Połącz się z nami

Newsy

Olimpijski konkurs narciarstwa dla robotów w Pjongczang

Nie tylko pomagają olimpijczykom, ale i same startują w zawodach.

Opublikowane

dnia

Igrzyska olimpijskie w Pjongczangu to najbardziej zrobotyzowana impreza tego typu na świecie. Mało kto wie, że roboty nie tylko pomagają w organizacji wydarzenia, ale również same biorą udział w zawodach – pierwszy taki konkurs „maszynowego” narciarstwa odbył się w sąsiedztwie wioski olimpijskiej.

W zawodach mogły wziąć udział wszystkie roboty o wysokości powyżej 50 cm, wyposażone w niezależne źródło zasilania i kończyny tylne ze stawami. Oczywiście nie bez znaczenia były również sensory optyczne, które pozwalały robotom omijać przeszkody. Podobnie jak w przypadku rywalizacji zawodników, punkty w konkursie przyznawane były za pomyślne ominięcie przeszkód i jak najszybsze przekroczenie linii mety. Spośród ośmiu startujących drużyn najlepszy okazał się zespół TAEKWAN-V, który wystawił do rywalizacji robota Tae Kwon V.

Roboty pełnią ważną rolę w południowokoreańskiej wiosce olimpijskiej i poza nią – czyszczą hotelowe podłogi, podają gościom napoje i wskazują drogę do obiektów sportowych. Łącznie na zapleczu Igrzysk Olimpijskich działa 85 maszyn należących do 11 modeli. Stało się to inspiracją również dla Japończyków, którzy zapowiedzieli, że podczas letniej Olimpiady w 2020 roku też nie zabraknie pomocnych robotów.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne