SOCJAL
Do góry


BlackBerry pozywa Facebooka, WhatsApp i Instagrama

BlackBerry domaga się zadośćuczynienia za poniesione szkody.

BlackBerry powraca! Problem w tym, że nie w roli jaką fani marki mogliby sobie wymarzyć. BlackBerry Limited, czyli ostatni bastion firmy, która niegdyś konkurowała z gigantami rynku mobilnego pozywa Facebooka, WhatsApp i Instagrama o bezprawne wykorzystywanie jej patentów z zakresie komunikatorów.

Zdaniem BlackBerry Facebook i podlegające mu sieci społecznościowe WhatsApp oraz Instagram łamią prawo wykorzystując rozwiązania stworzone niegdyś przez kanadyjską firmę dla komunikatora BlackBerry Messenger, znanego również jako BBM. Jak wynika z przygotowanego przez BB niemal 120-stronicowego dokumentu Facebook korzysta z różnych rozwiązań zabezpieczających wymianę wiadomości, elementów interfejsu użytkownika i innych funkcjonalności takich jak chociażby możliwość instalowania gier w komunikatorze, wyświetlania powiadomień czy tagowania osób na zdjęciach.

BlackBerry domaga się zadośćuczynienia za poniesione szkody, co z pewnością przełoży się na bajońskie kwoty, których firma zażąda w procesie. W swojej odpowiedzi Facebook uznał zarzuty BB za niedorzeczne i zapewnił, iż nie podda się bez walki. Biorąc pod uwagę sytuację w jakiej dzisiaj znajdują się twórcy fizycznej klawiatury QWERTY w smartfonach ciężko oprzeć się wrażeniu, iż pozew ten jest rozpaczliwym skokiem na kasę firmy, która straciła przez lata wszystko. Seria złych decyzji i kurczliwe trzymanie się przeszłości doprowadziło do klęski nigdyś ulubieńca biznesmenów na całym świecie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy