Połącz się z nami

Technologie

Oficjalna premiera Androida 10

Na razie tylko na urządzeniach z serii Google Pixel.

Opublikowane

dnia

Google od wielu miesięcy udostępniało nam informacje na temat pierwszej „dietetycznej” wersji Androida, ale musieliśmy sporo poczekać na jego oficjalną wersję. Oczekiwanie właśnie dobiegło końca – Android 10 pojawił się na pierwszych urządzeniach.

Wśród nowości dodanych w tej wersji systemu operacyjnego znalazł się wyczekiwany przez wielu użytkowników ogólnosystemowy tryb nocny, który redukuje zmęczenie oczu, uprzyjemnia korzystanie z urządzenia mobilnego w ciemnych pomieszczeniach i pozwala oszczędzić baterię. Obecnie tryb ten obejmuje większość aplikacji systemowych, chociaż Google zaznacza, że mogą znaleźć się wśród nich wyjątki, na przykład Gmail (który ma swój własny tryb nocny w aplikacji) – ciemną skórkę otrzymają one w późniejszym terminie.

Poprawiony został także system gestów, teraz bardziej intuicyjny niż w poprzednich wersjach – przykładowo, aby wyjść z apki, należy przesunąć palcem ze środka ekranu na jego boczną krawędź. Nowe ustawienia prywatności pozwalają natomiast na sprawdzanie historii przeglądania i korzystania z aplikacji, a także zarządzanie pozwoleniami na dostęp. Najważniejsze aktualizacje systemowe z Google Play będą teraz mogły być zainstalowane bezpośrednio ze Sklepu Play, bez konieczności przeprowadzania żmudnego procesu przeinstalowywania systemu.

Nie wszystkie nowe funkcje są dostępne w pierwszej wersji Androida 10. Tryb Focus Mode, pozwalający na tymczasowe wyciszenie rozpraszających uwagę aplikacji, pozostaje na razie w fazie testów, a pozwalająca na dodawanie automatycznych podpisów funkcja Live Caption zostanie uruchomiona w późniejszym czasie. Na chwilę obecną nowy system operacyjny dostępny jest jedynie na urządzeniach Google Pixel, ale już wkrótce trafi on na urządzenia należące do programu Android Beta, na przykład OnePlus 6T, Oppo Reno czy ASUS ZenFone 5Z. Na aktualizację sprzętu innych producentów będziemy musieli poczekać nieco dłużej.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne