Połącz się z nami

Newsy

BMW prezentuje Vision iNEXT – auto przyszłości

Ekrany dotykowe, silnik elektryczny i autonomiczna jazda.

Opublikowane

dnia

SUV do miasta to ostatnio bardzo popularny typ auta. Nic dziwnego, że stał się on kanwą dla zaprezentowanego przez BMW prototypu modelu Vision iNEXT. Samochód jest oczywiście elektryczny, autonomiczny i pełen nowych technologii.

Pod względem designu Vision iNEXT to kontynuacja linii elektrycznych aut, do których zaliczają się także i3 oraz i8. Pełno tu zatem charakterystycznych geometrycznych wcięć i minimalistycznych ozdobników. Co ciekawe, charakterystyczna dla marki dwuczęściowa atrapa została zastąpiona przez pojedynczą. Auto jest dość niskie jak na SUV-a, a BMW nazywa ten typ nadwozia „SAV”, czyli Sport Activity Vehicle.

Najwięcej nowości znajduje się jednak we wnętrzu samochodu. Zamiast konsoli centralnej producent zamontował w nim dwa ogromne ekrany dotykowe pozbawione jakichkolwiek przycisków. Dodatkowe panele sterujące (na przykład dla pasażerów na tylnym siedzeniu) mają być pokryte materiałem i niewidoczne aż do momentu, w którym użytkownik nie aktywuje ich za pomocą odpowiedniego gestu. Vision iNEXT otrzyma również dedykowanego inteligentnego asystenta zmieniającego tryb jazdy z manualnego na autonomiczny. Ten ostatni umożliwi kierowcy zdjęcie rąk z kierownicy i odwrócenie uwagi od drogi, ale nie zezwoli na drzemkę.

BMW Vision iNEXT został pokazany światu podczas nietypowej akcji promocyjnej – samochód załadowano na pokład Boeinga 777F linii lotniczych Lufthansa Cargo, który poleciał z nim do Monachium, Nowego Jorku, San Francisco i Pekinu. iNEXT World Flight łącznie trwał pięć dni. Technologie zaprezentowane w nowym modelu zostaną wprowadzone w życie już w 2021 roku, kiedy to na rynek trafi komercyjna wersja BMW iNEXT, ale na pewno trafią również do innych elektrycznych, autonomicznych aut przyszłości.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Koniec dysputy pomiędzy Apple i Qualcomm

Firmy podpisały porozumienie licencyjne na 6 lat.

Opublikowane

dnia

Jeden z najgłośniejszych sporów w technologicznym świecie, jaki mogliśmy zaobserwować w ciągu ostatnich lat, właśnie dobiegł końca. Apple i Qualcomm porozumiały się w sprawie sporu o rzekomo skradzione rozwiązania patentowe i podpisały umowę licencyjną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Serce wydrukowane na drukarce 3D

Do jego stworzenia wykorzystano komórki pacjenta.

Opublikowane

dnia

Druk 3D jest stosowany w naukach medycznych nie od dzisiaj, ale do tej pory nie był on stosowany do drukowania w pełni działających organów. Aż do teraz – naukowcy zaprezentowali pierwsze unaczynione serce wydrukowane z ludzkich komórek.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne