Połącz się z nami

Newsy

NVIDIA ułatwi „podkręcanie” kart graficznych

Seria RTX otrzyma dedykowane oprogramowanie Nvidia Scanner.

Nie wszyscy użytkownicy pecetów decydują się na overclockowanie swoich podzespołów, czego powodem często jest długi proces optymalizacji ustawień i dostosowywania ich do możliwości komputera. Nvidia Scanner to nowa funkcja dołączona do najmocniejszych kart z architekturą Turing, które ograniczy ten czas do jedynie 20 minut.

Uruchomienie Scannera jest prościutkie – po wybraniu opcji testowania oprogramowanie przeprowadzi analizę podzespołów zamontowanych w komputerze i w oparciu o nie podkręci kartę graficzną do optymalnej wartości. Dzięki temu unikniemy irytującego efektu wąskiego gardła, w którym w pełni przetaktowana karta graficzna ograniczana jest przez niewystarczająco wydajny procesor lub pamięć RAM. Cały proces potrwa jedynie około 20 minut.

Scanner nie zostanie zamknięty w postaci osobnej aplikacji, lecz włączony do wirtualnych centr sterowania zaprojektowanych przez poszczególnych producentów GPU Turing. Na pewno znajdziemy go w kartach z serii RTX 2080 i RTX 2080 Ti, ale nie wiadomo, czy trafi on także do niższych modeli 2070. Nvidia zapowiedziała jednak, że Scanner w przyszłości zostanie udostępniony posiadaczom flagowych kart poprzedniej generacji.

Karty RTX 2080 będą dostępne w sprzedaży od 20 września. Nowa architektura Turing ma zapewnić wyraźnie odczuwalny skok wydajności w porównaniu z poprzednim systemem Pascal, a ponadto umożliwić korzystanie z technologii ray tracing w grach, które zostały wyposażone w jej obsługę. Na razie jest ich niewiele, ale najprawdopodobniej już wkrótce coraz więcej tytułów otrzyma stosowne wsparcie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Sega Game Gear Micro – miniaturowa konsolka

Gaming

RECENZJA: Mafia II: Edycja Ostateczna

Gaming

TEST: Streaming gier wideo

Gaming

Creative Sound Blaster X3 – kiedy zintegrowana karta to za mało

Publikacje

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!