Połącz się z nami

Technologie

Ostateczna specyfikacja standardu USB4 została podana.

Urządzenia z kompatybilnymi portami mogą zacząć pojawiać się już w przyszłym roku.

Opublikowane

dnia

Nowy standard portów USB jest gotowy i już wkrótce będzie mógł zagościć w naszych nowych gadżetach. Wśród najważniejszych nowości znajduje się dwukrotnie szybsze działanie w stosunku do poprzedniej edycji i wzorowa wsteczna kompatybilność.

USB4 (w nowej generacji organizacja zarządzająca standardem USB-IF postanowiła pozbyć się spacji w nazwie) będzie wykorzystywał to samo gniazdo, co popularny USB-C 3.2. Pod względem funkcjonalności ma on łączyć zalety obecnego standardu i należącego do Intela Thunderbolt 3. Mimo konstrukcyjnych podobieństw, ten ostatni charakteryzuje się dwa razy wyższą prędkością przesyłania danych (do 40 Gb/s zamiast 20 Gb/s); teraz ta wartość ma trafić do podstawowej wersji USB4. Standard będzie szybciej i wydajniej przesyłał różne typy sygnałów naraz, na przykład dane, moc i wideo w jakości 4K. Dzięki temu USB4 stanie się sensowną alternatywą dla HDMI w zakresie podłączania monitorów.

Dzięki zastosowaniu tego samego typu złącza nowa specyfikacja będzie wstecznie kompatybilna z USB 3.2, USB 2.0 i Thunderbolt 3, chociaż należy pamiętać, że urządzenia ze starszymi portami nie będą mogły skorzystać z pełnej szybkości nowego standardu – ładowarka USB-C 3.2 wciąż będzie wolniejsza od tej certyfikowanej USB4. Pierwsze gadżety z nowym portem powinny pojawić się na rynku już pod koniec 2020 roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Projekt xCloud z oficjalną premierą nawet w przyszłym roku

Rywal Google Stadia już wkrótce trafi na konsolę Microsoftu.

Opublikowane

dnia

Projekt xCloud – system strumieniowania gier w chmurze na konsole Xbox One – znajduje się w fazie testów już od miesięcy, ale póki co pozostaje w fazie bety. Podczas konferencji X019 Microsoft uchylił rąbka tajemnicy i zapowiedział, że usługa może ruszyć już w 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera nowej Motoroli Razr

Składany wyświetlacz i klasyczny design z klapką.

Opublikowane

dnia

Motorola Razr to jeden z najbardziej rozpoznawalnych telefonów komórkowych w historii. O jego odświeżonej wersji wiemy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz Motorola (a właściwie Lenovo) pokazała nowego Razr oficjalnie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple MacBook Pro 16 oficjalnie

Największy ekran, pojemniejsza bateria, wyższa cena.

Opublikowane

dnia

Już od kilku dni w świecie technologii pojawiały się głosy, że firma z Cupertino planuje uraczyć nas 16-calową wersją MacBooka Pro jeszcze w tym tygodniu. Teraz okazuje się, że oprócz większego wyświetlacza możemy liczyć na kilka innych nowości.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Facebook uruchamia własny system płatności

Pozwala na przesyłanie pieniędzy wewnątrz aplikacji.

Opublikowane

dnia

Zakupy w Marketplace, urodzinowe akcje charytatywne – Facebook ma sporo zakątków, w których można wydać pieniądze. W przyszłości będzie można zapłacić nie tylko kartą lub przelewem, ale również za pośrednictwem usługi Facebook Pay, która automatycznie obsłuży nasze transakcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne