Połącz się z nami

Newsy

Problemy Steam Link na iOS

Na razie aplikacja nie trafi do App Store.

Opublikowane

dnia

O Steam Link – sposobie na lokalne strumieniowanie gier z komputera na urządzenie mobilne lub telewizory – pisaliśmy kilka dni temu. Aplikacja trafiła już na Androida, ale jej pojawieniu się na iOS towarzyszą problemy. Nie należy jednak tracić nadziei: opóźnienie to wcale nie znaczy, że Steam Link nie zostanie przystosowany do wymagań Apple.

Androidowa wersja aplikacji w wersji beta trafiła do Sklepu Google Play w zeszłym tygodniu. Steam Link na iOS nie miał tak łatwo: według Valve (czyli właściciela Steam), Apple najpierw przyznało zgodę na umieszczenie programu w App Store, aby w kilka godzin później to pozwolenie odebrać. Przyczyną unieważnienia zgody miał być „konflikt biznesowy”, a wielokrotne odwołania składane przez Valve nie doczekały się pozytywnego rozpatrzenia. Apple wyjaśniło sytuację dopiero trochę później. Według wiceprezesa ds. marketingu firmy, Phila Schillera, Steam Link nie spełnił wszystkich wymogów regulaminu App Store w zakresie moderowania zawartości tworzonej przez użytkowników i zakupów w aplikacji. Niewątpliwie chodzi o to ostatnie – Apple chce chronić obecne już w AppStore usługi przed konkurencją. Według Valve Steam Link nie posiada możliwości zakupu żadnej zawartości, a jego nagłe usunięcie z App Store uderza w samego Steama.

Jednocześnie Apple zostawia Valve otwartą furtkę do umieszczenia aplikacji w App Store w momencie, kiedy będzie ona spełniała regulamin sklepu. Prawdopodobnie będzie wiązało się to z koniecznością szerszego odseparowania usług oferowanych przez Steam i Steam Link lub okrojenia możliwości aplikacji na iOS? Czas pokaże, czy Valve zdecyduje się na podjęcie tego kroku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne