Połącz się z nami

Newsy

YouTube zakazany w Egipcie

Blokada jedynie – i aż – na miesiąc.

Opublikowane

dnia

Na YouTube każdy może wrzucić to, co mu się podoba. Wiadomo, że nie każdy materiał będzie odpowiadał wszystkim użytkownikom, a niektóre filmy mogą nawet obrazić uczucia religijne. W skrajnych przypadkach może to nawet skończyć się ogólnokrajowym „banem na YouTube’a”, który właśnie wprowadził Egipt na okres jednego miesiąca.

Tymczasowe zablokowanie portalu zostało wywołane przez film zamieszczony w… 2012 roku. Zamieszczony na YouTube film Innocence of Muslims wywołał burzę w krajach islamskich: sposób, w jaki przedstawiono w nim proroka Mahometa uznano za szykanowanie religii i propagowanie treści antyislamskich. Egipski proces przeciwko YouTube rozpoczął się w 2013 roku, ale wielokrotne apelacje przeciągnęły wprowadzenie zakazu. Jednoznaczny wyrok, od którego nie można złożyć odwołania, został wydany dopiero w tym roku – teraz również odbyta zostanie „kara”, którą będzie miesięczna blokada portalu na terenie całego kraju. YouTube nie udzielił oficjalnego komentarza w tej sprawie.

Należy zauważyć, że przeciągnięcie bana w czasie nieco osłabiło jego wymowę. Przez pięć ostatnich lat zmienił się także sam YouTube, który coraz częściej usuwa lub ukrywa filmy o treści propagującej przemoc lub nienawiść, a także treści, które żerują na poszczególnych grupach społecznych. Blokada YouTube w Egipcie to nie jedyne pokłosie kontrowersyjnego filmu – po jego zamieszczeniu portal został zablokowany także w Pakistanie, Afganistanie, Bangladeszu i Sudanie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne