Połącz się z nami

Technologie

Ostateczna specyfikacja standardu USB4 została podana.

Urządzenia z kompatybilnymi portami mogą zacząć pojawiać się już w przyszłym roku.

Opublikowane

dnia

Nowy standard portów USB jest gotowy i już wkrótce będzie mógł zagościć w naszych nowych gadżetach. Wśród najważniejszych nowości znajduje się dwukrotnie szybsze działanie w stosunku do poprzedniej edycji i wzorowa wsteczna kompatybilność.

USB4 (w nowej generacji organizacja zarządzająca standardem USB-IF postanowiła pozbyć się spacji w nazwie) będzie wykorzystywał to samo gniazdo, co popularny USB-C 3.2. Pod względem funkcjonalności ma on łączyć zalety obecnego standardu i należącego do Intela Thunderbolt 3. Mimo konstrukcyjnych podobieństw, ten ostatni charakteryzuje się dwa razy wyższą prędkością przesyłania danych (do 40 Gb/s zamiast 20 Gb/s); teraz ta wartość ma trafić do podstawowej wersji USB4. Standard będzie szybciej i wydajniej przesyłał różne typy sygnałów naraz, na przykład dane, moc i wideo w jakości 4K. Dzięki temu USB4 stanie się sensowną alternatywą dla HDMI w zakresie podłączania monitorów.

Dzięki zastosowaniu tego samego typu złącza nowa specyfikacja będzie wstecznie kompatybilna z USB 3.2, USB 2.0 i Thunderbolt 3, chociaż należy pamiętać, że urządzenia ze starszymi portami nie będą mogły skorzystać z pełnej szybkości nowego standardu – ładowarka USB-C 3.2 wciąż będzie wolniejsza od tej certyfikowanej USB4. Pierwsze gadżety z nowym portem powinny pojawić się na rynku już pod koniec 2020 roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne