SOCJAL
Do góry


Google Chrome bez automatycznego odtwarzania filmów

Autoplay jedynie w przypadku interesującej nas zawartości.

Automatycznie odtwarzająca się zawartość audio w przeglądarce potrafi mocno zirytować, w szczególności, jeśli w innej karcie mamy otwarte inne źródło dźwięków. Najnowsza aktualizacja przeglądarki Google Chrome pomoże użytkownikom w uporaniu się z tym problemem w inteligentny sposób.

Aktualizacja nie blokuje odtwarzania każdej zawartości: automatycznie otwierane będą wszystkie filmy, które nie są udźwiękowione lub domyślnie wyciszają audio. Ponadto przeglądarka stworzy osobisty profil odtwarzania w oparciu o historię odwiedzanych stron. Chrome nauczy się bowiem rozpoznawać portale, na których oglądasz zawartość z włączonym audio, i automatycznie umożliwiał znajdującym się na nich filmom odtwarzanie dźwięku. Początkowo autoplay będzie domyślnie włączony na tysiącu predefiniowanych stron internetowych, na których użytkownicy najczęściej korzystają z udźwiękowionej zawartości, ale stopniowo lista zacznie zawężać się jedynie do tych portali, na których ty sam zezwalasz na odtwarzanie dźwięku.

Autoplay można zablokować także ręcznie. Blokada audio w obrębie jednej karty lub nawet całej witryny jest dostępna w przeglądarce już od kwietnia. Według Google takie inteligentne rozpoznawanie audio ma nie tylko pomóc w wyeliminowaniu irytujących reklam i playerów wideo, ale także umożliwić automatyczne włączanie dźwięku, który chcemy usłyszeć, na przykład często otwieranych playlist z SoundCloud czy Bandcamp.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy