Połącz się z nami

Newsy

BMW prezentuje Vision iNEXT – auto przyszłości

Ekrany dotykowe, silnik elektryczny i autonomiczna jazda.

Opublikowane

dnia

SUV do miasta to ostatnio bardzo popularny typ auta. Nic dziwnego, że stał się on kanwą dla zaprezentowanego przez BMW prototypu modelu Vision iNEXT. Samochód jest oczywiście elektryczny, autonomiczny i pełen nowych technologii.

Pod względem designu Vision iNEXT to kontynuacja linii elektrycznych aut, do których zaliczają się także i3 oraz i8. Pełno tu zatem charakterystycznych geometrycznych wcięć i minimalistycznych ozdobników. Co ciekawe, charakterystyczna dla marki dwuczęściowa atrapa została zastąpiona przez pojedynczą. Auto jest dość niskie jak na SUV-a, a BMW nazywa ten typ nadwozia „SAV”, czyli Sport Activity Vehicle.

Najwięcej nowości znajduje się jednak we wnętrzu samochodu. Zamiast konsoli centralnej producent zamontował w nim dwa ogromne ekrany dotykowe pozbawione jakichkolwiek przycisków. Dodatkowe panele sterujące (na przykład dla pasażerów na tylnym siedzeniu) mają być pokryte materiałem i niewidoczne aż do momentu, w którym użytkownik nie aktywuje ich za pomocą odpowiedniego gestu. Vision iNEXT otrzyma również dedykowanego inteligentnego asystenta zmieniającego tryb jazdy z manualnego na autonomiczny. Ten ostatni umożliwi kierowcy zdjęcie rąk z kierownicy i odwrócenie uwagi od drogi, ale nie zezwoli na drzemkę.

BMW Vision iNEXT został pokazany światu podczas nietypowej akcji promocyjnej – samochód załadowano na pokład Boeinga 777F linii lotniczych Lufthansa Cargo, który poleciał z nim do Monachium, Nowego Jorku, San Francisco i Pekinu. iNEXT World Flight łącznie trwał pięć dni. Technologie zaprezentowane w nowym modelu zostaną wprowadzone w życie już w 2021 roku, kiedy to na rynek trafi komercyjna wersja BMW iNEXT, ale na pewno trafią również do innych elektrycznych, autonomicznych aut przyszłości.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne