza na nieco ponad cztery godziny słuchania – to trochę mało dla maratończyków.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Testy

TEST: Naim Mu-so (druga generacja)

Na rynku głośników multiroom pojawił się kolejny mocny gracz, wyposażony w onieśmielającą jakość dźwięku i wiele inteligentnych funkcji.

Opublikowane

dnia

Magazyn T3

Zmiany na dobre nie zawsze widoczne są na pierwszy rzut oka. Wizualnie nowa generacja Naim Mu-so niewiele różni się od luksusowego i stylowego poprzednika, ale pod względem jakości audio to potężny krok do przodu, na dodatek uzupełniony nowymi, użytecznymi opcjami łączności bezprzewodowej.

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Mu-so 2 zdobył nasze serca nie tylko potężnym, głośnym brzmieniem, ale także niezawodną funkcjonalnością. To sprzęt wart każdej wydanej złotówki.

Wynik
90

Plusy

Fantastyczny dźwięk, atrakcyjny wygląd, łatwa w obsłudze aplikacja, wsparcie dla wszystkich najważniejszych serwisów streamingowych.

Minusy

Duże wymiary i waga mogą być niepraktyczne w mniejszych mieszkaniach.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Garmin Dash Cam Mini

Kamerka samochodowa, która oferuje tylko to, co niezbędne – czy warto zainstalować ją w swoim aucie?

Opublikowane

dnia

Wideorejestratory samochodowe regularnie goszczą na naszych łamach, więc nietrudno jest zaobserwować panujący wśród producentów trend na wyposażanie ich w jak najszersze portfolio dodatków i asystentów. Przy Dash Cam Mini Garmin zdecydował się na pójście w zupełnie inną stronę. Czy malutka, minimalistyczna kamerka przypadnie nam do gustu bardziej niż jej wypasiona konkurencja? 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Dash Cam Mini oferuje wszystkie niezbędne funkcje wideorejestratora… i nic poza tym. To poprawny sprzęt, ale nie może równać się z potężnie wyposażonymi propozycjami konkurencji.

Wynik
67

Plusy

Malutka, ale wyposażona w całkiem niezłą matrycę. Dobra jakość wideo.

Minusy

Słaba łączność ze smartfonem. Bardzo uboga w funkcje. Tryb parkingowy wymaga dopłaty.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: JBL Partybox 100

Bo na grube imprezy potrzebne jest specjalne udźwiękowienie…

Opublikowane

dnia

przez

Wyobraź sobie, że jesteś organizatorem Imprezy przez duże I. Wśród najważniejszych rzeczy, o które musisz zadbać, na pewno znajdzie się odpowiednie udźwiękowienie. Kieszonkowe głośniki Bluetooth są niezastąpione na domówkach i w plenerze, ale żeby udźwignąć ciężar większego wydarzenia, potrzebne jest potężniejsze nagłośnienie, na przykład w formie Partybox 100 od JBL – najmłodszego członka imprezowej rodziny od JBL.  

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Partybox 100 to świetnie zaprojektowany i doskonale wykonany głośnik, zaprojektowany z myślą o imprezach, które trwają od świtu do świtu.

Wynik
81

Plusy

Potężny, donośny i wyrazisty dźwięk. Duża dowolność w ustawianiu głośnika. Może służyć jako maszyna do karaoke i wzmacniacz gitarowy.

Minusy

Brak możliwości sterowania oświetleniem poprzez aplikację. 

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Oculus Quest

Bezprzewodowe granie w VR? Sprawdźmy, czy Oculus Quest zapoczątkuje rewolucję bez kabli.

Opublikowane

dnia

przez

Magazyn T3

Headsety VR i przewody to nierozłączna para. Kable ciągną się wzdłuż pleców, po podłodze w salonie, od umieszczonych na półkach czujników przestrzennych aż po komputer lub konsolę, wypełniając całą przestrzeń i stwarzając zagrożenie podczas brodzenia w wirtualnej rzeczywistości. Niełatwo jest zapanować nad tą plątaniną, ale teraz można z niej zupełnie zrezygnować. Na rynku ukazał się bowiem Oculus Quest, który obciął wszystkie przewody i zamiast nich zaproponował wygodne, wciągające eksplorowanie VR – takie, o jakim marzyliśmy od wielu lat. 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Oculus Quest ma stać się ambasadorem VR wśród użytkowników, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z wirtualną rzeczywistością.

Wynik
83

Plusy

Lekka, bezprzewodowa konstrukcja. Bardzo dobre wrażenia audiowizualne.

Minusy

Mniej mocy niż komputerowe headsety. Gry dostępne jedynie przez Oculus Store.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Astell&Kern A&norma SR15

Czy odtwarzacz z nowej kolekcji A&K może konkurować z droższymi modelami?

Opublikowane

dnia

A&norma SR15 to kolejny po ciepło przyjętym AK70 MKII odtwarzacz od Astell&Kern z kategorii „budżetowej”. Trochę trudno przypinać tę łatkę sprzętowi za 3,5 tysiąca złotych, ale gdy weźmiemy pod uwagę najwyższą jakość wykonania i bezbłędne brzmienie, cena ta nie będzie wcale wydawała się wygórowana. 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Poważny gracz na rynku odtwarzaczy hi-fi, który kusi sporymi możliwościami i atrakcyjną ceną.

Wynik
90

Plusy

Ekstrawagancka stylistyka. Wysoka jakość brzmienia, również bezprzewodowo. Intuicyjny interfejs.

Minusy

Stosunkowo mało możliwości personalizacji dźwięku.

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne