Połącz się z nami

Newsy

Nowy Gmail już niedługo

Google ujawnia, jak będzie wyglądała ich poczta.

To oficjalne – desktopowy Gmail otrzyma nowy wygląd i funkcjonalności. Zmiany zostaną wprowadzone w ciągu kilku następnych tygodni, ale już dziś Google postanowiło pokazać, jak będzie prezentowała się odświeżona poczta i czego nowego możemy się spodziewać.

Większość zmian zaproponowanych przez Google będzie upodobniało przeglądarkowego Gmaila do wersji mobilnej. Użytkownicy otrzymają dostęp do paska zadań usytuowanego z prawej strony ekranu, w którym znajdzie się kalendarz, przypomnienia i listy zadań. Ze wszystkich aplikacji można korzystać podczas odpowiadania na maile. Dzięki temu osoby, które korzystają z Kalendarza Google będą mogły na bieżąco sprawdzać swoją dostępność. Główna poczta Google dostanie również funkcje znane z aplikacji Inbox by Google: funkcję inteligentnej, automatycznej odpowiedzi w języku angielskim oraz możliwość czasowego zawieszenia wiadomości aż do momentu, w którym będziemy mogli na nią odpowiedzieć. Trafi do niej również grupowanie maili według tematyki, zamiast w kartach.

Gmail otrzyma również trzy skórki do wyboru: domyślną, komfortową oraz kompaktową. Ten ostatni wygląd przeznaczony jest dla osób, którym podoba się obecny design portalu i nie chcą go zmieniać. Zmiany podkreślają nowy charakter Gmaila, który teraz ma stawiać na produktywność i multitasking. Poczta ma być bliżej związana z Asystentem Google i w większym stopniu wykorzystywać sztuczną inteligencję. Nowego Gmaila zobaczymy najprawdopodobniej już w maju.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Google Nest Audio

Testy

Asystent Google z funkcją włącznika czasowego

Newsy

Google Stadia trafi na iOS

Newsy

YouTube rezygnuje z klipu Rewind 2020

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!