Połącz się z nami

Technologie

Oficjalna premiera Androida 10

Na razie tylko na urządzeniach z serii Google Pixel.

Opublikowane

dnia

Google od wielu miesięcy udostępniało nam informacje na temat pierwszej „dietetycznej” wersji Androida, ale musieliśmy sporo poczekać na jego oficjalną wersję. Oczekiwanie właśnie dobiegło końca – Android 10 pojawił się na pierwszych urządzeniach.

Wśród nowości dodanych w tej wersji systemu operacyjnego znalazł się wyczekiwany przez wielu użytkowników ogólnosystemowy tryb nocny, który redukuje zmęczenie oczu, uprzyjemnia korzystanie z urządzenia mobilnego w ciemnych pomieszczeniach i pozwala oszczędzić baterię. Obecnie tryb ten obejmuje większość aplikacji systemowych, chociaż Google zaznacza, że mogą znaleźć się wśród nich wyjątki, na przykład Gmail (który ma swój własny tryb nocny w aplikacji) – ciemną skórkę otrzymają one w późniejszym terminie.

Poprawiony został także system gestów, teraz bardziej intuicyjny niż w poprzednich wersjach – przykładowo, aby wyjść z apki, należy przesunąć palcem ze środka ekranu na jego boczną krawędź. Nowe ustawienia prywatności pozwalają natomiast na sprawdzanie historii przeglądania i korzystania z aplikacji, a także zarządzanie pozwoleniami na dostęp. Najważniejsze aktualizacje systemowe z Google Play będą teraz mogły być zainstalowane bezpośrednio ze Sklepu Play, bez konieczności przeprowadzania żmudnego procesu przeinstalowywania systemu.

Nie wszystkie nowe funkcje są dostępne w pierwszej wersji Androida 10. Tryb Focus Mode, pozwalający na tymczasowe wyciszenie rozpraszających uwagę aplikacji, pozostaje na razie w fazie testów, a pozwalająca na dodawanie automatycznych podpisów funkcja Live Caption zostanie uruchomiona w późniejszym czasie. Na chwilę obecną nowy system operacyjny dostępny jest jedynie na urządzeniach Google Pixel, ale już wkrótce trafi on na urządzenia należące do programu Android Beta, na przykład OnePlus 6T, Oppo Reno czy ASUS ZenFone 5Z. Na aktualizację sprzętu innych producentów będziemy musieli poczekać nieco dłużej.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Projekt xCloud z oficjalną premierą nawet w przyszłym roku

Rywal Google Stadia już wkrótce trafi na konsolę Microsoftu.

Opublikowane

dnia

Projekt xCloud – system strumieniowania gier w chmurze na konsole Xbox One – znajduje się w fazie testów już od miesięcy, ale póki co pozostaje w fazie bety. Podczas konferencji X019 Microsoft uchylił rąbka tajemnicy i zapowiedział, że usługa może ruszyć już w 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera nowej Motoroli Razr

Składany wyświetlacz i klasyczny design z klapką.

Opublikowane

dnia

Motorola Razr to jeden z najbardziej rozpoznawalnych telefonów komórkowych w historii. O jego odświeżonej wersji wiemy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz Motorola (a właściwie Lenovo) pokazała nowego Razr oficjalnie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple MacBook Pro 16 oficjalnie

Największy ekran, pojemniejsza bateria, wyższa cena.

Opublikowane

dnia

Już od kilku dni w świecie technologii pojawiały się głosy, że firma z Cupertino planuje uraczyć nas 16-calową wersją MacBooka Pro jeszcze w tym tygodniu. Teraz okazuje się, że oprócz większego wyświetlacza możemy liczyć na kilka innych nowości.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Facebook uruchamia własny system płatności

Pozwala na przesyłanie pieniędzy wewnątrz aplikacji.

Opublikowane

dnia

Zakupy w Marketplace, urodzinowe akcje charytatywne – Facebook ma sporo zakątków, w których można wydać pieniądze. W przyszłości będzie można zapłacić nie tylko kartą lub przelewem, ale również za pośrednictwem usługi Facebook Pay, która automatycznie obsłuży nasze transakcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne